Jie šventė pergalę Europos čempionatuose po 52-ejų metų pertraukos, kai pastarąjį kartą 1964 metų birželio 20 d. laimėjo prieš Daniją po pratęsimo. Tai ilgiausias laikotarpis istorijoje tarp dviejų vienos komandos pergalių Senojo žemyno pirmenybių finalo etape.

Įvarčius nugalėtojams pelnė Adamas Szalai 62-ą ir Zoltanas Stieberis 87-ą min. Austrų visas viltis išgelbėti rungtynes rezultatui dar esant 0:1, sužlugdė Aleksandro Dragovičiaus raudona kortelė 66-ą min.

Austrijos rinktinei šis Europos čempionatas pirmas istorijoje, į kurį ji pateko savomis jėgomis. 2008-ais austrai varžybose dalyvavo kaip vieni turnyro šeimininkų kartu su Šveicarija. Visgi į Euro 2016 austrai žengė su trenksmu – iškovoję 9 pergales iš tiek pat galimų. Kovo mėnesį FIFA reitinge pakilo į dešimtą vietą – aukščiausią rinktinės istorijoje.

Vengrijos rinktinė paskutinį kartą Europos čempionate dalyvavo 1972-ais metais, o pasaulio čempionate vengrai žaidė 1986-ais. Vien patekimas į Euro 2016 vengrams jau yra laimėjimas. O dabar štai turnyrą Prancūzijoje pradėjo įspūdinga pergale.

Rungtynes iš karto pavojingu momentu pradėjo Austrijos rinktinė ir po Davido Alabos smūgio 31-ą sekundę kamuolys pataikė į virpstą. Vėliau žaidimas išsilygino ir net Vengrija ilgiau ėmė kontroliuoti kamuolį. Tačiau dar dvi progas įvarčiui pirmame kėlinyje turėjo austrai: 35-ą min. Zlatko Januzovičiaus smūgį atrėmė vengrų vartininkas Gaboras Kiraly, o 41-ą min. greitos atakos smaigalyje atsidūrė Martinas Harnikas, bet jam „uždaryti“ skersavimo nepavyko.

43-ią min. jau vengras Balazsas Dzsudzsakas labai pavojingai smūgiavo priešingoje aikštės pusėje, tačiau į vartus nepataikė. Po pirmo kėlinio buvo lygu 0:0.

Po sąlyginai ramių antro kėlinio pirmų 15 min. Vengrija 62-ą min. surengė pavojingą išpuolį, atakos smaigalyje atsidūręs veteranas Adamas Szalai iššoko vienas prieš vartininką ir pelnė įvartį – 1:0.

Austrai puolė lyginti rezultato ir 66-ą min. Aleksandras Dragovičius puolime bereikalingai prasižengė, gavo antrą geltoną kortelę ir buvo išvytas iš aikštės. Tai buvo mačo lūžis.

87-ą min. Vengrija įmušė antrą įvartį - 2:0. Vengrai apsigynė nuo austrų šturmo, surengė greitą kontrpuolimą, vienas prieš vartininką išbėgo Zoltanas Stieberis, kuris ramiai ir pasiuntė kamuolį į tinklą.

Vengrijos pergalė 2:0.

Rezultatas:

Austrija 0 - 2 Vengrija

62' Adam Szalai [0 - 1]
87' Zoltan Stieber [0 - 2]

66' Aleksandr Dragovič (Austrija) - raudona kortelė

Austrija: Robert Almer (V); Christian Fuchs (K), Martin Hinteregger, Aleksanar Dragovič, Florian Klein; David Alaba, Julian Baumgartlinger, Marko Arnautovič, Zlatko Junuzovič (59' Marcel Sabitzer), Martin Harnik (76' Alessandro Schopf), Marc Janko (65' Rubin Okotie).

Vengrija: Gabor Kiraly (V), Tamas Kadar, Adam Lang, Richard Guzmics, Attila Fiola; Zoltan Gera, Balazs Dzsudzsak (K), Laszlo Kleinheisler (79' Zoltan Stieber), Adam Nagy, Krisztian Nemeth (89' Adam Pinter), Adam Szalai (69' Tamas Priskin).

Kitas šios grupės pirmo turo rungtynes antradienio vakarą žaidė Portugalija ir Islandija. Mačas baigėsi lygiosiomis 1:1 (1:0).

Geltonos/raudonos kortelės: 2/1 – 1/0.

Į UEFA Euro-2016 čempionato aštuntfinalį pateks po dvi geriausias šešių grupių komandas ir keturios absoliučiai geriausios trečias vietas užėmusios rinktinės.

Euro 2016 vyks nuo birželio 10 iki liepos 10 dienos.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (85)