Tokiu būdu Argentinos krepšininkai pakartojo olimpinį futbolininkų triumfą ir kartu su jais iškovojo savo šaliai pirmuosius olimpinius aukso medalius nuo 1952 metų.

Finalo rungtynėse argentiniečiai nuo pat susitikimo pradžios diktavo savo sąlygas, tačiau italai ilgai priešinosi ir trečiajame kėlinyje buvo išlyginę rezultatą (43:43). Tačiau argentiniečių patirtis ir meistriškumas buvo gerokai didesni - trečiajame kėlinyje jie vėl atitrūko ir paskutiniosiomis rungtynių minutėmis jau nesunkiai atlaikė italų spaudimą.

Komandos jau nežaidė paskutiniųjų sekundžių, o nuaidėjus sirenai argentiniečiai nusimetė marškinėlius ir pavertė varžybų areną temperamentingų šokių aikštele.

Daugiausia taškų čempionams pelnė Luisas Skola (Luis Scola) - 25 ir atkovojo 11 kamuolių, Alechandras Montekija (Alejandro Montecchia) pridėjo 17, o Emanuelis Džinobilis (Emanuel Ginobili) - 16.

Italams po 12 taškų įmetė Mateo Soranja (Matteo Soragna) ir Džanmarkas Pocekas (Gianmarco Pozzecco), tačiau jų gretose neatsirado lyderio, kuris sugebėti perlaužti žaidimo eigą.

Statistika.

Finalas.

Argentina - Italija 84:69 (23:16, 20:25, 17:13, 24:15). Teisėjai Renato Santos (Brazilija) ir Lazaros Voreadis (Graikija). 14 500 žiūrovų.

Argentina: Luis Alberto Scola 25, Alejandro Ariel Montecchia 17, Emanuel David Ginobili 16, Ruben Wolkowyski 13, Andres Nocioni 7, Juan Ignacio Sanchez 3, Hugo Ariel Sconochini 2, Gabriel Diego Fernandez 1.

Italija: Gianmarco Pozzecco 12, Matteo Soragna 12, Rodolfo Rombaldoni 10, Gianluca Basile 9, Giacomo Galanda 7, Denis Marconato 6, Massimo Bulleri 5, Alex Righetti 3, Roberto Chiacig 3, Luca Garri 2.