Trečiadienį lietuviai savo jėgas išbandys su Nigerija.

Lietuvos rinktinės gretose sunkiai sulaikomas buvo Linas Kleiza, kuris pelnė net 28 taškus. Vienas mūsų komandos lyderių pataikė 7 dvitaškius iš 9, 4 tritaškius iš 7, abi mestas baudas ir atkovojo 5 kamuolius. Jam gerai talkino Mantas Kalnietis (13 tšk., 8 rez. perdav.), Martynas Pocius (12 tšk., 5 per. kam.) ir Šarūnas Jasikevičius (7 rez. perdav.) bei Jonas Mačiulis (po 11 tšk.).

Venesuelos komandos žvaigždė Greivisas Vasquezas surinko 24 taškus ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus, bet jo pastangų buvo per maža.

Rungtynės

Lietuvos rinktinės starto penketas: Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Martynas Pocius, Linas Kleiza ir Robertas Javtokas.

Venesuelos rinktinės starto penketas: Greivisas Vasquezas, Davidas Cubillanas, Oscaras Torresas, Hectoras Romero ir Gregory Echenique.

Pirmą ataką taikliu metimu iš po krepšio baigė L. Kleiza (0:2). Netrukus M. Pocius tritaškiu ir L. Kleiza dvitaškiu iš vidutinio nuotolio pratęsė lietuvių spurtą iki 0:7. Į Hectoro Romero dėjimą (2:7), M. Kalnietis ir J. Mačiulis atsakė dar viena atkarpa 0:4 ir Lietuva pirmavo - 2:11. Venesuelos rinktinės treneris Ericas Musselmanas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos varžovai netrukus atsigavo ir G. Vasquezas, G. Echenique bei O. Torresas ėmė rinkti taškus. Tačiau L. Kleiza įšovė tritaškį, o J. Mačiulis surinko 4 taškus iš eilės - 9:18. L. Kleiza tolimu metimu dar kartą truktelėjo Lietuvos rinktinę pirmyn (9:21), bet Johnas Coxas dvitaškiu, G. Vazquezas tritaškiu ir G. Echenique dėjimu priartino varžovus - 16:21 (8 min.). Nelabai sėkmingą lietuvių tarpsnį taikliomis baudomis nutraukė Jonas Valančiūnas (16:23). Pasinaudoję mūsiškių keliomis klaidomis, venesueliečiai po 10 minučių žaidimo visiškai ištirpdė persvarą - 21:23.

Antras ketvirtis prasidėjo J. Coxo tritaškiu ir Venesuela pirmą kartą šiose rungtynėse persvėrė rezultatą - 24:23. L. Kleiza baudomis ir tritaškiu (15 tšk.) sugrąžino iniciatyvą Lietuvos ekipai - 24:28. 13-ą min. G. Vasquezas ir Šarūnas Jasikevičius apsikeitė dvitaškiais ir santykis buvo lygus - 30:30.

Tada Lietuvos rinktinės lyderis L. Kleiza surinko dar 4 taškus iš eilės (19 tšk.) ir mūsiškiai kiek atitrūko - 30:34. Toliau vyko lygi kova taškas į tašką (34:35, 15 min.). Tuo metu trečią kartą prasižengė G. Vasquezas, o Š. Jasikevičius priešininkus nubaudė dvitaškiu (34:38). Vėliau sekė abipusių klaidų ir netaiklių metimų atkarpa, kurią nutraukė M. Pociaus reidas po krepšiu (34:40), Dariaus Songailos puskablis (36:42) ir Pauliaus Jankūno tritaškis (36:45). Kėlinio pabaigoje po D. Songailos ir Š. Jasikevičiaus taškų Lietuvos rinktinė įgijo 13-os taškų persvarą - 36:49.

Nors trečią ketvirtį dvitaškiu pradėjo L. Kleiza (36:51), Venesuelos rinktinė į tai atsakė 5 „sausais“ taškais (41:51). Tada Lietuvos komanda surengė dar vieną spurtą 0:6, kai taškus rinko M. Kalnietis (4 tšk.) ir J. Mačiulis (41:57). Po G. Echenique dėjimo ir G. Vasquezo tritaškio atgijo visa Karakaso arena (50:58), bet ją vėl nutildė J. Mačiulio tolimas „šūvis“ ir Š. Jasikevičiaus dvitaškis (50:63). Netrukus mūsiškiai šešiese atsidūrė aikštėje, bet jiems pavyko išvengti techninės pražangos. Nervingoje atkarpoje ir po kelių ginčytinų teisėjų švilpukų varžovams pavyko priartėti - 58:67. Tačiau mūsiškiai R. Javtoko (1+1) bei P. Jankūno (1+0) baudomis ir M. Pociaus puikiu dėjimu „žemė-oras“ vėl padidino persvarą - 58:72. G. Vasquezas nenorėjo pasiduoti ir pataikė dar du sunkius tritaškius, bet M. Kalnietis 5 taškais ir Rimantas Kaukėnas tritaškiu po 30 minučių mūšio atitolino Lietuvos rinktinę - 64:80.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo L. Kleizos dvitaškiu ir M. Pociaus taikliomis baudomis, o skirtumas išaugo iki 20 taškų - 64:84. Bet varžovų veteranas O. Torresas tuoj pat atsakė 8 „sausais“ taškais iš eilės (72:84). Laimė, labai svarbius taškus pelnė L. Kleiza (72:86, likus 5:55 min.), baudas sumetė D. Songaila (72:88). Po dar vieno L. Kleizos tritaškio Lietuvos rinktinė vėl pirmavo solidžia persvara - 73:91. Š. Jasikevičius dvitaškiu dar truktelėjo mūsiškius pirmyn - 77:94. Mačo pabaigą gražiais metimais vainikavo M. Kalnietis (iš po krepšio), M. Pocius (dėjimu) ir D. Songaila (baudomis+100-asis taškas). Likus 4,7 sek. Kęstučio Kemzūros paprašyta minutės pertraukėlė labai supykdė ir varžovus, ir žiūrovus. Pergalė - 100:82 ir pirmas žingsnis link ketvirtfinalio.

Rezultatas:

Venesuela - Lietuva 82:100 (21:23, 15:26, 28:31, 18:20).

Venesuela: Greivisas Vasquezas 24 (7 rez. perdav., 3/9 dvitaškiai, 5/9 tritaškiai, 3/4 baudos), Johnas Coxas (4/8 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai) ir Oscaras Torresas (2/2 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai, 1/1 baudos) po 14, Gregory Echenique 12 (6 atk. kam., 4/6 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 4/6 baudos), Davidas Cubillanas ir Windi Graterolis po 5, Gregory Vargasas ir Hectoras Romero po 4 taškus.

Lietuva: Linas Kleiza 28 (27:49, 5 atk. kam., 7/9 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 2/2 baudos), Mantas Kalnietis 13 (24:55, 4 atk. kam., 8 rez. perdav., 5/8 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), Martynas Pocius 12 (26:42, 5 per. kam., 3/3 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 3/5 baudos), Jonas Mačiulis (24:48, 8 atk. kam., 5 rez. perdav.. 3/4 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/2 baudos) ir Šarūnas Jasikevičius (22:16, 7 rez. perdav., 5/6 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 1/1 baudos) po 11, Darius Songaila 8 (08:54,2 atk. kam., 2/3 dvitaškiai, 4/4 baudos), Paulius Jankūnas 6 (12:11, 4 atk. kam., 1/4 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 1/2 baudos), Jonas Valančiūnas 5 (08:58, 1 atk. kam., 1/2 dvitaškiai, 3/4 baudos), Robertas Javtokas (22:04, 6 atk. kam., 3 blk., 0/2 dvitaškiai, 3/4 baudos) ir Rimantas Kaukėnas (19:07, 0/4 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 2 klaid.) po 3 taškus. Deividas Dulkys (01:12) ir Tomas Delininkaitis taškų nepelnė.