Šiais metais tai buvo jubiliejinis – 45-asis Dakaro ralis, dėl kurio organizatoriai pasistengė iš peties. Dar prieš startą buvo skelbiama, kad šių metų Dakaras bus kitoks ir tikrai sunkesnis nei praėjusiais metais. Tokios organizatorių deklaracijos išsipildė su kaupu, mat jau pirmuose greičio ruožuose dalyviai ne tik susidūrė su techninėmis problemomis, bet apskritai buvo priversti trauktis iš greičio ruožo.

„Delfi“ primena, kad jau antrame greičio ruože iš kovos dėl titulo turėjo trauktis Vaidotas Žala, kuris su šturmanu Paulo Fiuza pasitraukė iš antrojo greičio ruožo. Ketvirtajame greičio ruože iš Dakaro buvo priverstas pasitraukti lietuvis Benediktas Vanagas, o iš greičio ruožo vėl traukėsi Vaidotas Žala, jo nebaigė ir Ginto Petraus ekipažas, kurio automobilis šią dieną vertėsi.

Penktajame greičio ruože finišo vėl nepasiekė Ginto Petraus ekipažas. Šią dieną subyrėjo komandos automobilio pavarų dėžė, dėl kurios ekipažas nebegalėjo tęsti pasirodymo greičio ruože.

Šeštasis greičio ruožas buvo skaudu vieninteliam keturračių įskaitos dalyviui iš Lietuvos Laisvydui Kanciui, kuris dėl degalų sistemos gedimo nefinišavo šiame greičio ruože bei toliau nebegalėjo varžytis dėl aukščiausių pozicijų.

Lietuvių rezultatai Dakare:

Rokas Baciuška ir Oriol Vidal – 2 vieta;
Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas – 18 vieta;
Gintas Petrus ir Jose Marques – 43 vieta;
Laisvydas Kancius – 7 vieta;
Vaidotas Paškevičius, Slavomiras Volkovas ir Tomas Gužauskas – 17 vieta;
Benediktas Vanagas ir Kuldar Sikk – nefinišavo;
Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza – nefinišavo.

Motociklų įskaitoje absoliučiu laimėtoju tapo argentinietis Kevinas Benavidesas, keturračių įskaitoje – prancūzas Alexandre Giroud, automobilių įskaitoje penktą kartą Dakaro nugalėtoju tapo katarietis Nasseras Al-Attiyah, T3 bagių įskaitoje – amerikietis Austin Jones su šturmanu iš Brazilijos Gustavo Gugelmin, T4 bagių įskaitoje – lenkas Eryk Goczal su šturmanu iš Ispanijos Oriol Mena. Sunkvežimių įskaitoje nugalėjo olandų ir lenko ekipažas – olandas Janus Van Kasteren, lenkas Darek Rodewald, orlandas Marcel Snijderes.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės