aA
Sekmadienį (rugpjūčio 7 dieną) Londone pradeda veikti Lietuvos krepšinio aistruolių ambasada, kurioje bus tiesiogiai transliuojamos krepšinio rungtynės iš Brazilijoje vyksiančių olimpinių žaidynių.
"Švyturio" krepšinio aistruolių baras (A. Petručenios nuotr.)

Palaikyti tautiečių visi lietuviai kviečiami į „Rileys Sports bar Haymarket“, kuriame krepšinio aistruolių lauks ne tik ypatinga atmosfera, bet ir lietuviškas „Švyturio“ alus, azartiškas totalizatorius, viktorinos ir kitos pramogos.

„Lietuvos krepšinio sirgaliai jau ne kartą įrodė, kad nesvarbu, kur bebūtų – jie visada palaikys savo rinktinę. Būtent šis sirgalių patriotiškumas paskatino Londone „Švyturio“ sirgalių ambasadą „Rileys“ sporto bare atidaryti antrą kartą. Žmonės čia susirenka ne tik sirgti už savo šalies krepšinį, bet ir susitikti su kitais lietuvių bendruomenės nariais, seniai matytais draugais. Atmosfera šiame bare – tiesiog neįkainojama, todėl džiaugiamės galėdami palaikyti savo komandą ir pajausti tikrą lietuviško krepšinio dvasią net ir nebūdami Lietuvoje“, – teigia Andrius Petručenia, internetinės iniciatyvos „I AM LT“ įkūrėjas ir „Švyturio“ sirgalių baro Londone steigėjas.

Pirmas rungtynes ambasadoje Londono lietuviai kviečiami stebėti rugpjūčio 7 d., kai Lietuvos krepšininkai susitiks su olimpiados šeimininke Brazilija (18.15 D. Britanijos laiku). Po kelių dienų, rugpjūčio 9 d., Lietuva žais su Nigerijos nacionaline krepšinio rinktine (23.00 val. Britanijos laiku). Rugpjūčio 12 d. Lietuvos ekipa varžysis su Argentinos rinktine (02.30 val. Londono laiku). Rugpjūčio 13 d., po rungtynių su Pietų Amerikos ekipa, lietuvių lauks Europos ir pasaulio čempionai ispanai (23 val. Britanijos laiku). Paskutiniame grupės turnyro mače rugpjūčio 16 d. Lietuvos rinktinė susitiks su Kroatijos krepšininkais (02.30 val. Britanijos laiku). Po šių rungtynių paaiškės lietuvių užimama pozicija B grupėje. Ketvirtfinalio varžybos prasidės rugpjūčio 17 d., o finalas numatomas rugpjūčio 21-ą.

A. Petručenios teigimu, nepaisant to, kad daugelis rungtynių dėl nepalankaus laiko skirtumo vyks labai vėlai arba naktį, bare tikisi sulaukti gausaus būrio lietuvių.

„2012 metais vykusioje Londono olimpiadoje Lietuvos krepšininkai ketvirtfinalyje pralaimėjo Rusijos komandai ir liko aštunti. Šį kartą azartas ir pergalių troškimas dar didesnis, tad tikimės, kad atjaunėjusi rinktinė pateiks priešininkams naujų staigmenų ir net pretenduos į medalius, o aistruoliai „Švyturio“ sirgalių ambasadoje krepšinį galėsime stebėti iki pat finalų dienos – rugpjūčio 21-os“, – komentuoja A. Petručenia.

Krepšinio fanų ambasados Londone atstovai įspėja, kad nors įėjimas yra nemokamas, rungtynių transliacijas „Rileys Sports Bar Haymarket“ galės stebėti tik asmenys nuo 18 metų, o prie įėjimo būtina pateikti asmens amžių nurodantį dokumentą. „Rileys Sports Bar Haymarket“ įsikūręs pačiame miesto centre, netoli Trafalgaro aikštės. Jo adresas 80 Haymarket, London SW1Y 4TE.

Pirma „Švyturio“ krepšinio fanų ambasada svečioje šalyje įkurta daugiau kaip prieš dešimtmetį – Serbijos sostinėje Belgrade vykusio Europos čempionato metu. Po to Lietuvos krepšinio ambasados veikė Madride, Vroclave, Londone, Liubljanoje, Las Palme ir Barselonoje. Pernai vykusio Europos krepšinio čempionato metu „Švyturio“ aistruolių ambasados veikė net trijuose miestuose – Rygoje, Lilyje ir Londone.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Norfa“ atsitraukia: pirkėjai privertė keisti prekybos tinklo planus (1)

Prieš metus pirmąją parduotuvę be tradicinių kasų atidaręs mažmeninės prekybos tinklas...

Naujausiuose reitinguose – didėjanti praraja tarp lyderių (625)

Spalį smuko visuomenės palaikymas didžiausiai valdančiajai „valstiečių“ partijai, tačiau...

Nausėda: Lietuvos rezervai krizei amortizuoti nėra pakankami (28)

Seime prabilus apie artėjančią krizę skubama pabrėžti, kad ji nebūtų tokia, kaip 1998 metais...

Formalumus tvarkysiančios rinktinės sąraše – du „žali“ naujokai, penki „Ryto“ atstovai (1)

Lietuva jau turi kišenėje kelialapį į kitų metų pasaulio krepšinio pirmenybes, bet rinktinės...

Atskleidė schemą, kaip laimimi viešieji pirkimai ligoninėse: nustatė įdomią tendenciją (5)

STT analitinės antikorupcinės žvalgybos pareigūnai atliko tyrimą, kuriuo nustatė atvejus, kai...

Starkevičius: į Lietuvą grįžta baudžiava – žemė atimama, bet savininkas paliekamas ją dirbti (235)

Kazimieras Starkevičius , buvęs žemės ūkio ministras, ūkininkas, dabar Seimo narys ir...

Apokaliptinės užuominos: Maskva turi planų prie pat JAV sienų? (267)

Panašu, kad Vladimiras Putinas ketina atkurti sovietmečio laikų radioelektroninės žvalgybos...

Juozas Statkevičius: jei pradėčiau kalbėti, veikiausiai vėl likčiau atpirkimo ožiu (30)

„Apmaudu, kad tiek kelių pramyniau, iš esmės koja atidariau Paryžiaus duris, tačiau niekas tuo...

Pokalbių šou „Kitokie pasikalbėjimai“ tiesioginės transliacijos nuo šiol – tik per DELFI TV (3)

Populiariojo gyvų pokalbių šou „ Kitokie pasikalbėjimai “ tiesioginės transliacijos kraustosi...

Karbauskis: jei opozicijos kaltinimai būtų teisingi, mane turėtų suimti (56)

Tikriausiai turėčiau būti suimtas ir ilgus metus kalėti, jeigu opozicijos kaltinimai Tėvynės...