20-metė olimpinė čempionė 1,5 km nuplaukė per 19 min. 24 sek. ir buvo aštuoniolikta, 43 km dviračiu nuvažiavo per 1 val. 05 min. 33 sek. ir pakilo į aštuntą poziciją, o 10 km bėgime (33:41) aplenkė visas varžoves.

Sidabro medalis atiteko švedei Lisai Norden (1:59:48), kuri buvo aštunta po plaukimo (19:17) ir antra po dviračių (1:05:33) rungties.

Bronzos apdovanojimu tarp 52 dalyvių (startavo 56) tenkinosi australė Erin Densham (1:59:50). Ji po plaukimo rungties buvo tik dvidešimta (19:25), o po dviračių (1:05:33) pakilo į aštuntąją vietą.

Vasaros olimpinių žaidynių istorijoje auksas Šveicarijai šiose varžybose atiteko antrą kartą. Pirmą kartą į olimpiados programą įtrauktas triatlono varžybas 2000 metais Sidnėjuje laimėjo Brigitte McMahon.

Irklavimo regatos medalių dalybos šeštadienį baigėsi britų triumfu

Šeštadienį olimpinėje irklavimo regatoje baigėsi 42 medalių komplektų dalybos. Žaidynių šeimininkai iš viso iškovojo 9 apdovanojimus - 4 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos. Antroje pozicijoje likusių Naujosios Zelandijos irkluotojų sąskaitoje 5 medaliai - 3 aukso bei 2 bronzos.

Trečią vieta su 3 (2 aukso ir 1 sidabro) apdovanojimais užėmė Vokietijos atstovai.

Šeštadienį įvykusių keturių olimpinės irklavimo regatos finalo plaukimų rezultatai:

Vyrų dvivietė

1. Danija (Mads Rasmussen; Rasmus Quist) - 6 min. 37,17 sek.
2. D. Britanija (ZacPurchase; Mark Hunter) - 6:37,78
3. N. Zelandija (Storm Uru; Peter Taylor) - 6:40,86
4. Prancūzija (Stany Delayre; Jeremie Azou) - 6:42,69
5. Portugalija (Pedro Fraga; Nuno Mendes) - 6:44,80
6. Vokietija (Linus Lichtschlag; Lars Hartig) - 6:49,07

Vyrų keturvietė

1. D. Britanija(Alex Gregory; Pete Reed; Tom James; Andrew Triggs Hodge)
6:03,97
2. Australija (William Lockwood; James Chapman; Drew Ginn; Joshua Dunkley-Smith)
6:05,19
3. JAV (Glenn Ochal; Henrik Rummel; Charles Cole; Scott Gault)
6:07,20
4. Graikija (Stergios Papachristos; Ioannis Tsilis; Georgios Tziallas; Ioannis Christou)
6:11,43
5. Olandija (Kaj Hendriks; Boaz Meylink; Ruben Knab; Mechiel Versluis)
6:14,78
6. Vokietija (Gregor Hauffe; Toni Seifert; Urs Kaeufer; Sebastian Schmidt)

5. Australija (Bronwen Watson; Hannah Every-Hall) - 7:20,68
6. Vokietija (Lena Mueller; Anja Noske) - 7:22,18.

JAV šaulė iškovojo pirmą aukso apdovanojimą

Pirmą vasaros žaidynių aukso medalį per savo karjerą Londone iškovojo amerikietė Jamie Lynn Gray. Šeštadienį kulkinio šaudymo varžybose trijose pozicijose (gulint, klūpomis ir stovint) šautuvu (50 m) olimpinė čempionė po finalo serijos surinko 691,9 taško bei pasiekė antrąjį olimpinį rekordą.

Ankstesnis pasiekimas - 690,3 taškai - nuo Pekino olimpiados priklausė kinei Du Li.

Beje, pirmą olimpinį rekordą amerikietė šeštadienį užfiksavo atrankos varžybose. Jis surinko 592 taškus iš 600 galimų, pagerinusi 1996 metais Atlantos žaidynėse pasiektą lenkės Renatos Mauer-Rozanskos rezultatą - 589 taškai.

J. L. Gray tai buvo antra olimpiada. 2008 metais Pekino žaidynėse šioje rungtyje ji buvo penkta, o šaudant pneumatiniu šautuvu - ketvirta.

Sidabro apdovanojimas atiteko serbei Ivanai Maksimovič, kuri surinko 687,5 taško, o bronzos medalis įteiktas čekei Adelai Sykorovai - 683,0 taškai.

Italė laimėjo stendinio šaudymo į skriejančius taikinius tranšėjinėje aikštelėje varžybas

Varžybas įtikinamai laimėjo ir finale planetos rekordą pagerinusi 20-metė italė Jessica Rossi. Atrankoje be klaidų šaudžiusi ir olimpine bei pasaulio rekordininke tapusi Jessica Rossi finale vos kartą suklydo ir, numušusi 99 lėkšteles, artimiausias tris varžoves aplenkė šešiais taškais.

Sidabro medalis po papildomos serijos atiteko pasaulio čempionei slovakei Zuzanai Stefečekovai, bronza džiaugėsi prancūzė Delphine Reau, o šalia prizininkių pakylos liko Alessandra Perilli iš San Marino.

Moterų badmintonininkių olimpinį auksą ketvirtą sykį iš eilės iškovojo kinė

Žaidynių auksą moterų badmintonininkių asmeninėse varžybose laimėjo 21-erių metų kinė Xuerui Li.

Šeštadienį finale Xuerui Li trijuose setuose 21:15, 21:23, 21:17 palaužė tėvynainės pasaulio čempionės Yihan Wang pasipriešinimą ir iškovojo savo šaliai olimpinį auksą ketvirtosiose žaidynėse iš eilės.

Bronzos medalis įteiktas dar vienai Kinijos sportininkei Xin Wang, kuriai mažajame finale įskaityta pergalė 21:18, 1:0 prieš dėl traumos mačo nebaigusią Indijos atstovę Sainą Nehwal.

Pusfinalyje Xuerui Li 21:13, 21:13 įveikė Sainą Nehwal, o Yihan Wang 22:20, 21:18 privertė pasiduoti Xin Wang.

Olimpiniame dviračių treke britai iškovojo jau ketvirtą auksą?

Londono vasaros olimpinių žaidynių dviračių treke šeštadienį šeimininkai iškovojo jau ketvirtą aukščiausią apdovanojimą.

Moterų 3 km komandų persekiojimo lenktynes užtikrintai laimėjo Didžiosios Britanijos rinktinė. Dani King, Laura Trott ir Joanna Rowsell distanciją finale įveikė per 3 minutes 14,051 sekundės bei dar kartą - jau trečią Londono žaidynėse - pagerino šios rungties pasaulio rekordą.

Sidabro medaliai atiteko JAV ekipai (Sarah Hammer, Dotsie Bausch ir Lauren Tamayo), kurios britėms finale pralaimėjo daugiau nei 5 sekundes - 3:19,727.

Bronzos apdovanojimus pelnė kanadietės Tara Whitten, Gillian Carleton bei Jasmin Glaesser (3:17,915), kurios važiavime dėl trečios vietos aplenkė australe Annettę Edmondson, Melissą Hoskins ir Josephinę Tomič (3:18,096).

Pirmą Kanados auksą Londono žaidynėse iškovojo gimnastė šuoliuose ant batuto

Londono žaidynių čempione, savo šaliai iškovojusi pirmą aukso apdovanojimą šiose žaidynėse, tapo kanadietė gimnastė Rosannagh MacLennan. Moterų šuolių ant batuto varžybų finale šeštadienį 23-ejų metų čempionė finale surinko 57,305 balo.

2008 metų Pekino žaidynėse Kanados gimnastė buvo septinta. Sidabro ir bronzos apdovanojimų savininkėmis tapo atitinkamai kinės - Huang Shanshan (56,730 balo) bei He Wenna (55,950 balo).

Kinijos špagininkių ekipai - komandų varžybų auksas

Fechtavimosi turnyro komandų špagininkių varžybas šeštadienį laimėjo Kinijos rinktinė. Li Na, Sun Yujie ir Xu Anqi finale per 55 minutes 39:25 nugalėjo sidabro apdovanojimus iškovojusiais Pietų Korėjos špagininkes - Shin A Lam, Jung Hyojung, Choi Injeong ir Choi Eunsook.

Bronzos medalio savininkėmis tapo JAV rinktinės narės Maya Lawrence, Courtney Hurley bei Kelley Hurley, kurios mače dėl trečios pozicijoje per valandą 31:30 privertė pasiduoti ruses Anną Sivkovą, Violetą Kolobovą, Liubovę Šutovą ir Tatjaną Logunovą.

Pusfinalyje kinės per 47 minutes 20:19 įveikė ruses, o korėjietės per 53 minutes 45:36 nugalėjo amerikietes.

Kazachstano sunkiaatletis apgynė olimpinio čempiono titulą svorio kategorijoje iki 94 kg

Kazachstano sunkiaatletis Ilja Iljinas apgynė prieš ketverius metus Pekine iškovotą olimpinio čempiono titulą svorio kategorijoje iki 94 kg.

Šeštadienį Londono olimpiados finale I. Iljinas rovime iškėlė 185 kg sveriančią štangą, išstūmė 233 kg ir, dvikovėje surinkęs 418 kg, 6 kg pagerino gruzinui Akakiosui Kachiašviliui nuo 1999 metų priklausiusį pasaulio rekordą. I. Iljino rezultatas stūmimo veiksme - 233 kg - irgi naujas pasaulio rekordas.

9 kg nugalėtojui pralaimėjęs sidabrą iškovojo rusas Aleksandras Ivanovas (409 kg; 185+224), o bronza džiaugėsi 407 kg (181+226) Anatolijus Kiriku iš Moldovos, tik dėl mažesnio svorio aplenkęs ketvirtojoje pozicijoje likusį rusą Adrejų Demanovą (407 kg; 182+225).