Lemiamus taškus likus žaisti 44 sek. pelnė Eglė Šulčiūtė. Susitikimo pabaigoje Sandra Linkevičienė prametė dvi baudas, tačiau reabilitavosi perimdama kamuolį ir mūsiškės išsaugojo minimalią persvarą.

Sėkmingai pirmame etape startavusios lietuvės jame nugalėjo Turkijos bei Rusijos rinktines ir tik nieko nelėmusiame mače nusileido slovakėms. Į antrąjį turnyro etapą Lietuvos ekipa žengė turėdama dvi įskaitines pergales iš tiek pat galimų ir ketvirtadienį įsirašė trečiąją.

Britės pirmame etape rimčiau nepasipriešino Baltarusijos ir Čekijos komandos, o savo pasirodymą varžybose pratęsė tik po pergalės prieš Izraelio krepšininkes.

Antrąsias E grupės rungtynes Lietuvos rinktinė žais šeštadienį, kai 21.30 val. mūsų šalies laiku išmėgins jėgas su Baltarusijos nacionaline ekipa.

Rungtynės

Lietuvos komandoje mačą pradėjo Rima Valentienė, Aušra Bimbaitė, Sandra Linkevičienė, Agnė Abromaitė ir Eglė Šulčiūtė. Šis penketas metimais iš po krepšio iškart šoko pirmyn (4:0), tačiau britės nepasimetė ir atsakė 5 „sausais“ taškais (4:5).

Netrukus kovingumą pademonstravo S. Linkevičienė – gynėja po varžovių krepšiu išplėšė kamuolį iš oponentės rankų, pataikė dvitaškį ir pridėjo baudos metimą (7:5). Kitoje atakoje E. Šulčiūtė smeigė tritaškį ir lietuvės tolo (10:5). Po A. Bimbaitės tolimo šūvio mūsiškių persvara dar ūgtelėjo (13:7).

Tačiau pranašumo Lietuvos komandai nepavyko ne tik padidinti, bet ir išsaugoti. Iki kėlinio pabaigos britės sumažino skirtumą iki minimumo (16:15).

Antrojo ketvirčio pradžioje D. Britanijos rinktinė vėl aplenkė apsnūdusią mūsų šalies ekipą (16:17), o Marinos Solopovos tritaškį neutralizavo Julie Page dvitaškis su bauda (19:20). Laimei, Lietuvos rinktinės gynėja iš toli vėl atakavo taikliai (22:20).

A. Bimbaitės ir A. Abromaitės taškai leido lietuvėms lengviau kvėpuoti (28:23), bet kėlinio viduryje santykis vėl buvo lygus (28:28). Dažnai pralaimėdamos kovą dėl kamuolio po savo krepšiu Lietuvos rinktinės žaidėjos prieš didžiąją pertrauką liko besivejančiųjų vaidmenyje (30:32).

Trečiasis kėlinys prasidėjo lietuvių klaidomis gynyboje ir neorganizuotu puolimu, o D. Britanijos komanda pavojingai didino savo pranašumą (34:40). Ir tik kelios varžovių klaidos paeiliui leido mūsiškėms pagaliau sumažinti atsilikimą: A. Bimbaitė užbaigė greitą ataką, o R. Valentienė pataikė iš toli (39:40).

Po minutės pertraukėlės prasiveržusi S. Linkevičienė pagaliau sugrąžino pranašumą Lietuvos komandai, pridėdama dar ir tikslų baudos metimą (42:40) – spurtas 8:0.

Vis dėlto banguotame mače lietuvių laimė buvo trumpa, nes D. Britanijos žaidėjos atsakė savo sėkminga atkarpa (42:45). Rezultatas ir toliau kito švytuoklės principu: pirmavo tai viena, tai kita komanda, o sužaidus 30 minučių minimalų pranašumą vėl turėjo britės (48:49).

Atkakli kova tęsėsi ir ketvirtajame kėlinyje, kurio pradžioje D. Britanijos komanda padidino savo pranašumą (50:56, 52:58). Lietuvos rinktinę į priekį bandė tempti A. Bimbaitė, pataikiusi dvitaškį ir dar pridėjusi baudą (55:58), bet nesulaikomai žaidusi J. Paige smeigė tritaškį (55:61).

Dar kartą į lemiamą spurtą lietuvės kilo po S. Linkevičienės „2+1“ taškų, mūsiškės sėkmingai apsigynė, tačiau jau kitos atakos metu A. Bimbaitė laisva prie tritaškio linijos nepagavo kamuolio, o varžovės atsakė sėkminga ataka (58:63).

Vis dėlto skirtumą iki minimumo mūsiškėms pavyko sumažinti likus žaisti 2 min. 30 sek., kai po S. Linkevičienės baudos metimų ir E. Šulčiūtės dvitaškio komandas teskyrė 1 taškas (62:63).

Likus 44 sek. E. Šulčiūtė metimais nuo baudos linijos išvedė Lietuvos rinktinę į priekį (64:63) ir mūsų šalies komanda sėkmingai apsigynė. Likus 16,9 sek. britės pražanga sustabdė S. Linkevičienę, bet gynėja nepataikė baudos metimų. Vis dėlto krepšininkė čia pat reabilitavosi perimdama kamuolį ir Lietuvos rinktinė išsaugojo kamuolį bei minimalią pergalę iki mačo pabaigos.

Statistika

D. Britanija: J. Page 19 taškų (2/4 trit., 6/11 dvit., 1/1 baudos; 7 atk. kam.), J. Leedham 14 (2/4 trit., 2/8 dvit., 4/4 baudų), K. Butler 11 (5 atk. kam.), N. Stafford 9 (6 atk. kam., 4 rez. perd., 5 kld.), C. Handy 6 (5 atk. kam.), A. Stewart 4 (9 atk. kam.).

Lietuva: A. Bimbaitė 16 (1/5 trit., 6/11 dvit., 1/2 baudų), S. Linkevičienė 14 (0/3 trit., 4/7 dvit., 6/9 baudų; 7 atk. kam., 4 rez. perd., 4 per. kam.), E. Šulčiūtė 9 (1/2 trit., 2/7 dvit., 2/3 baudų; 5 atk. kam., 4 kld.), G. Petronytė 8, M. Solopova ir R. Valentienė po 6, A Abromaitė 4 (4 kld.), G. Paugaitė 1.

M. Sauliūtė (09:46 min.) ir V. Sipavičiūtė (06:16) taškų nepelnė, o G. Gutkauskaitė ir M. Kvederavičiūtė nežaidė.

Dvitaškiai: D. Britanija 22/53 (42 proc.) – 16/39 (41 proc.) Lietuva

Tritaškiai: D. Britanija 4/14 (29 proc.) – 6/19 (32 proc.) Lietuva

Baudų metimai: D. Britanija 7/10 (70 proc.) – 14/20 (70 proc.) Lietuva

Atkovoti kamuoliai: D. Britanija 44 – 37 Lietuva

Rezultatyvūs perdavimai: D. Britanija 16 – 12 Lietuva

Klaidos: D. Britanija 18 – 19 Lietuva

Perimti kamuoliai: D. Britanija 5 – 9 Lietuva

Blokai: D. Britanija 2 – 4 Lietuva.