Mūsų šalies komandoje rezultatyviausiai žaidė Linas Kleiza, pelnęs 22 taškus ir po krepšiais sugriebęs 8 atšokusius kamuolius.

Šarūnas Jasikevičius surinko 20, Rimantas Kaukėnas - 14, Marijonas Petravičius - 9 taškus.

Irano rinktinei Hasanas Ehdadi įmetė 21 tašką, atkovojo 9 kamuolius, blokavo 4 metimus, tačiau suklydo 8 kartus.

Ankstyvą mačą lietuviai pradėjo apsnūdę ir niekaip nesugebėjo atrasti savo žaidimo iki antrojo kėlinio pradžios, kai spurtavo 18:0 ir visiškai perėmė rungtynių kontrolę. Nuosekliai didinę persvarą Lietuvos krepšininkai iškovojo įtikinančią pergalę.

Pirmose rungtynėse mūsiškiai 79:75 įveikė 2004-ų metų olimpinius čempionus argentiniečius, o Irano atstovai 49:71 pralaimėjo rusams.

Būtent Rusijos krepšininkai bus Lietuvos rinktinės varžovai trečiojo turo rungtynėse ketvirtadienį, 11.45 val.

Rungtynės

Kiek užsiemiegoję lietuviai susitikimą pradėjo tikrai ne taip, kaip patys tikėjosi. Irano rinktinės 218 cm ūgio vidurio puolėjas H. Edadi jau per pirmąją minutę „apdovanojo“ mūsiškius keliais blokais, o pirmuosius taškus R. Kaukėnas mūsų šalies komandai pelnė tik sužaidus minutę (2:0).

Tačiau tuomet Irano krepšininkai surinko 7 taškus be atsako ir perėmė iniciatyvą.

Lietuvai vos antrą taiklų dvitaškį sužaidus 3 min. 20 sek. pataikė Š. Jasikevičius (4:7), o netrukus Ramūnas Butautas griebėsi už galvos ir buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – įpusėjus ketvirčiui iraniečių persvara pasiekė 8 taškus (6:14).

Po pertraukėlės Ramūnas Šiškauskas ir R. Kaukėnas vieną po kito smeigė tritaškius (12:14), bet po sėkmingos atkarpos lietuvių puolimas vėl sustojo ir pirmąjį kėlinį jie pralaimėjo 15:20.

Antrasis ketvirtis prasidėjo daug solidesniu mūsų šalies komandos žaidimu. 4 Š. Jasikevičiaus taškai, L. Kleizos prasiveržimas, spurtą 9:0 vainikuojantis Darjušo Lavrinovičiaus tritaškis ir Lietuvos rinktinė jau pirmavo (24:20), o varžovai prašė minutės pertraukėlės.

Bet ir po jos apsisukimų nemažino Lietuvos krepšininkai. Daugiausia Š. Jasikevičiaus pastangomis laimėję dar vieną atkarpą 9:0, lietuviai padidino savo persvarą iki dviženklio skaičiaus (33:20).

Iraniečiai pirmuosius taškus antrajame kėlinyje pelnė tik po 4 minučių, tačiau pataikę tris tritaškius iš eilės neleido nutolti pagreitį įgavusiai mūsų šalies rinktinei (37:29).

Tačiau kėlinio pabaigoje L. Kleiza ir Robertas Javtokas užtikrintais metimais sėkmingai didino skirtumą, kuris aidint petrauką skelbiančiai sirenai vėl buvo dviženklis (46:34).

Pirmomis trečiojo ketvirčio minutėmis žaidimas buvo tolygus. Mūsiškiai sėkmingai rinko taškus, tačiau gynyboje niekaip neapsigynė nuo Irano tritaškininkų.

Vis dėlto įpusėjus kėliniui Lietuvos ekipos gynyba tapo aktyvesnė ir po kelių sėkmingų kontratakų skirtumas tarp komandų išaugo iki rekordinės 20 taškų atžymos (61:41).

Netrukus Š. Jasikevičius tolimu šūviu pelnė 20-ąjį savo tašką, o lietuvių persvara išaugo iki 23 (64:41), tačiau iniciatyvos ėmėsi H. Edadi. Aukštaūgis iranietis surinko 6 taškus iš eilės ir aptirpdė skirtumą (64:47).

17 taškų Lietuvos komandos persvara buvo ir iki kėlinio pabaigos likus žaisti nepilną minutę, bet į aikštę grižęs L. Kleiza vėl įnešė „aštrumo“ lietuvių atakoms ir dviem greitais išpuoliais padidino mūsiškių pranašumą iki 21 (74:53).

Ketvirtajame kėlinyje Irano rinktinė galutinai išsikvėpė, o Marijonas Petravičius ir L. Kleiza ėmė dominuoti beveik be keitimų žaidusio H. Edadi baudos aikštelėje, puolime rinkę vieną kamuolį po kito ir sužaidus 5 min. padidinę Lietuvos komandos pranašumą iki 30 taškų (89:57).

L. Kleiza vien šio spurto metu pelnė 10 taškų.

Į visišką nokautą pasiųsti varžovai taip ir neatsigavo, o Lietuvos rinktinės krepšininkai dar labiau didino savo pranašumą (96:58) ir tik lengvas atsipalaidavimas neleido pasiekti 100 taškų. Iškovota triuškinanti pergalė 99:67.

Statistika

Iranas: Hasanas Edadi 21 taškas (0/1 trit., 6/13 dvit., 9/13 baudų; 9 atk. kam., 4 blk., 3 per. kam., 8 kld.), Hamedas Afaghas ir Mohammadsamadas Nikkahas po 9, Mahdi Kamrany, Oshinas Sahakianas (12 atk. kam.) ir Imanas Zandi po 7, Javadas Davari 5, Amiras Amini 2.

Lietuva: Linas Kleiza 22 taškai (0/1 trit., 8/11 dvit., 6/7 baudų; 8 atk. kam.), Šarūnas Jasikevičius 20 (2/2 trit., 6/7 dvit., 2/2 baudų; 3 per. kam.), Rimantas Kaukėnas 14 (2/3 trit., 4/6 dvit.), Marijonas Petravičius 9, Ramūnas Šiškauskas ir Robertas Javtokas (7 atk. kam.) po 8, Darjušas Lavrinovičius 6, Marius Prekevičius 4, Kšyštofas Lavrinovičius 3, Mindaugas Lukauskis ir Simas Jasaitis po 2, Jonas Mačiulis 1 (5 per. kam.).

Dvitaškiai: Iranas 10/30 (33 proc.) - Lietuva 31/49 (63 proc.)

Tritaškiai: Iranas 7/25 (28 proc.) - Lietuva 7/18 (39 proc.)

Baudų metimai: Iranas 26/35 (74 proc.) - Lietuva 16/26 (62 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Iranas 34 - Lietuva 35

Rezultatyvūs perdavimai: Iranas 10 - Lietuva 14

Klaidos: Iranas 23 - Lietuva 16

Perimti kamuoliai: Iranas 6 - Lietuva 18

Blokai: Iranas 4 - Lietuva 4.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.