Kataro komandai tai buvo trečioji nesėkmė per tiek pat varžybų.

Rungtynės prasidėjo vangiai abiems komandoms, o antrąją susitikimo minutę Kataro krepšininkai net pirmavo 5:3. Tačiau vėliau lietuviai galutinai "prabudo" ir spurtavo 28:6, baigdami kėlinį solidžia 20 taškų persvara. Antrajame varžybų ketvirtyje mūsiškiai nelėtino apsukų, o varžovų klaidos vertė bet kokias jų pastangas pasipriešinti perniek. Čempionate pirmaujantys pagal prarastus kamuolius Kataro žaidėjai ir šį kartą suklydo net 32 kartus.

Į pertrauką komandos išėjo švieslentėje degant skaičiams 60:28 Lietuvos naudai ir sutikimo nugalėtojas, rodos, jau niekam nekėlė abejonių.

Greičiausiai tai ir pakišo koją Lietuvos krepšininkams trečiajame kėlinyje, kurį varžovai laimėjo 5 taškais. Vėl pasipylė vaikiškos klaidos, kaip ir susitikime su graikais, o katariečių snaiperiai jas paversdavo taikliais tritaškiais metimais. Lietuvių persvara ketvirtojo kėlinio pradžioje buvo aptirpusi iki 78:54.

Vis dėlto šį kartą racionalaus noro nugalėti kaip įmanoma didesniu skirtumu A.Sireikos auklėtiniai turėjo daugiau negu azarto ir per paskutines 8 susitikimo minutes sugebėjo susikrauti didžiausią - 41 taško - persvarą susitikime. Šių taškų mūsiškiams dar gali prireikti, skaičiuojant komandų išsidėstymą B grupėje.

Nerimą vis dar kelia lietuvių baudų metimai - varžybose užtikrintai pirmaujant, tikslo nepasiekė 11 iš 30 mėginimų. Džiuginti turėtų faktas, kad Lietuva vėl žaidžia komandinį žaidimą ir atliko dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų negu varžovai - 28.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė Kšyštofas Lavrinovičius, pelnęs 20 taškų. Pirmuosius taškus pasaulio čempionate pelnė ir Tomas Delininkaitis, o geriausias rungtynes per karjerą rinktinėje sužaidęs Mantas Kalnietis surinko 10 taškų, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir džiugino sirgalius fantastiškais dėjimais į krepšį.

Trečiadienį 7.30 val. Lietuvos krepšininkai susitinka su australais.

D grupės jau pasibaigusiose rungtynėse Jono Kazlausko vadovaujami Kinijos krepšininkai po pratęsimo apmaudžiai 87:90 (24:16, 14:23, 22:15, 16:22, 11:14) nusileido Puerto Riko rinktinei ir, patyrę trečią nesėkmę, beveik prarado galimybes patekti į aštuntfinalį. Puerto Rikas džiaugėsi antrąja pergale turnyre.

Lietuva - Kataras 106:65

Lietuva: Kšyštofas Lavrinovičius 20 taškų (2/3 trit., 5/9 dvit., 4/5 baudų; 5 atk. kam.), Linas Kleiza 14 (2/6 trit., 2/4 dvit., 4/4 baudų; 5 atk. kam.), Arvydas Macijauskas 13 (1/1 trit., 3/3 dvit., 4/6 baudų), Darjušas Lavrinovičius 12 (5 atk. kam.), Mantas Kalnietis 10 (5 rez. perd.), Darius Songaila 7, Robertas Javtokas, Paulius Jankūnas (6 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Mindaugas Žukauskas (5 rez. perd.) po 6, Tomas Delininkaitis 5, Giedrius Gustas 4, Simas Jasaitis 3.

Kataras: Saadas Abdulrahmanas Ali 20 (5/8 trit., 0/3 dvit., 5/6 baudų; 5 rez. perd.), Ali Turki Ali 11 (3/4 trit., 1/4 dvit., 0/1 baudos), Khalidas Sulimanas Abdi 8, Mohammedas Saleemas Abdullah 6 (8 atk. kam.).

Komandų statistika:

Dvitaškiai: Lietuva 30/54 (56%) - Kataras 9/31 (29%)

Tritaškiai: Lietuva 9/22 (41%) - Kataras 12/27 (44%)

Baudų metimai: Lietuva 19/30 (63%) - Kataras 11/16 (69%)

Pražangos: Lietuva 15 - Kataras 24

Perimti kamuoliai: Lietuva 19 - Kataras 10

Klaidos: Lietuva 17 - Kataras 32

Atkovoti kamuoliai: Lietuva 41 - Kataras 32

Rezultatyvūs perdavimai: Lietuva 28 - Kataras 14

Kinija - Puerto Rikas 87:90 po pratęsimo

Kinija: Yao Mingas 29 taškai (12/20 dvit., 5/8 baudų; 8 atk. kam.), Zhu Fangyu 18 (4/8 trit., 1/1 dvit., 4/5 baudų), Wangas Shipengas 13, Liu Wei 10 (7 atk. kam., 5 rez. perd.).

Puerto Rikas: Larry Ayuso 27 (7/9 trit., 1/4 dvit., 4/6 baudų), Carlosas Arroyo 25 (4/7 trit., 3/11 dvit., 7/7 baudų; 10 rez. perd., 8 atk. kam.), Danielis Santiago 14 (7 atk. kam.), Antonio Latimeras 13 (6 atk. kam.).

Dvitaškiai: Kinija 23/46 (50%) - Puerto Rikas 18/43 (42%)

Tritaškiai: Kinija 7/21 (33%) - Puerto Rikas 12/24 (50%)

Baudų metimai: Kinija 20/27 (74%) - Puerto Rikas 18/29 (62%)

Pražangos: Kinija 28 - Puerto Rikas 24

Perimti kamuoliai: Kinija 3 - Puerto Rikas 5

Klaidos: Kinija 16 - Puerto Rikas 11

Atkovoti kamuoliai: Kinija 44 - Puerto Rikas 39