Lietuviai pirmame varžybų susitikime nugalėjo turnyro šeimininkę Venesuelos ekipą 100:82, o afrikiečiai pirmame grupės mače 69:71 nusileido venesueliečiams. Trys grupės ekipos iškovojo po vieną pergalę ir patyrė po vieną pralaimėjimą.

Lietuviams (+12) pirmą poziciją grupėje būtų garantavusi net ir nesėkmė ne didesniu nei 9 taškų skirtumu, o už ketvirtfinalio borto K. Kemzūros ekipa būtų likusi, jei tik pralaimėtų Nigerijai daugiau nei 34 taškais.

Tuo tarpu turnyro šeimininkei Venesuelai (-16) turnyras jau baigėsi, o į antrą vietą pakilo Nigerija (+4).

Rungtynės

Nigerijos rinktinės starto penketas: Anthony Oludewa Skinnas, Ekene Ibekwe, Ike Diogu, Koko Archibongas ir Derrickas Obasohanas.

Dvikovą aktyviau pradėjo afrikiečiai, kurie pirmavo - 2:7. Tačiau netrukus mūsiškiai išlygino rezultatą, kai L. Kleiza pelnė baudas ir tritaškį, o M. Kalnietis ir R. Javtokas pasižymėjo dviem gražiais dėjimais. Toliau vyko lygi kova (11:11). 6-ą minutę L. Kleiza taikliomis baudomis pirmą kartą persvėrė rezultatą Lietuvos rinktinės naudai - 13:11. Po kelių ramesnių akimirkų (14:11) Nigerija vėl ne tik išlygino, bet ir persvėrė santykį - 14:16 (8-ą min., atkarpa - 0:4). R. Kaukėnas baudomis grąžino pusiausvyrą (16:16), o M. Pocius metimu iš po krepšio leido lietuviams pirmauti (18:16). Po 10 minučių kovos buvo lygu - 20:20.

Martynas Pocius

Nors antras ketvirtis prasidėjo įspūdingu Jono Valančiūno dėjimu (22:20), bet varžovai tuoj pat atsakė dvitaškiu ir tritaškiu bei nutolo - 22:25 (atkarpa - 0:5). Rimanto Kaukėno metimą iš po krepšio (24:25) nigeriečiai neutralizavo net 8 „sausais“ taškais - 24:33 (13-ą min.). Tada žaidimo gijas į savo rankas perėmė Šarūnas Jasikevičius. Po jo 5 taškų (2+3) iš eilės ir L. Kleizos metimo su pražanga (2+1) mūsiškiams pavyko aplenkti priešininkus - 34:33 (17-ą min., atkarpa - 10:0).

Mantas Kalnietis

Al-Farouqas Aminu tritaškiu nuo lentos atšaldė lietuvių įkarštį (34:38), bet, laimė abi baudas pataikė R. Javtokas (36:38). Į Š. Jasikevičiaus metimą iš vidutinio nuotolio varžovai atsakė sunkiu tritaškiu ir po 20 minučių kovos Nigerija pirmavo - 38:41. Paskutinę ataką, kuriai buvo likę 10 sek., po minutės pertraukėlės Lietuvos komanda baigė klaida - netaikliu Š. Jasikevičiaus perdavimu prie tritaškio linijos stovėjusiam L. Kleizai.

Trečias ketvirtis prasidėjo varžovų tritaškiu ir L. Kleizos dvitaškiu - 40:44. Netrukus D. Obasohano pastangomis Nigerijos rinktinė įgijo jai tinkamą didesnę negu 9 taškų persvarą - 40:51. Mūsiškius iš sąstingio grąžino Š. Jasikevičiaus 5 taškai iš eilės - 45:51. Lietuvos rinktinės krepšininkų klaidos ir neparengti metimai trukdė pasivyti priešininkus - 48:56. Lietuvius į priekį šiuo momentu timptelėjo 8 „sausus“ taškus (du tritaškiai ir dvi baudos) surinkęs L. Kleiza - 53:56. Tačiau Nigerijos ekipa taikliais tolimais metimais susigrąžino solidesnę persvarą - 55:62. Nesėkmingą lietuviams kėlinį Chamberlainas Oguchi baigė dar vienu tolimu šūviu paskutinę sekundę ir deficitas vėl tapo grėsmingas - 57:67.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Lietuvos rinktinės pusantros minutės spurtu 9:0, kai dvitaškius pelnė Paulius Jankūnas, M. Pocius ir J. Valančiūnas (4 tšk.), o baudą įmetė J. Mačiulis - 66:67. Tiesa, M. Pociui skirta nesportinė pražanga numušė mūsiškių įkarštį -5 taškais - 66:72. J. Mačiulis tritaškiu vėl priartino Lietuvos rinktinę (69:72), bet J. Valančiūno vaikiška klaida po savo krepšiu lėmė dar 2 taškus į mūsų krepšį - 69:74. Milžiniškomis M. Pociaus, J. Mačiulio, J. Valančiūno (dėjimas „alley-up“) ir L. Kleizos pastangomis Lietuvos rinktinė vėl keturis kartus lipo nigeriečiams ant kulnų (72:74, 74:76, 76:78 ir 78:80). Tačiau varžovai pelnė 6 taškus be atsako ir lietuviai atsidūrė prie bedugnės pralaimėti daugiau negu 9 taškais ir likti antrais grupėje krašto - 78:86. Š. Jasikevičius, likus 27 sek. iki ketvirto kėlinio pabaigos, baudomis sušvelnino skirtumą (80:86). Mačas taip ir baigėsi. Lietuva išsaugojo pirmą vietą grupėje ir eliminavo Venesuelą iš tolesnės kovos dėl kelialapio į Londoną.

Rezultatas:

Lietuva - Nigerija - 80:86 (20:20, 18:21, 19:26, 23:19).

Lietuva: Linas Kleiza 22 (28:48, 4 atk. kam., 3/5 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 7/7 baudos), Šarūnas Jasikevičius 14 (20:09, 3 rez. perdav., 3/4 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 2/2 baudos), Martynas Pocius 13 (26:16, 4 atk. kam., 3 rez. perdav., 4/4 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 2/3 baudos), Jonas Valančiūnas 10 (22:30, 5 atk. kam., 5/6 dvitaškiai, 0/4 baudos), Jonas Mačiulis 6 (34:31, 5 atk. kam., 1/5 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 1/2 baudos), Rimantas Kaukėnas (09:59, 1 atk. kam., 2 klaid., 1/1 dvitaškiai, 2/2 baudos), Paulius Jankūnas (12:09, 3 atk. kam., 1/2 dvitaškiai, 2/2 baudos) ir Robertas Javtokas (17:03, 3 atk. kam., 1/3 dvitaškiai, 2/2 baudos) po 4, Mantas Kalnietis 3 taškai (25:06, 8 rez. perdav., 1/3 dvitaškiai, 0/5 tritaškiai, 1/2 baudos). Tomas Delininkaitis (03:59, 0/1 tritaškiai) taškų nepelnė, o Darius Songaila ir Deividas Dulkys nežaidė.

Nigerija: Derrickas Obasohanas 20 (2/9 dvitaškiai, 5/8 tritaškiai, 1/2 baudos), Al-Farouqas Aminu 16 (9 atk. kam., 4/8 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 5/8 baudos), Anthony Oludewa Skinnas 15 (2/3 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 2/4 baudos), Ike Diogu 11 (8 atk. kam., 3/7 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 5/5 baudos), Ekene Ibekwe ir Ejike Ugboaja po 7, Chamberlainas Oguchi ir Ade Dagunduro po 6, Olumide Oyedeji 3 taškai.