„Labai sunkiai“, - nusijuokė graikų-romėnų imtynininkas Aleksandras Kazakevičius, paklaustas, kaip sekasi derinti studijas ir sportą. Londono olimpinėse žaidynėse bronzos medalį iškovojęs sportininkas studijuoja Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Sporto ir sveikatos fakultete.

„Trejus metus lankiau paskaitas, gal kelios skolos ir buvo, bet atsiskaitinėjau. O paskui sustojau. Anksčiau, kai turėjau draugę, ji priversdavo daugiau dėmesio mokslams skirti, bet kai išsiskyrėme, buvo krizė“, - „Lietuvos rytui“ pasakojo A. Kazakevičius.

Lietuvos kūno kultūros akademijoje (LKKA) Kaune studijuojanti irkluotoja Donata Vištartaitė - dar viena sportininkė, kuriai dėl pasirengimo Londono olimpinėms žaidynėms teko sustabdyti studijas. Į kineziterapijos studijų trečiąjį kursą sportininkė grįš po naujųjų metų.

„Kai kurie dėstytojai atsižvelgia į tai, kad sportuoju, bet pasitaikydavo visko. Nenoriu nieko bloga sakyti, bet norėtųsi daugiau palaikymo. Suprantu, kad dėstytojai labiau supranta tuos sportininkus, kurie studijuoja treniravimo sistemas. Man netgi teko išgirsti: arba mokykis, arba sportuok“, - pokalbyje su „Lietuvos rytu“ atviravo sportininkė.

20-metė šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė - Vilniaus universiteto (VU) verslo informacijos vadybos studijų trečiakursė. Pasirengimą Londono olimpinėms žaidynėms ir mokslus lengvaatletei pavyko suderinti.

„Daug kas siūlė prieš olimpiadą išeiti akademinių atostogų, bet nenorėjau. Manau, kad viską reikia daryti savo laiku. Jei pradėjau mokytis, nemesiu“, - ryžtingai Lietuvos rytui kalbėjo A. Palšytė, olimpinėse žaidynėse užėmusi 11-ą vietą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)