aA
Kuomet naujų savininkų kišenėse nugula pirmieji medalių komplektai, olimpiniame kaimelyje paprastai ima kilti ūžesys: po svarbiausio per ketverius metus pasirodymo atsipalaidavę atletai kai kada pamiršta apie už sienos gyvenančius kolegas. Bet kol žaidynės Rio de Žaneire dar neprasidėjo, Lietuvos krepšininkų poilsiui atsiliepia kita aplinkybė.
Mindaugas Kuzminskas
© DELFI (M.Augusčio nuotr.)

Pirmadienį su Lietuvos krepšinio rinktine į olimpinį kaimelį atsikraustė penki žaidėjai, dar niekuomet negyvenę kartu su dešimtimi tūkstančių viso pasaulio sportininkų nuo išorinio pasaulio izoliuotoje erdvėje.

Adas Juškevičius, Domantas Sabonis, Vaidas Kariniauskas, Marius Grigonis ir Mindaugas Kuzminskas olimpinę šventę iš vidaus stebi pirmą kartą. Kokie naujokų įspūdžiai apie kandesnių svečių su studentų bendrabučiu lygintą Rio de Žaneiro kaimelį?

„Nesame kažkokie išskirtiniai, viskas gerai. Visur lovos vienam per ilgos, kitam per trumpos, trečiam per minkštos, o ketvirtam per kietos. Visiems idealu niekada nebus. Man tai – pirma olimpiada, ir sąlygos tikrai atrodo normalios“, – patikino M. Kuzminskas, kambariu besidalinantis su D. Saboniu.

Bet ne visiems siekiant išvengti potvynio kambaryje tenka patiems kabintis užuolaidą duše, kaip Australijos rinktinės vidurio puolėjui Andrew Bogutui.

Krepšinio turnyro favoritai amerikiečiai kaimelį tradiciškai išmainė į gerokai patogesnį būstą – šįkart juo tapo Rio de Žaneiro uoste prisišvartavęs kruizinis laivas.

M. Kuzminskas NBA įžymybėms nepavyduliauja.

„Matome, kokio dėmesio olimpiniame kaimelyje susilaukia ryškiausios žvaigždės – Novakas Djokovičius, Rafaelis Nadalis, Michaelas Phelpsas. Visi – net ir sportininkai – nori su jais nusifotografuoti ir panašiai. Manau, amerikiečiai gyvena atskirai labiau dėl šios priežasties, o ne dėl geresnių sąlygų“, – svarstė puolėjas.

– O norinčių įsiamžinti su Lietuvos krepšininkais irgi būna ilga eilė? – Krepšinis.lt paklausė M. Kuzminsko

– Tikrai ne. Kaimelyje – tūkstančiai geriausių pasaulio sportininkų. Kaip ir mes nežinome visų užsienio lengvaatlečių, ilgų nuotolių bėgikų ar plaukikų, taip ir ne visi svetur domisi krepšiniu.

– Artimiausi lietuvių kaimynai olimpiniame kaimelyje – latviai, serbai, bulgarai ir kongiečiai. Kurie iš jų triukšmingiausi?

– Visi jie – sportininkai, atvažiavę ne turistauti. Natūralu, kad ir mes, ir jie laikosi režimo. Keista gal tik tai, kad lauke visą dieną groja himnus – nežinau, gal repetuoja atidarymą? Šiek tiek trukdo išsimiegoti, bet nieko, viskas gerai (iš tiesų kaimelyje prieš žaidynių atidarymą kasdien vyksta ceremonijos, kurių metu formaliai paskelbiama apie vis kitos šalies sportininkų atvykimą – pakeliama vėliava ir atliekamas himnas – Krepšinis.lt).

– Rio de Žaneire nusikalstamumas – ypač didelė problema. Ar skyrėte papildomo dėmesio savo saugumui?

– Iš olimpinio kaimelio nelabai kur ir išeiname. Vieną kartą buvo išvykę apžiūrėti statulos (Kristaus Atpirkėjo – Krepšinis.lt), kėlėmės į kalną, o daugiau nelabai yra laiko kur nors kišti nosį. Tik važiuodami autobusu per langus pastebime, kad visur pilna kareivių, policininkų. Apsauga – sustiprinta, pavojaus tikrai nejaučiame.

– Treniruočių stovykloje Pietų Amerikoje rinktinė patyrė įvairių nuotykių. Kaip įvertintumėte paskutinį pasirengimo etapą?

– Sakyčiau, užsigrūdinome. Sąlygos nebuvo pačios geriausios, bet lygiai tokios pačios jos buvo ir kitoms komandoms. Manau, gerai, kad atvažiavome anksčiau. Negali tiesiai iš Lietuvos nuskridęs į žaidynes tikėtis gerų rezultatų.

– Po draugiškų rungtynių Argentinoje teisėjai turbūt nebeturės kuo nustebinti?

– Taip, tas būdinga daugeliui draugiškų turnyrų. Kai kurie „švilpia“ specialiai, kai kurie galbūt tiesiog nemoka kitaip – toks jų lygis. Bet, pavyzdžiui, turnyre San Paule teisėjavimas buvo aukščiausio lygio.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kremliaus Trojos arklys Europoje: pavojingas susitarimas su rusais – tik pradžia (89)

Dar 2017-ųjų lapkritį Ispanija kaltino Rusiją dėl kišimosi į referendumą Katalonijoje....

Ketvertuko šeimoje po kaltinimų vyrui – skaudūs išbandymai: motina ryžosi prabilti atvirai (101)

Ašaros, pakilęs kraujo spaudimas ir dingstantis pienas – pirmojo Panevėžyje ir šešto Lietuvoje...

Carolinos Herreros patarimai vyresnio amžiaus moterims: ko niekada neturėtumėte vilkėti (6)

Niekas taip nesendina moters, kaip apsimetinėjimas, kad ji vis dar jauna, įsitikinusi Carolina...

Po triuškinančios pergalės – Jasikevičiaus juokai apie „snaiperį“ Kavaliauską (7)

„Betsafe – LKL “ čempionate Kauno „Žalgiris“ (10/1) Šiaulių „Šiaulius“ (0/11)...

Tamsiausių XX a. laikų atgarsiai grįžta: ištisa tauta sąmoningai marinama badu (58)

Pasaulį šokiravęs žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudymas verčia priminti, kad Saudo Arabijos...

Vaida Skaisgirė - apie tai, ko nerodo socialiniuose tinkluose, ypatingą jų namų taisyklę ir iššūkiu tapusią sūnaus Ato savybę (1)

TV laidų kūrėja ir vedėja Vaida Skaisgirė sekantiems ją socialiniuose tinkluose atrodo lyg...

Prie Estijos pakilimo prisidėjęs estas: nustokite pagaliau su mumis lygintis (228)

Svarbiausia ir pagrindinė idėja Lietuvai – pagaliau nustoti lyginti save su estais. Taip teigia...

Adomaitis po pergalės Klaipėdoje auklėtiniams linkėjo suvaldyti emocijas

Vilniaus „Ryto“ vyr. treneris Dainius Adomaitis po Klaipėdoje, stebint daugiau nei 5000...

Į Klaipėdą grįžęs Butkevičius paskandino buvusią komandą (77)

Arnas Butkevičius dominavo aikštėje per pirmą sugrįžimą į Klaipėdą ir atvedė Vilniaus...