Lietuviai jau 5-tą kartą iš eilės žaidė olimpinių žaidynių "mažajame finale".

1992 m. Barselonoje, 1996 m. Atlantoje ir 2000 m. Sidnėjuje Lietuvos krepšininkams pavyko užlipti ant trečiojo garbės pakylos laiptelio.

Sekamdienio rungtynėse argentiniečiai lemiamą persvarą susikrovė antrojo kėlinio antroje pusėje, pataikę kelis iš eilės tolimus metimus. Trečiajame kėlinyje Argentinos rinktinės persvara siekė net 24 taškus (68:44).

Ketvirtajame kėlinyje lietuviams buvo pavykę skirtumą iki 11 taškų, tačiau Argentinos rnktinės snaiperiai Lietuvos rinktinės sunkų darbą vėl pavertė niekais.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė Ramūnas Šiškauskas, pelnęs 15 taškų. Rimantas Kaukėnas pridėjo 14 taškų. 9 taškus į varžovų krepšį įmetė Šarūnas Jasikevičius, 8 - Mindaugas Lukauskis, 7 - Robertas Javtokas.

Argentinos rinktinėje sėkmingiausiai žaidė Carlosas Delfino (20 tšk.), Luisas Scola (16 tšk.), Andresas Nocioni (14 tšk.).

Argentinos rinktinėje dėl traumos nežaidė komandos lyderis Emanuelis Ginobili.

Rungtynės

Lietuvos rinktinės starto penkete pasirodė Šarūnas Jasikevičius, Rimantas Kaukėnas, Robertas Javtokas, Ramūnas Šiškauskas ir Kšyštofas Lavrinovičius.

Pirmieji savo sąskaitą atidarė argentiniečiai, po Fabricio Oberto taiklaus dvitaškio išsiveržę į priekį 2:0. Kitoje atakoje taikliu metimu atsakė R. Šiškauskas, išlygindamas rezultatą (2:2).

Rezultatyvus žaidimas tęsėsi ir toliau – Carlosas Delfino vėl išvedė Argentiną į priekį (4:2). Rezultatą čia pat išlygino Š. Jasikevičius (4:4). Sužaidus 2 min. po Luiso Scola metimo - 6:4. Tačiau po Š. Jasikevičiaus metimo iš po krepšio rezultatas vėl tapo lygus – 6:6.

Š. Jasikevičius ir toliau vedė Lietuvos rinktinę į priekį, tačiau prie krepšio besiveržiančiam Lietuvos rinktinės įžaidėjui buvo prakirstas antakis, o rungtynių teisėjai ne tik neužfiksavo varžovų pražangos, bet ir nesustabdė žaidimo. Tuo pasinaudoję Argentinos krepšininkai padidino persvarą iki 4 taškų (10:6).

Po Lietuvos rinktinės trenerių paprašytos minutės pertraukėlės iniciatyvos ėmėsi R. Šiškauskas, pataikęs tritaškį bei vieną baudos metimą ir likus 6 min. iki ketvirčio pabaigos išlyginęs rezultatą (10:10).

Tačiau kitoje atakoje C. Delfino pataikė tritaškį atstatęs pranašumą (13:10). Lietuviai į tai atsakė 4 iš eilės taškais – pataikė R. Kaukėnas ir R. Javtokas - bei Lietuva įsiveržė į priekį 14:13. Tačiau čia pat du taškus pelnė L. Scola ir bei tritaškį pataikė Andresas Nocioni – 20:16.

Aikštėje pasirodęs Linas Kleiza taikliu tritaškiu skirtumą sumažino (20:19), tačiau iki ketvirčio pabaigos argentiniečiai įgijo 3 taškų persvara – 24:21.

Antrojo kėlinio pradžioje Marijonas Petravičius vienu taikliu baudos metimu skirtumą sumažino iki 2 taškų (24:22). Gynyboje lietuvams ir toliau sekėsi stabdyti L. Scolą, kuris pelnęs jau 11 savo tašką padidino argentiniečių persvarą iki 4 taškų – 26:22.

Lietuviams laimėjusiems žaidimo atkarpą 5:0 pavyko persverti rezultatą savo naudai (27:26), tačiau tuomet atėjo Argentinos rinktinės snaiperių valanda.

Du iš eilės tritaškius pataikė Leonardo Gutierrezas bei vieną tritaškį pridėjo Paolo Quinterosas ir leido Argentinai atitolti 35:27. Lietuviams ir toliau nesisekė stabdyti varžovų gynyboje ir po A. Nocioni tritaškio Argentina įgijo dviženklę persvarą – 38:28.

Netrukus dar du tritaškius pataikė P. Quinterosas, o lietuvių deficitas išaugo jau iki 13 taškų – 44:31. Komandos ilsėtis išėjo argentiniečiams pirmaujant 12 taškų skirtumu – 46:34.

Trečiąjį ketvirtį taikliu metimu pradėjo R. Javtokas, sumažinęs varžovų persvarą iki 10 taškų (46:36). Po Pablo Prigioni, C. Delfino, A. Nocioni ir L. Scola metimų skirtumas šoktelėjo iki 17-kos taškų – 54:37.

Tuomet nesportine pražanga buvo nubaustas Linas Kleiza ir tuo pasinaudoję argentiniečiai padidino persvarą iki 18 taškų (57:39). Lietuviams buvo kiek pavykę priartėti (59:44), tačiau C. Delfino pataikė tritaškį, o pasinaudojęs lietuvių klaidomis ir perėmęs kamuolį A. Nocioni įkrovė iš viršaus bei Argentinos rinktinės persvara pasiekė 20 taškų – 64:44.

Lietuviams nepadėjo ir minutės petraukėlė – iškart po jos Lietuvos rinktinės žaidėjai dukart suklydo ir liko nubausti – abi klaidas varžovai pavertė taškais ir skirtumas pasiekė 24 taškų ribą – 68:44.

Per likusį trečiojo kėlinio laiką tritaškį pataikė Mindaugas Lukauskis ir prieš paskutinįjį ketvirtį komandas skyrė 19 taškų – 68:49.

Paskutinįjį ketvirtį rezultatyviai pradėję lietuviai pelnė 4 taškus be atsako ir sumažino skirtumą iki 15 taškų – 53:68. Tačiau visas lietuvių pastangas nubraukė vėl iš toli pataikęs C. Delfino – 71:53.

Lietuviai nepalūžo ir laimėję žaidimo atkarpą 6:0 sužaidus 3 minutes ketvirtajame kėlinyje sumažino atsilikimą iki 12 taškų – 59:71. Įpusėjus kėliniui po K. Lavrinovičiaus dviejų taškų Lietuvos rinktinės deficitas sumažėjo iki 11 taškų (64:75), tačiau vėl iš toli pataikė L. Gutierrezas ir Argentina vėl atitolo 78:64.

Lietuviams jau nebepavyko pakeisti rungtynių eigos ir Atėnų Olimpinių žaidynių čempionai Argentinos krepšininkai šventė užtikrintą pergalę rezultatau 87:75, iškovodami bronzos medalius.

Vaizdo reportaže žiūrėkite, kokios emocijos liejosi Vilniaus Rotušės aikštėje.