aA
Sausio 2-ąją antrame Dakaro ralio etape lenktynininkų iš viso laukė 590 kilometrai, iš jų – net 431 km greičio ruože. Ralio dalyviai paliko „Sea Camp“ bivaką ir pajudėjo į šiaurinę šalies dalį Al-Ula miesto link.

Dar prieš šio etapo startą ralio organizatoriai įspėjo, jog greičio ruože beveik nebus smėlio, bet pavojų kels akmenuotos, kartais itin siauros vietos.

Vos ketvirtį numatytos distancijos įveikęs Vaidotas Žala pramušė du atsarginius ratus, o pramušęs dar vieną buvo priverstas stoti.

Tris valandas laukė pagalbos, o gavęs naują ratą toli nenuvažiavo. Ekipažas patyrė naujų techninių problemų. Tapo aišku, kad „Teltonika Racing“ duetas nespės trasos įveikti per numatytą laiko limitą, tad V. Žala nusprendė trauktis iš greičio ruožo ir judėti tiesiai bivako link.

„Teks antradienį vėl naudoti „džokerio“ kortą, nežinia, kaip su taisyklėmis, reikės pasitarti su „Prodrive“ komanda. Bet faktas, kadangi nespėjame įveikti šitos trasos pagal nustatytą laiko limitą, tenka grįžti į bivaką“, – teigė V. Žala.

Nė antro kontrolinio punkto (105 km) nepasiekė „Constra Racing“ lietuvių trijulė, besivaržanti sunkvežimių įskaitoje. Anot komandos, „dingo trauka, bandoma ieškoti gedimo priežasties, kuo greičiau remontuotis ir judėti finišo link“.

Problemų neišvengė Benediktas Vanagas su šturmanu Kuldaru Sikku. Jie pora valandų stovėjo ties 4-u kontroliniu punktu (186 km), tačiau išsprendė kilusias bėdas ir juda finišo link.

Pirmasis iš lietuvių šį greičio ruožą įveikė keturračiu besivaržantis Laisvydas Kancius. Jis 430 km įveikė per 6:45:48 val., nuo etapą laimėjusio prancūzo Alexandre'o Giroud klaipėdietis atsiliko 24:42 min. Preliminariai etapą įveikė 5-as ir bendroje įskaitoje pakilo į 5-ą vietą.


Dakaras 2023: TREČIOJI DIENA
Finišą pasiekė T. Jančio ir I. Bražiūno komanda. Jie preliminariai rikiuojasi 33-oje vietoje nuo lyderių atsilikdami 2 val. 9 sek.
Po finišo Benediktas Vanagas papasakojo, kodėl ekipažas ilgą laiką stovėjo vietoje. „Gerą greičio ruožą padarė Dakaro organizatoriai. Jis tikrai buvo techniškas ir sudėtingas. Iš esmės pirmąjį trečdalį mums ėjosi pakankamai neblogai – važiavom greitai, bet supratau, kad ilgas greičio ruožas. Sakė, kad akmenys bus tik pradžioje, tačiau, kaip paaiškėjo – akmenys buvo visiškai visada. Ir vienu momentu, apie 180-ąjį kilometrą mums nuleido padangą, o kai pasikeitėm ratą ir pradėjom važiuoti nustojo veikti vairo stiprintuvas. O mums reikėjo dar 300 kilometrų nuvažiuoti, be vairo stiprintuvo jau esu važiavęs ir riešus susilaužęs, tai žinau, kaip tai būna. Dėl to mes stojom tvarkyti, paaiškėjo, kad tai buvo dirželis, kuris nustojo veikti, todėl keitėm dirželį, o kad keisti dirželį mes pavažiavom truputį į šoną ant didelės kopos. Susitvarkę dirželį bandėme važiuoti nuo kopos ir gavosi, kad teko nukristi iš kokio 2–3 aukštų namo aukščio. Visa laimė, kad tiesiai, ant priekio, automobiliui beveik nieko neatsitiko, bet mes sudaužėm dar vieną ratą – sulankstėm ratlankį, kuris lūžo per pusę. Nusileidę nuo kopos kėlėm automobilį ratui pakeisti ir matyt smėlis buvo labai lakus, dėl to užlenkėm hidraulinę koją. Dirbom labai ilgai, kol viską susitvarkėm“, – po finišo pasakojo B. Vanagas. Benediktas Vanagas teigė, kad ne ką mažesnis iššūkis ekipažui teko tuomet, kai likus 5 kilometrams iki finišo prasidėjo kopos, o automobilio žibintų šviesa buvo nepakankama, kad kas nors matytųsi aiškiai. Lenktynininkas pasakojo, kad tokiu būdu – nieko nematant – įveikti kopas yra ypač pavojinga, todėl tikisi, kad to daugiau pakartoti neteks. https://www.facebook.com/watch/?v=1801265863593810
Paskutinį – 9-ą kelio tašką pasiekė T. Jančio ekipažas. Komanda preliminariai rikiuojasi 32-oje vietoje. Nuo lyderių ekipažas atsilieka 1 val. 51 min. 46 sek.
Benediktas Vanagas pasiekė finišą. Čia jis preliminariai rikiuojasi 43-oje vietoje (+3 val. 22 min. 57 sek.). https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/posts/pfbid08getqwC9CR27j6oZGGcjsdxa3enZsKiDcEJziMFGZ74WjXFXJMmEDe2Ac2ob4PD1l
Rokas Baciuška papasakojo, koks antrasis greięio ruožas buvo jo komandai. „Organizatoriai neleidžia atsikvėpti – buvo itin sunki, akmenuota diena. Prakirstome vieną padangą, todėl po to važiavome dar ramiau, reikėjo pataupyti. Svarbiausia, kad pasiektas finišas, remiantis preliminariais rezultatais esame 7-i“, – įspūdžiais po antrojo greičio ruožo dalijosi R. Baciuška. https://www.facebook.com/watch/?v=490094399709482
8-ąjį kontrolinį punktą pasiekė Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas. Čia jie preliminariai 32-i. Nuo lyderio juos skiria 1 val. 44 min. 48 sek.
Benediktas Vanagas pasiekė 9-ąjį kelio tašką. Čia komanda preliminariai – 44-a (+3 val. 14 min. 28 sek.)
Vaidoto Paškevičiaus, Slavomiro Volkovo ir Tomo Gužausko komanda informavo, kad ekipažui nepavyko rasti ir pašalinti sunkvežimio gedimo.
Dakaro organizatorių žemėlapyje matyti, kad bivako link pajudėjo ir „Constra Racing“ komanda. Matosi, kad ekipažas juda keliu, tad veikiausiai priėmė tokį pat sprendimą, kaip ir Vaidotas Žala.
Finiše jau ir Rokas Baciuška. Preliminariais duomenimis jis nuo lyderio atsiliko 25 min. 55 sek. ir užima 7-ą vietą.
Benediktas Vanagas – ties 8-uoju kontroliniu punktu. Komanda po 348 km preliminariai užima 45-ą vietą automobilių įskaitos T1 klasėje. Atsilikimas nuo pirmos vietos – 3 val. 9 min. 16 sek.
Vis dėlto panašu, kad T. Jančio komandai pavyksta stabiliai judėti tolyn. Komanda užfiksuota 7-ajame kelio taške. Čia komanda bagių įskaitoje nuo lyderio atsilieka 2 val. 9 min. 30 sek. ir užima 33-ą vietą.
Panašu, kad antrasis greičio ruožas iš tiesų tapo padangų žudiku. Apie tai, kad pramušti visi atsarginiai ratai neseniai pranešė ir Tomo Jančio ekipažas. Ekipažas pasiekęs 6-ąjį kelio tašką rikiavosi 36-oje vietoje(+1 val. 28 min. 58 sek.)https://www.facebook.com/TomasJancysMediafonTeam/posts/pfbid0vYMffi1QiBscvBS5Mc5jLcoMa7NTQ3K85sXZd7rrLHNgevFq2hvtP1DY1EVjeihtl
Gintas Petrus pasiekė finišą! Preliminariai jis rikiuojasi 35-oje vietoje. Nuo lyderio jis atsiliko 53 min. 21 sek.
Motociklų įskaita po 2 greičio ruožo: https://twitter.com/dakar/status/1609925715507519490?ref_src=twsrc%5Etfw
Finišo link juda Rokas Baciuška, neseniai fiksuotas paskutiniame kelio punkte (386 km). Jam liko vos keliasdešimt kilometrų iki finišo, nuo lyderio M. Goczalo atsiliko 24:38 min. 
Benediktas Vanagas pasiekė 6-ą kelio punktą (269 km), nuo lyderio deficitas – 3 val. 1:26 min.
„Pekla“ – taip dieną įvertino V. Žalos ir P. Fiuza duetas. https://www.facebook.com/photo/?fbid=610270124435577&set=a.530113695784554
Vaidotas Žala – apie košmarą trasoje: „100-ajame kilometre pramušėme trečią atsarginę padangą, netekome dviejų atsarginių, pramušus dar vieną, teko sustoti. 3 valandas laukėme techninės pagalbos sunkvežimio. Patyrėme dar techninių problemų, tapo aišku, kad nespėjame pagal nustatytą trasos laiko limitą, tad judame tiesiai į bivaką. Teks antradienį vėl naudoti „džokerio“ kortą, nežinia, kaip su taisyklėmis, reikės pasitarti su „Prodrive“ komanda. Bet faktas, kadangi nespėjame įveikti šitos trasos pagal nustatytą laiko limitą, tenka grįžti į bivaką“, – teigė V. Žala.
V. Žalos komentaras apie tai, kas nutiko trasoje: https://www.facebook.com/watch/?v=862123805112915
Kol kas nejuda „Constra Racing“ lietuvių trijulė, besivaržanti sunkvežimių įskaitoje. Ji kol kas dar nepasiekė antro kontrolinio punkto (105 km). 
Juda Vaidotas Žala, pagaliau pasiekęs 3-ią kontrolinį punktą (150 km). Iki finišo lieka apie 280 km. Nuo lyderio deficitas 5 val. 1:43 min. „Teltonika racing“ ekipažas – pačiame automobilių įskaitos gale. 
Rokas Baciuška pasiekė 7-ą kontrolinį punktą. Čia jis nuo lyderio lenko M. Goczalo atsilieka 19 min. 32 sek. ir rikiuojasi 6-oje vietoje.
Po ilgos pertraukos Benediktas Vanagas pasiekė 5-ąjį kelio punktą. Čia jis nuo lyderio atsilieka 2 val. 56 min. 4 sek. Dėl tokio atsilikimo jis preliminariai – 53-as.Komanda informavo, kad ekipažas apie tai, kas nutiko, papasakos finiše.https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/posts/pfbid02HiRZsUMzPQcXPpoNcQhLGcRqENuSk4D7YaaaFYUjhTnmXJqYGdPw8jybAK7udb9Yl
Laisvydas Kancius papasakojo apie antrąjį Dakaro greičio ruožą. „Žvelgiant į vakar ir šiandien dienos etapų dinamiką, šioks toks deja vu – pradžia nebuvo sklandi, bet vėliau pavyko atrasti neblogą tempą“, – po greičio ruožo rašė L. Kancius. https://www.facebook.com/photo/?fbid=705101231163225&set=a.311186030554749
Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas pasiekė 5-ąjį kelio tašką. Panašu, kad komanda taip pat susidūrė su problemomis, mat atsilikimas nuo lyderio padidėjo iki 1 val. 3 min. 11 sek. Šiais duomenimis komanda rikiuojasi 26-oje pozicijoje.
8-ąjį kontrolinį punktą pasiekė Gintas Petrus. Jo komanda nuo lyderio atsilieka 47 min. 18 sek. ir preliminariai yra 34-a.
Vaidoto Žalos komanda praneša, kad kol kas žinių, kas nutiko, iš ekipažo negavo.https://www.facebook.com/TeltonikaRacing/posts/pfbid02nnjmC6s7BUdr8nGMT5mJauXUfkBVVj1oTnRRjiWtfNAE6zwodYBVtbdCntHzfb9bl
Dakaro organizatorių žemėlapyje pagaliau pajudėjo Benedikto Vanago ekipažas.
Rokas Baciuška užfiksuotas 6-ajame kontroliniame punkte. Čia jis nuo lyderio atsilieka 18 min. 16 sek. ir rikiuojasi 6-oje vietoje.
Laisvydas Kancius – finiše! Lietuvis preliminariai – 5-as. Jį nuo pirmos vietos skiria 24 min. 42 sek.
Skelbiamas keturračių įskaitos antrojo greičio ruožo laimėtojas. Čia pirmąją vietą iškovojo prancūzas Alexandre Giroud. https://twitter.com/dakar/status/1609899391682502658?ref_src=twsrc%5Etfw
Nerimą kelia vaizdas Dakaro organizatorių žemėlapyje. Čia V. Žalos ekipažas vėl kurį laiką nebejuda.
Stabiliai judantis Gintas Petrus užfiksuotas 7-ajame kelio taške. Čia jis preliminariai – 32-as. Nuo lyderio atsilieka 39 min. 27 sek.
Laisvydas Kancius užfiksuotas paskutiniame – 9-ame kelio taške. Čia jis išlaiko 5-ąją poziciją nuo lyderio atsilikdamas 21min. 50 sek.
Gintas Petrus pasiekė 6-ąjį kelio tašką. Nuo lyderio jo komanda atsilieka 36 min. 2 sek. ir preliminariai rikiuojasi 35-oje pozicijoje.
Rokas Baciuška užfiksuotas 5-ajame kontroliniame kelio punkte. Čia jis preliminariai – 8-as. Nuo lyderio atsilieka 16 min. 5 sek.
Tomas Jančys pranešė, kad problemos neaplenkė ir jo komandos. Ekipažas pramušė vieną ratą, tačiau jau juda toliau. https://www.facebook.com/TomasJancysMediafonTeam/posts/pfbid02dFG78ysJCxhGkjK9iaQqYVx3Tmw4sr1sCBH1qvzBTM5Q1KZPQ8MuPMHCdsJz3WCal
Automobilių įskaitoje finišą pasiekė Nasseras Al-Attiyah. Jis 430 km greičio ruožą įveikė per 5 val. 26 sek. Startavęs 7-oje pozicijoje, kol kas jis rikiuojasi 1-oje vietoje.
Prancūzas Guerlainas Chicheritas taip pat pajudėjo. Kaip pranešė V. Žalos komanda, jiems su lietuviu sunkvežimis davė po vieną atsarginį ratą, todėl komandos turi bažiuoti ypač atsargiai.
Tomas Jančys užfiksuotas 4-ajame kontroliniame kelio punkte. Čia komanda nuo lyderio atsilieka 31 min. 16 sek. ir rikiuojasi 18-oje vietoje.
Organizatorių žemėlapyje matyti, kad pagaliau pajudėjo Vaidotas Žala. Komanda juda trečiojo kelio taško link. https://www.facebook.com/TeltonikaRacing/posts/pfbid02nnjmC6s7BUdr8nGMT5mJauXUfkBVVj1oTnRRjiWtfNAE6zwodYBVtbdCntHzfb9bl
Laisvydas Kancius jau įveikė 348 greičio ruožo kilometrus. Keturratininkas užfiksuotas 8-ajame kontroliniame punkte, čia jis – 5-oje vietoje. Nuo lyderio atsilieka 20 min. 1 sek.
Benediktas Vanagas organizatorių žemėlapyje vis dar žymimas sustojęs ties 4-uoju kelio tašku.
Pralenkęs kitus lietuviškus automobilių įskaitos ekipažus Gintas Petrus pasiekė 5-ąjį kelio tašką. Įveikusi 230 kilometrų komanda rikiuojasi 35-oje vietoje. Nuo lyderių „Petrus Racing“ atsilieka 31 min. 27 sek.
Po 230 kilometrų automobilių įskaitoje lyderiauja „Overdrive Racing“ komandos lenktynininkas iš Nyderlandų Erik van Loon. https://twitter.com/dakar/status/1609881860720529410?ref_src=twsrc%5Etfw
Rokas Baciuška – ties ketvirtuoju kontroliniu kelio tašku (186 km). Čia komanda veržiasi į priekį, nuo lyderio atsilikdama 15 min. 13 sek. rikiuojasi 5-oje vietoje.
Trečiąjį kontrolinį punktą pasiekė Tomo Jančio komanda. Čia komanda preliminariai yra 22-oje vietoje. Nuo lyderių atsilieka 27 min. 16 sek.
Naujienos iš Vaidoto Žalos komandos.„Naujienos iš mūsų stovyklos. Sunkvežimis netrukus pasieks ekipažą, turi du atsarginius ratus. Kadangi G. Chicherit nepasisekė ir taip pat pramušė tris ratus, atsarginiais reiks dalintis. Vienas ratas atiteks mūsų ekipažui, kitas G. Chicherit.Ekipažas turės važiuoti itin atsargiai. Jei pramuš ratą dar kartą, kito sunkvežimio teks laukti ilgai“, – praneša komanda.https://www.facebook.com/TeltonikaRacing/posts/pfbid02KbJkXXqHyNhbyMzHws5YfU7U9pLi2K58SPs5p2kSSWuRL9PJLxgrRKpbx6FAkzW6l
Lietuvoje dirbantys Benedikto Vanago komandos nariai teigia, kad iš ekipažo jokių žinių nesulaukia, o tai, anot jų, ženklas, kad viskas yra gerai. Vis dėlto žemėlapyje ekipažas vis dar nejuda. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/posts/pfbid0uAXNqZJA5J4PDwjYhxeQVPwtSwnN39D1sVsRsS2fHi6SDz3gTVGCvyUcRQhxxrdLl
L. Kancius toliau palaiko tempą. Lietuvos lenktynininkas užfiksuotas 7-ajame kelio taške (304 km). Čia jis ir toliau išlieka 6-as, nuo lyderio atsilieka 19 min. 19 sek.
Atsižvelgiant į organizatorių pateikiamą žemėlapį, matyti, kad kurį laiką sustojęs yra Benedikto Vanago ekipažas. Kol kas iš komandos žinių apie tai nėra.
Ketvirtąjį kelio tašką pasiekė Gintas Petrus. Jis čia nuo lyderio atsilieka 23 min. 51 sek. ir preliminariai yra 37-as.
Tomas Jančys su Irmantu Bražiūnu pasiekė antrąjį kontrolinį punktą (105 km). Čia komanda preliminariai – 24-a ir nuo lyderio atsilieka 22 min. 53 sek.
Trečiajame kelio punkte užfiksuotas R. Baciuškos ekipažas.  Po 150 kilometrų jis su šturmanu Oriol Vidal Montijano nuo lyderio atsilieka 14 min. 2 sek. ir rikiuojasi 9-oje pozicijoje.
L. Kancius pasiekė 6-ąjį kontrolinį kelio tašką. po 269 kilometrų jis išlaiko 6-ą poziciją ir nuo lyderio atsilieka 17 min. 55 sek.
Prastos naujienos ir iš lietuviškos sunkvežimių ekipažo. Komanda pranešė, kad V. Paškevičiui, S. Volkovui ir T. Gužauskui teko sustoti – sunkvežimyje dingo trauka. Ekipažas bando kuo greičiau ieškoti gedimo priežasties, ją pašalinti ir toliau judėti finišo link. https://www.facebook.com/ConstraRacing/posts/pfbid02Cy77FnKFomxyJvto5byoaDitzM6bdMerPQwXmTBrM94PCGZaTygwXTYiKF4Q55EBl
Antanas Juknevičius parodė, kokia trasa antrame greičio ruože tenka važiuoti dalyviams. Tokia trasa – padangų žudikė.
Spėjama, kad V. Žalai pagalbos greičio ruože gali tekti laukti apie 3 valandas.
Benediktas Vanagas pasiekė 4-ąjį kontrolinį punktą (186 km). Čia jis 11-as, nuo lyderio atsilieka 8 min. 42 sek.
Rokas Baciuška pasiekė antrąjį kelio punktą. Įveikęs 105 kilometrus jis 11-as ir nuo lyderio atsilieka 12 min. 24 sek.
Remiantis Dakaro organizatorių pateikiamu žemėlapiu, V. Žalą pralenkė ir G. Petraus komanda.
Vaidoto Paškevičiaus komanda pasiekė pirmąjį kontrolinį kelio punktą. Įveikusi 48 km, komanda nuo lyderių atsilieka vos 37 sek. ir užima 3-ą vietą. https://www.facebook.com/ConstraRacing/posts/pfbid0KbXUmAF1G8o3rksUKUbtREyw5jJkL3dTjE7KL7jY45Au8n17h3jJBz3W7VVz2edql
Panašios problemos kaip ir V. Žalą kamuoja prancūzą Guerlainą Chicheritą. Iš 4-os vietos startavęs ekipažas dukart buvo sustojęs (90 km ir 97 km) ir kol kas nepasiekė antro kontrolinio punkto.
Benedikto Vanago komanda greičio ruože užfiksavo dešimtuke skriejantį ekipažą. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/posts/pfbid02g88idRTpv58absrLd21TXmau4m9gZh3fLwB5QdpcxaPKLhtgUtGXjmw5kgJVfbAxl
Penktą kontrolinį punktą pasiekė Laisvydas Kancius. Įveikęs 230 kilometrų jis nuo lyderio atsilieka 15 min. 24 sek. ir preliminariai yra 6-oje vietoje.
Bagių klasėje Roką Baciušką lenkia Tomas Jančys (15 vieta, +7:27 min. nuo lyderių). Pirmame etape tempą diktavęs R. Baciuška - 18-as, +8:23 min. nuo lyderio Mareko Goczalo.
Iš 37-os vietos startavęs Gintas Petrus automobilių klasėje lenkia beveik pusę dalyvių ir fiksuojamas 35 vietoje (+6:02 min. nuo lyderio).
„Teltonika Racing“ praneša, kad VAIDOTO ŽALOS ekipažas pramušė tris ratus. Kad tęstų varžybas, turi sulaukti sunkvežimio su atsarginiu ratu. https://www.facebook.com/TeltonikaRacing/posts/pfbid02KbJkXXqHyNhbyMzHws5YfU7U9pLi2K58SPs5p2kSSWuRL9PJLxgrRKpbx6FAkzW6l
Stebint ralio organizatorių pateikiamą žemėlapį panašu, kad Vaidotas Žala kurį laiką nejuda iš vietos. Jį aplenkė B. Vanagas. https://twitter.com/dakar/status/1609843524576464899?ref_src=twsrc%5Etfw
Benediktas Vanagas ties antru kelio punktu (105 km) fiksuoja 8-ą rezultatą (+3:48 min. atsiliko nuo lyderio G. de Villierso). Vaidotas Žala čia fiksavo 13-ą rezultatą.
Keturračių įskaitoje Laisvydas Kancius pasiekė 4-ą kontrolinį punktą (186 km), preliminariai lietuvis - 7-as, 14:12 min. atsilieka nuo lyderio A. Giroud. 
Ties antru kelio punktu (105 km) geriausią rezultatą fiksuoja ir varžybų lyderio poziciją išlaikė Ginielis de Villiersas. Nuo jo V. Žala atsiliko 6:02 min. ir antrame kelio punkte fiksavo preliminariai 11-ą rezultatą. 
Yazeedas Al Rajhi pirmas pasiekė trečią kelio punktą (150 km), nuo jo +3:11 min. atsiliko C. Sainzas ir 10:07 min. S. Loebas. Tai pirmieji trys ekipažai, įveikę 150 km. Lyderių pozicijos keisis.
Tarp 13 ekipažų, kurie įveikė pirmą distancijos ketvirtį (105 km) Vaidotas Žala fiksuoja 7-ą rezultatą (+3:38 min. nuo lyderio Y. Al Rajhi.
Bagių įskaitoje pirmas 48 km atkarpą iki pirmo kelio punkto įveikė lenkas Erykas Goczalas, jo laikas 56:44 min., R. Baciuška startavo iš 10-os vietos.
Motociklų įskaitoje įveikus daugiau nei pusę greičio ruožo (269 km) pirmauja Danielis Sandersas (Australija), nuo jo +3:46 min. atsilieka Toby Price'as (Australija), trečias - Masonas Kleinas (+5:51 min., JAV).
Trasoje - visos 7 Lietuvos komandos, neseniai startavo sunkvežimių ekipažas - Vaidotas Paškevičius, Slavomiras Volkovas ir Tomas Gužauskas („Constra Racing“), už jų ir bagių įskaitos dalyviai Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas („Mediafon team“).
Keturračių įskaitoje 150 km įveikęs (3 KP) L. Kancius fiksuojamas 9-oje vietoje, +12 min. atsilieka nuo lyderio A. Giroud. Pastarasis jau pasiekė 4-ą kelio punktą (186 km).
Greta ralio meistrų: Žala lenkia S. Loebą, bet į priekį praleido C. Sainzą.
V. Žalos aplenktas Guerlainas Chicheritas. https://twitter.com/dakar/status/1609833178650316801?ref_src=twsrc%5Etfw
V. Žala trečiu rezultatu pasiekia 2-ą kelio punktą (105 km), jis 3:38 min. atsilieka nuo lyderio Y. Al Rajhi, tačiau lenktynininkų rikiuotė keisis, kai šį kontrolinį tašką pasieks daugiau ekipažų. 
Benediktas Vanagas atkarpą iki pirmo kelio punkto įveikė greičiau už V. Žalą, per 40:18 min. (+2:15 min. nuo lyderio) ir su šiuo rezultatu pakilo į 10-ą vietą. V. Žala - 14-as. 
Bagių klasėje startavo Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal („Red Bull Can-Am Factory team“).
Antrą kelio punktą (105 km) pasiekė Yazeedas Al Rajhi (1:27:42 val.) ir Carlosas Sainzas (+2:08 min.).
Įtempta kova automobilių įskaitoje, ekipažus skiria sekundės. 20 lenktynininkų pasiekė 1-ą kelio punktą (48 km), V. Žala fiksuojamas 12-oje vietoje. Čia geriausią rezultatą pasiekė Ginielis de Villiersas (38:03 min.), V. Žala nuo jo atsiliko 2:54 min.
Startavo trečiasis automobilių ekipažas iš Lietuvos – trasoje Gintas Petrus.
Keturračių įskaitoje besivaržantis L. Kancius pasiekė trečią kelio punktą (150 km), čia lietuvis fiksuojamas 6-oje vietoje (+12:00 min. nuo lyderio A. Giroud.), bet pozicija keisis šį tašką pasiekus daugiau lenktyininkų. Antrame kelio punkte lietuvis buvo dešimtas.
Žemėlapyje matyti, kad V. Žala jau aplenkė G. Chicheritą ir skrieja už S. Loebo.
Geriausią laiką ties pirmu kelio punktu fiksuoja Nasseras Al-Attiyah - 39:19 min., vos 4 sek. lėtesnis S. Peterhanselis, Y. Al Rajhi - trečias (+52 sek.). V. Žalą lenkia ir Brianas Baragwanathas (PAR). V. Žala nuo lyderio turi 1:38 min. deficitą ir šiuo metu užima penktą vietą. Pirmą kelio punktą kol kas pasiekė 10 ekipažų.
Ką tik iš 24-os vietos startavo Benediktas Vanagas ir Kuldar Sikk („Toyota Gazoo Racing“).
Vaidotas Žala pirmame kelio punkte (48 km) fiksuoja antrą rezultatą, 40:57 min., jis 46 sek. nusileidžia lyderiui Yazeedui Al Rajhi (40:11 min.).
Žvelgiant į ralio organizatorių pateikiamą žemėlapį realiu laiku, V. Žala skrieja visiškai už Guerlaino Chicherito.
Keturračių įskaitoje L. Kancius fiksuojamas 8-as antrame kontroliniame punkte (105 km).
Tempą diktuoja Yazeedas Al Rajhi („Overdrive Racing“), kuris atkarpą iki pirmo kontrolinio punkto įveikia greičiausiai (40:11 min.). Jis 2:18 min. lenkia C. Sainzą ir 3:03 min. S. Loebą. Netrukus 1-ą kelio punktą turi pasiekti ir V. Žala.
Pirmas startavęs Carlosas Sainzas („Team Audi Sport“) pirmą kontrolinį punktą (48 km) pasiekė per 42:29 min.
Antrą kontrolinį punktą (105 km) pasiekė keturračių įskaitos lyderis Alexandre'as Giroud, kuris 27 sek. pirmauja prieš argentinietį Manuelį Andujarą.
Jau 15 keturračių pasiekė pirmą kontrolinį punktą (48 km), L. Kancius fiksuojamas 8 vietoje.  
Antrame greičio ruože iš 5-os vietos startavo Vaidotas Žala su šturmanu Paulo Fiuza („Teltonika Racing“). Už V. Žalos nugaros tokie pilotai kaip Orlando Terranova, Nasseras Al-Attiyah, Stephane'as Peterhanselis, Henkas Lateganas, Mattiasas Ekstromas bei kiti Dakaro vilkai.
Startavo pirmasis automobilių įskaitos ekipažas – Carlosas Sainzas su šturmanu Lucasu Cruzu („Team Audi Sport“). https://twitter.com/dakar/status/1609810720052416512?ref_src=twsrc%5Etfw
Motociklų įskaitoje pirmauja Danielis Sandersas (JAV), įveikęs jau 150 km (3WP), antras – Toby Price (Australija, KTM, +3:04 min.), trečias – Masonas Kleinas (JAV, +3:40 min.).
Ties pirmu kontroliniu punktu (48 km) L. Kancius fiksuoja 7-ą rezultatą (+2:53 min. nuo lyderio A. Giroud (47:54 min.).   https://twitter.com/dakar/status/1609806790534860800?ref_src=twsrc%5Etfw
Automobilių starto laikai: 9:00 val. Carlosas Sainzas („Team Audi Sport“)9:03 val. Sebastienas Loebas („Bahrain Raid Xtrem“) 9:06 val. Yazeedas Al Rajhi („Overdrive Racing“) 9:09 val. Guerlainas Chicherit („GCK Motosport“) 9:12 val. Vaidotas Žala („Teltonika Racing“)Už V. Žalos nugaros tokie pilotai kaip Orlando Terranova, Nasseras Al-Attiyah, Stephane'as Peterhanselis, Henkas Lateganas, Mattiasas Ekstromas bei kiti Dakaro vilkai.
B. Vanagas įvertino būsimą antrą greičio ruožą. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/posts/pfbid0g5QSxp8iydLf7Px9j4s6G8P2rCxnpeoGv4Hf52SPdRH6uNmQvpzFZXn6LXPgmsvSl
Pirmieji etapą pradėjo motociklininkai, ties pirmu greičio ruožu (48 km) geriausią rezultatą pademonstravo vokietis Sebastianas Buhleris (43:04 min.), 5 sek. prastesnį laiką fiksavo portugalas Joaquimas Rodriguesas. Pirmas startavęs Ricky Brabecas (JAV) buvo 12-as (+1:48 min. nuo lyderio). https://twitter.com/dakar/status/1609779392934297601?ref_src=twsrc%5Etfw
Į greičio ruožo kilometrus iš 6-os pozicijos leidosi Laisvydas Kancius. Jis sekmadienį finišavo šeštoje vietoje. Klaipėdietis nuo lyderio prancūzo Alexandre Giroud atsiliko 16:33 min.
Pirmasis iš lietuvių į antrą greičio ruožą leisis keturratį vairuojantis Laisvydas Kancius. Jo startas – 7:46 val.
https://twitter.com/dakar/status/1609760051773800450?ref_src=twsrc%5Etfw

Pirmame etape nubausti trys lietuvių ekipažai

Pirmoji diena Dakare Lietuvos lenktynininkams buvo gana sėkminga – Rokas Baciuška bagių klasėje iškovojo pirmąją vietą, o Vaidotas Žala finišavo šeštas. Kiek vėliau jo pozicija keitėsi dėl varžovui skirtos baudos, tačiau baudos minučių netrukus gavo ir Lietuvos lenktynininkai.

V. Žalai buvo skirta 1 min. 40 sek. bauda, komanda iš 5 vietos krito į 6-ą. Pats lenktynininkas pranešė, kad bauda komandai skirta už greičio viršijimą, tačiau V. Žala patikino, kad organizatoriams teiks protestą.

Vėlai vakare lenktynininkas sužinojo, kad bauda sumažinta iki 1 minutės. Toks pakeitimas bendros lenktyininkų rikiuotės nekeitė, V. Žala po prologo ir pirmo etapo užėmė 11-ą vietą.

15 minučių baudos gavo ir bagių klasėje pirmas finišavęs Rokas Baciuška, o tai komandą nubloškė į 9-ą vietą. R. Baciuška teigė, kad tokia bauda jiems skirta už neva praleistą kelio tašką, tačiau lenktynininkas tvirtino, kad antroji kelio knyga fiksavo reikiamą kontrolinį punktą.

Dėl praleisto kelio taško 15 minučių baudos gavo ir B. Vanagas, todėl komanda iš 21 vietos krito į 29-ą. Tiesa, tokią klaidą B. Vanagas pripažino ir teigė, kad ateityje tokios klaidos kartotis neturėtų.

Bendroje įskaitoje „Toyota Gazoo Racing“ komanda užima 24-ą vietą.

Dakaro ralis startavo gruodžio 31-ąją ir tęsis iki sausio 15 d. Lenktynininkų laukia 14 greičio ruožų, jie iš viso turės įveikti 8549 kilometrus, iš kurių 4706 km bus įskaitiniai.

Beje, pirmą kartą ralio trasa drieksis per taip vadinamą „Empty Quarter“ dykumą, tai viena didžiausių dykumų pasaulyje.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(19 žmonių įvertino)
2.8947

Iškart po Dakaro – netikėta naujiena Vaidoto Žalos komandai: 2024-ųjų lenktynėms teks ieškoti kito pagrindinio partnerio

Ketvirtadienį Vaidotas Žala pranešė svarbią naujieną – komandai teks ieškoti naujo...

Galvą purto ir Vanagas, ir Žala: Dakaro ralio išvados ir kaip vertinti lietuvių rezultatus? (2)

Iš Dakaro ralio grįžęs Antanas Juknevičius „Delfi tema“ laidoje pasidalino įspūdžiais...

Jų Dakare galėjo ir nebūti: Vaidotas Paškevičius atvirai prabilo apie iššūkius dar prieš Dakarą

Antrą kartą Dakaro ralyje besivaržiusiam lietuviškam sunkvežimių įskaitos ekipažui ne viskas...

Dakaro gerbėjai Laisvydą Kancių lygina su „Sostų karų“ žvaigžde: kilo diskusijų dėl vyrų panašumo

Nors sunkiausiomis pasaulio lenktynėmis pramintas Dakaras jau baigėsi, panašu, kad diskusijos,...

Su nuotykiais į Lietuvą grįžusiam Laisvydui Kanciui jau oro uoste įteiktas specialus medalis

Antradienį vakare į Lietuvą sugrįžo paskutinis Dakare besivaržęs lenktynininkas Laisvydas...

Top naujienos

Vokietijos parlamentaras: Rusija turi tris pagrindinius tikslus (4)

„Aš manau, kad būtent europiečiai yra Rusijos karo taikinys, tačiau dalis mūsų visuomenės...

Verslas PliusViktorija Chockevičiūtė

Didžiulės NT kainos daliai gyventojų tapo nebeįkandamos: situacija šiemet gali pasikeisti įvertino, pirkti ar nuomotis (2)

Spartaus nekilnojamojo turto (NT) kainų augimo nepasivijęs gyventojų atlyginimų augimas, o dabar...

Sinoptikų prognozėje – tai, kas labai nemalonu: apie pavasario šilumą tik svajosime

Šeštadienio naktį Lietuvos padangė išliks debesuota, todėl temperatūra kris lėtai. Dieną šie...

Po pergalingo plano – Maksvyčio susirūpinimas: prašau, tik neišduokite mūsų derinių paaiškino išvykusio Evanso situaciją

Geriausią sezono mačą žaidęs Karolis Lukošiūnas smeigė keturis tritaškius, Laurynas Birutis...

Seimo nario automobilį taranavęs žinomas ūkininkas – vėl policijos akiratyje: šįkart – didesni nemalonumai (3)

Prieš keletą metų būdamas neblaivus tuomečio Seimo nario Juozo Imbraso vairuojamą automobilį...

Rusijai prireikė vos keturių dienų, kad sulaužytų Kinijai duotą pažadą (15)

Kremlius meluoja ir nepaiso net tų, kuriuos vadina draugais ir strateginiais partneriais, pareiškė...

Parengė Jurga Grigienė

Sovietmečio skanumynai, kuriuos šiuolaikiniai vaikai vargu ar išdrįstų paragauti (20)

Sovietmečiu vaikai neturėdavo didelio saldumynų ir skanėstų pasirinkimo. Mažieji smaguriaudavo...

Įtemptose lenktynėse – netikėtas Butkevičiaus pareiškimas: atrodo, jokio spaudimo

Kauno „Žalgiris“ be nuostolių užbaigė dvigubą Eurolygos savaitę: penktadienį ypač...

Dar vienas laimėtas finalas: ispanus parbloškęs „Žalgiris“ padidino atkrintamųjų šansus (3)

Geriausią sezono mačą žaidęs Karolis Lukošiūnas smeigė keturis tritaškius, Laurynas Birutis...

„Birštono elektra“ nutraukia nepriklausomo elektros energijos tiekimo veiklą „Elektrum Lietuva“ perima 1 tūkst. veiklą nutraukiančios „Birštono elektros“ klientų (2)

Lietuvos elektros tiekimo rinkoje – ir vėl pokyčiai. Nuo gegužės 1 d. „ Birštono elektra “...