Algirdo Paulausko auklėtinės rungtynėse pirmavo nuo pat pirmos iki paskutinės sekundės. Jau pirmajame kėlinyje mūsiškių pranašumas buvo išaugęs iki 10 taškų (19:9), o įpusėjus rungtynes komandas skyrė jau 15 taškų (37:22).

Vis dėlto Lietuvos krepšininkėms nepavyko išvengti gana nervingos rungtynių pabaigos.

Po pertraukos turkės dar bandė pakeisti rungtynių eigą (41:31, 54:44, 57:48). Paskutinę minutę turkės sumažino skirtumą iki 4 taškų (62:58), tačiau lietuvės sugebėjo išsaugoti persvarą ir švęsti galutinę pergalę – 64:58.

Rezultatyviausia Lietuvos komandoje buvo Gintarė Petronytė pelniusi 15 taškų. Sandra Linkevičienė pridėjo 11, Aušra Bimbaitė 10 taškų.

Kitas rungtynes lietuvės sekmadienio vakarą žais su Rusijos komanda.

Rusijos ekipa šeštadienį tik po atkaklios kovos 68:66 įveikė Slovakijos rinktinę.

Rungtynės

Lietuvos rinktinės startiniame penkete pasirodė A. Bimbaitė, A. Abromaitė, R. Valentienė, S. Linkevičienė ir E. Šulčiūtė.

Lietuvės pirmosios pelnė taškus kai sužaidus 13 sekundžių taiklų dvitaškį pataikė A. Abromaitė. Kitus taškus lietuvės pelnė tik po poros minučių, tačiau turkių sąskaita vis dar tebuvo tuščia - po S. Linkevičienės metimo 4:0.

Turkės sumažino atslikimą (4:2), tačiau čia pat iš toli taikliai atakavo E. Šulčiūtė - 7:2.

Tačiau įpusėjus kėliniui tuo pačiu atsakė ir T. Palazoglu - 7:5.

Čia pat iniciatyvos ėmėsi E. Šulčiūtė, kuri pelnė du taškus bei realizavo baudos metimą - 10:5.

Po A. Bimbaitės perdavimo dar du taškus pridėjo A. Abromaitė ir Turkijos rinktinės strategas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės - 12:5.

Tai turkėms nepadėjo ir dviem baudos metimais S. Linkevičienė padidino persvarą iki 9 taškų - 14:5.

Prasidėjus priešpaskutinei ketvirčio minutei komandos apsikeitė taikliais dvitaškiais - 16:7, o netrukus du baudos metimus realizavo N. Nevlin - 16:9.

Tačiau iš toli pataikius G. Petronytei skirtumas pirmą kartą išaugo iki dviženklio - 19:9.

Tuo pačiu likus pusei minutės iki kėlinio pabaigos atsakė ir S. Ivegin (19:12), o per likusį ketvirčio laiką rezultatas nepasikeitė.

Antrajame kėlinyje M. Solopova pirmuosius taškus kėlinyje pelnė nuo baudos metimų linijos, o skirtumas išaugo iki 9 taškų - 21:12.

Turkės ir toliau lietuves stabdė pražangomis, o G. Petronytei nuo baudų metimų linijos pataikius abu kartus skirtumas vėl tapo dviženklis - 23:12.

Pirmuosius taškus antrajame kėlinyje turkės pataikė tik beveik įpusėjus kėliniui, tai iš toli taikliai atakavo S. Ivegin - 25:15.

Turkėms buvo pavykę skirtumą sušvelninti iki vienaženklio (27:18), tačiau varžovių pastangas nubraukė tritaškį pataikiusi A. Bimbaitė - 30:18.

Tačiau savo trečią tritaškį pataikiusi S. Ivegin vėl rezultatą sušvelnino - 30:21. Bet vėl tuo pačiu atsakė ir A. Bimbaitė - 33:21.

Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei du taškus pelnė G. Petronytė - 35:22, o A. Abromaitė baudos metimais skirtumą padidino iki rekordinio - 37:22.

Antroji rungtynių dalis prasidėjo A. Abromaitės dviem taškais iš po krepšio - 39:22.

Sužaidus 4 min. iš toli taikliai atakavo I. Alben, du taiklius baudos metimus pridėjo N. Nevlin ir skirtumas ištirpo iki 11 taškų - 41:29.

Turkės pamažu ėmė įsibėgėti ir po N. Yilmaz dvitaškio komandos kyrė jau tik 10 taškų - 41:31.

Po minutės petraukėlės užsitęsusią Lietuvos rinktinės atakatą dviem taškais užbaigė S. Linkevičienė - 43:31, bet čia pat turkės tasakė tuo pačiu (43:33).

Prasidėjus priešpaskutinei kėlinio minutei po A. Bimbaitės dviejų taškų skirtumas vėl tapo solidesnis - 48:33. Iki ketvirčio pabaigos skirtumas kiek sumažėjo - 51:38.

Paskutinis ketvirtis prasidėjo taikliu S. Linkevičienės šūviu iš toli - 54:38.

Tačiau turkės laimėjo žaidimo atkarpą 6:0 ir sumažino skirtumą iki 10 taškų (54:44). Bet sužaidus 3,5 min. iš toli taikliai atakavo M. Solopova ir lietuvės vėl atitolo - 57:44.

Įpusėjus kėliniui turkės po ilgos pertraukos sumažino atsilikimą iki vienaženklio (57:48), tačiau likus kiek mažiau nei 3 minutėms svarbų tritaškį pataikė R. Valentienė - 62:49. Bet turkės nebuvo linkusios nuleisti rankų kiek daugiau nei minutei sumažino atsilikimą iki 7 taškų - 62:55.

Likus 19 sek. N. Yilmaz taikliai atakavo iš toli - 62:58. Tačiau rungtynių pabaigoje G. Petronytė realizavo du baudų metimus - 64:58.

Iki šiol Lietuvos ir Turkijos krepšininkės akis į akį Europos čempionatuose buvo stojusios tris kartus: dusyk laimėjo lietuvės, tačiau būsimoms jų oponentėms pavyko atsirevanšuoti prieš dvejus metus Latvijoje.