Ankstesniuose turuose lietuviai sunkiai įveikė Ukrainą 69:68, įtikinamai laimėjo prieš Latviją (6:49), paskutinę sekundę pralaimėjo Belgijai 74:76 ir šventė ne mažiau dramatišką pergalę prieš Estiją 64:62.

Čekai įrodė savo pranašumą prieš Estiją (80:57), Ukrainą (78:64) ir Belgiją (66:64), bet pralaimėjo Latvijai (65:72).

Ketvirtadienio pirmose rungtynėse Belgijos rinktinė įveikė Ukrainos komanda rezultatu 79:71 (14:19, 21:20, 24:15, 20:17), o antrame mače Latvijos pergalė prieš Estiją 75:64 (15:29, 18:15, 22:5, 20:15) užtikrino lietuviams mažiausiai antrą vietą grupėje ir galimybę išvengti graikų ir kroatų aštuntfinalyje.

Po tragiškos pradžios Lietuvos rinktinė iš karto atsiliko (0:7, 10:18). Antrame kėlinyje lietuvių padėtis dar pablogėjo ir vienu metu deficitas išaugo net iki 12 taškų. Laimė, trečias ketvirtis prasidėjo mūsiškių spurtu 9:0 ir skirtumas ištirpo iki minimumo (36:37). 27-ą minutę Mindaugui Kuzminskui pirmą kartą rungtynėse pavyko persverti rezultatą (48:46).

Lietuvos rinktinė buvo įgijusi ir trapią 4 taškų persvarą (52:48 ir 55:51). Lemiamas kėlinys vyko taškas į tašką ir pagrindinis laikas baigėsi lygiosiomis 69:69. Pratęsime sėkmė jau lydėjo lietuvius. Keli Manto Kalniečio ir M. Kuzminsko tritaškiai leido atitrūkti (79:72, 82:77 ir 85:79) ir išsaugoti pergalę 85:81.