Tai - jau ketvirtasis Latvijos sportininkų medalis Atėnų olimpinėse žaidynėse. Taip pat sidabro medalius Atėnuose pelnė gimnastas Jevgenijus Sapronenka, sunkiaatletis Viktoras Ščerbatychas bei penkiakovininkė Jelena Rublevska.

Olimpiniu ieties metimo čempionu tapo 22 metų norvegas Andreasas Torkildsenas (Andreas Thorkildsen) - 86 m 50 cm. Bronza atiteko rusui Sergejui Makarovui - 84 m 84 cm. Triskart pasaulio ir triskart olimpinis čempionas 37 metų čekas Janas Železnas (80 m 59 cm) liko tik devintas.

Vyrų 5000 m bėgimo distancijoje triumfavo marokietis Išamas El Geružas (Hicham El Guerrouj). Jis nuotolį įveikė per 13 min. 14,39 sek. ir 0,2 sek. aplenkė dvigubai ilgesnės distancijos olimpinį čempioną Etiopijos atstovą Kenenisą Bekelę. I. El Geružas Atėnuose laimėjo ir 1500 m bėgimo rungtį.

Moterų 1500 m bėgimo varžybose triumfavo britė Keli Holmz (Kelly Holmes) - 3 min. 57,90 sek. 34 metų bėgikė Atėnuose laimėjo ir 800 m bėgimo rungtį.

Šuolio į aukštį varžybose nugalėjo rusė Jelena Slesarenko - 2 m 6 cm. Pasaulio čempionė Pietų Afrikos atstovė Hestri Klut (Hestrie Cloete, 2 m 2 cm) liko antra.

Vyrų 800 m bėgimo rungtį laimėjo pasaulio vicečempionas rusas Jurijus Borzakovskis - 1 min. 44,45 sek. Pasaulio rekordininkas Danijos atstovas Vilsonas Kipketeras (Wilson Kipketer) liko trečias. Jis nuo nugalėtojo atsiliko 0,2 sek.

Vyrų ir moterų bėgimo estafetes 4x400 m laimėjo JAV ketvertai, o vyrų estafetėje 4x100 m triumfavo Didžiosios Britanijos bėgikai.