aA
Pasaulio krepšinio čempionatas Japonijoje šiomis dienomis pasižymi ne tik varžybomis, atkakliomis kovomis aikštėje, pergalėmis ir nusivylimais, bet ir įvairiausiomis kvailomis bei juokingomis su krepšiniu susijusiomis istorijomis.
Naujosios Zelandijos krepšininkai prieš rungtynes šoka tradicinį maorių šokį
Naujosios Zelandijos krepšininkai prieš rungtynes šoka tradicinį maorių šokį.
© Reuters/Scanpix
JAPONIJA AR KINIJA

Lietuvos krepšinio rinktinę remiantis DnB Nord bankas prieš čempionatą išleido plakatą, kuris reklamuoja naują kolekcinę šio banko mokėjimo kortelę. Pagrindiniu šio plakato akcentu tapo trys samurajai – Simas Jasaitis, Arvydas Macijauskas ir Robertas Javtokas, kurie stovi Japonijos gamtos ir architektūros peizaže.

Tačiau kaip nustebo patys japonai, pamatę lietuvių rankose žurnalus su šia reklama! Ne, jiems visiškai buvo nesvarbu, jog lietuvaičiai panoro tapti kitos šalies kariais. Japonai niekaip negalėjo suprasti – ką bendra jie turi su Kinija?

Mat plakato dizaineriai tiesiog per savo nežinojimą vietoj nacionalinio japoniško namo Lietuvos krepšininkams už nugarų įgrūdo kinų architektūros statinį, kuris ir turi simbolizuoti tolimąją Japoniją.

SVAJONIŲ TUALETAS

Į čempionatą Japonijoje atvykę lietuviai itin ilgai užsibūna savo kambarių bei viešuosiuose tualetuose. Paslaptis slypi ne japonų maisto ypatumuose ar lietuvių skrandžiuose... Paprasčiausiai lietuvaičiai negali atsistebėti, atsiprašau už netaktą, tualeto teikiamais malonumais.

„Žinote, ką aš norėčiau iš Japonijos parsivežti? Jų tualetus“, – neslėpdamas susižavėjimo sakė pirmenybėse Tekančios Saulės šalyje teisėjaujantis lietuvis Virginijus Dovidavičius.

Nors Lietuvoje ir nėra priimta aiškinti, „kas ir kaip ten vyksta“, tačiau apie japoniškus tualetus verta parašyti porą eilučių.

Atsisėdus ant jo šis tuoj pat pradeda su tavimi „bendrauti“ – pradžioje pats nuleidžia vandenį – manyk, jis pasitinka tave švarus... Jei tu ilgiau užsibūni – tą pačią procedūrą jis niekieno neprašomas pakartoja...

Atlikęs gamtinius reikalus tu gali pasirinkti krūvą variantų, kaip tavo užpakaliukas „švytės“ – programos numato ir bidė variantą, ir vos ne viso pasturgalio prausimą. Pagal savo norus galima pasirinkti vandens temperatūrą, srovės greitį ir stiprumą.

RŪKYKITE PAS ISPANUS

Japonijos sostinėje itin griežtai bandoma kovoti su rūkaliais – dūmą traukti gatvėse neleidžiama. Tačiau išimtys būna – tai galima daryti tam skirtose vietose, kurių nėra daug. Patys Tokijo gyventojai šį sprendimą palaiko – anot jų, jei trisdešimt milijonų piliečių turinčiame mieste kiekvienas žmogus tuo pačiu metu nuspręs užsirūkyti – ekologinė katastrofa garantuota.

Tačiau bandymas rūkyti ne vietoje kai kada gali tapti ir kuriozine situacija. Trys lietuviai Tokijo „Saitama“ arenos prieigose bandė parūkyti – prisistatęs policininkas tuoj pat pareikalavo mesti cigaretes.

„Tai kur mums galima būtų „supešti“ dūmą“, – paklausė vienas lietuvis pareigūno. Šis ilgai svarstęs vis dėlto rado išeitį – liepė eiti į netoliese stovinti autobusą ir ten įlipus rūkyti. Juokingiausia, jog tas autobusas priskirtas Ispanijos krepšinio rinktinei ir po kelių minučių buvo užpildytas šios ekipos žaidėjų.

KATARAS FINALE?

Po pasaulio krepšinio čempionato grupės kovų su Japonija iškart atsisveikino aštuonios rinktinės. Tačiau namo išskrido tik septynios. Mažiausiai vilčių patekti į atkrintamuosius mačus turėjusios Kataro komandos žaidėjai be skrupulų vaikšto po Tokiją.

Mat šios šalies krepšinio federacija naiviai tikėjosi, kad komanda prasimuš iki finalų, ir bilietus namo nupirko tik rugsėjo 4 dienai.

PROBLEMOS SU SCHEMA

Planetos pirmenybių organizatoriai japonai bando pasauliui parodyti savo technologijų pranašumus, puikią varžybų organizaciją.

Iš tiesų, spaudos centruose netrūksta naujausios kartos kompiuterių, kurie pateikia visą įmanomą informaciją apie rungtynių eigą, statistiką ir t. t.

Tačiau kaip japonams teko paplušėti, kai reikėjo sudėlioti ant sienos elementarią atkrintamųjų varžybų schemą – jų susirinko net dvidešimt ir tik po gero pusdienio jie atliko šį „sunkų“ nekompiuterizuotą darbą.

L.T.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Gyventojai pasidalijo sąskaitomis pasirinkus elektros tiekėją: pamačius dvigubai išaugusią sumą dreba ir rankos, ir kojos (1)

Šią savaitę daugiau kaip 660 tūkst. nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkusių Lietuvos...

Delfi PliusAnastasija Fedčenko

Okupuotuose Ukrainos miestuose – siaubą rusų kariams keliantys ženklai

Laikinai rusų pajėgų užimtos Ukrainos teritorijos nepasiduoda, rusų kariams čia visai nesaldu,...

Karštis nesitrauks, bet debesų bus daugiau: kai kur trumpai palis, gali kilti škvalas

Sekmadienio dieną aukšto atmosferos slėgio laukas pasislinks rytų link ir Lietuva išliks jo...

Žiniasklaida: Bučos skerdikai sunaikinti, bet tai dar ne viskas (7)

Iš žiaurumuose Bučoje dalyvavusios 64-osios Rusijos Federacijos atskirosios motorizuotosios...

Ekstremalus šuolis „Karklėje“ jaunuoliui baigėsi nelaimingai: į įvykį atskubėjo medikai

Be skirtingų atlikėjų gausos festivalis „ Karklė “ lankytojams siūlo ir kitų įvairių...

Karybos ekspertas Ždanovas: Rusijos kariuomenės vadovybėje prasidėjo chaosas (6)

Rusijos generolai daro viską, kad tik jų neišsiųstų į karą Ukrainoje , nenori rizikuoti savo...

Atsargos pulkininkas: rusai jau stengiasi iš paskutiniųjų, bet ukrainiečiai turi gerą planą

Britanijos gynybos sekretorius Ben Wallace pareiškė, kad rusų veržimasis Ukrainoje buksuoja ir...

Su vėjeliu: Lietuvos merginų rinktinė – Europos čempionato finale (1)

Lietuvos jaunių merginų (iki 18 metų) rinktinė šeštadienio vakarą Heraklione, Graikijoje,...

Karas Ukrainoje. Zelenskis: tokios radiacijos grėsmės Europai nebuvo net Šaltojo karo laikais

Jungtinių Tautų branduolinės priežiūros tarnybos ekspertai ragina nedelsiant imtis veiksmų...