aA
Trečioji diena Dakare lietuviams – ne iš lengvųjų, tačiau džiaugtis yra ko. Du visureigiais lenktyniaujantys ekipažai pateko į greičiausiųjų gretas, motociklininkai į Lietuvos istoriją įrašė iki šiol aukščiausią vietą Dakaro finiše. Sėkmės šiek tiek pritrūko tik vienam lietuviškam ekipažui, palaidojusiam viltis užsitikrinti geresnį rezultatą dar dieną prieš tai.
Sebastianas Rozwadowskis (kairėje) ir Benediktas Vanagas
Sebastianas Rozwadowskis (kairėje) ir Benediktas Vanagas
© Rytis Šeškaitis

Sekite naujienas gyvai su DELFI Auto!

Iš viso Dakaro dalyviams teko įveikti 798 kilometrus, iš kurių 331 km – greičio ruože, o likusius – bendro naudojimo keliais. Antanas Vaičiulis, „Craft bearings“ šturmanas, DELFI pasakojo, kad didžioji dalis greičio ruožo – smėlynai, ypač klampus „fesh-fesh“ smėlis, akmenuotos dykros. Toks reljefas, prieš startą sakė Benediktas Vanagas, „General Financing team Pitlane“ ekipažo lyderis, reiškia tai, kad teks gerokai pasukti galvas pasirenkant tinkamą padangų slėgį, mat nuvažiavus nuo smėlėtų paviršių ant kietesnių, akmenuotų, galima greitai susiplėšyti visas padangas.

Istorinė diena motociklininkams

Pirmi trečią Dakaro dieną į greičio ruožą išvažiavo motociklininkai. Arūnas Gelažninkas, „East and Nord by Lituanica“ komandos atstovas, startavo iš 47 pozicijos. Balys Bardauskas, „Ąžuolas team“ komandos narys, startavo 106 vietoje.

A. Gelažninkas netruko pademonstruoti, kad turi gerus įgūdžius. Lenktynininkas šovė į 35 vietą, o trasos viduryje užkopė dar keliais laipteliais aukščiau. Galiausiai finišą kaunietis pasiekė būdamas 29 vietoje. Toks rezultatas – rekordinis Lietuvos motociklininkams, mat iki šiol tokioje aukštoje vietoje finišuoti Lietuvos atstovams nėra pavykę.

Komanda neslepia, kad yra patenkinta tokiais rezultatais, bet Andrius Jonaitis, A. Gelažninko komandos vadovas, sakė, tikrai pasikalbės su lenktynininku, kad važiuotų kiek ramiau, mat dar liko 7 Dakaro greičio ruožai ir juos reikės įveikti.

„Jei atvirai, jis galėtų ir dar greičiau važiuoti, bet stengiamės važiuoti 60-70 proc., kad įveiktume visą Dakarą“, – kalbėjo komandos vadovas.

Motociklininkas pasakojo, kad pirmoji greičio ruožo dalis buvo sudėtinga, mat pakilus į kalnus buvo šlapia, lengviau važiuoti buvo nusileidus iš kalnų. Tačiau bendrai, trečiasis greičio ruožas A. Gelažninkui buvo ganėtinai dėkingas.

„Tikrai sunku, bet nebuvo kritimų, nebuvo gedimų – man pavyko išvengti“, – kalbėjo jis, po finišo užsitikrinęs 34-ą vietą bendroje klasės įskaitoje.

B. Bardauskas, nemažai pozicijų praradęs pirmąją Dakaro dieną, dabar pamažu kopia aukštyn. Į finišą vyras atkeliavo būdamas 103 pozicijoje. Jis neslėpė, kad greičio ruožas buvo sudėtingas: teko kristi, o kartą taip, kad virto per motociklo priekį ir skaudžiai trenkėsi. Laimei, nei pats nesusižalojo, nei motociklas nesudužo.

Finišo liniją kirtęs vyras juokavo, kad dabar svarbu pasiekti degalinę ir joje prisipildyti degalų, kad galėtų važiuoti į bivaką, mat lenktynes B. Bardauskas užbaigė degalų bakuose turėdamas vos porą litrų benzino. B. Bardauskas po finišo bendroje įskaitoje užima 104 vietą, o „Originals by Motul“ klasėje, kurioje lenktyniauja, yra 23-as.

Išlaikė įspūdingą tempą

Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio duetas trečią Dakaro lenktynių dieną startavo iš 16-os pozicijos ir nuo pat pradžių ekipažas laikėsi to paties tempo. Vyrai niekur neužstrigo pirmajame kopų masyve, tačiau pasiekę akmenuotą, siaurą kanjoną prasikirto ratą. Tiesa, tai, anot lenktynininko, viso labo smulkmena, nesukliudžiusi „spausti“ toliau.

Tačiau ne viskas buvo taip gerai, kaip atrodė stebint Dakaro ralio organizatorių pateikiamą informaciją. Dar prieš iškeliaudamas į greičio ruožą B. Vanagas prisipažino, kad sutriko skrandžio veikla ir jaučiasi nekaip. Į trasą jis iškeliavo išgėręs specialaus preparato, tačiau bevažiuodamas suprato, kad yra apsinuodijęs.

„Paskutinius greičio ruožo kilometrus faktiškai laikiausi už vairo ir norėjau, kad visa tai kuo greičiau baigtųsi“, – kalbėjo pasiekęs finišą lenktynininkas.

Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis po trečio Dakaro greičio ruožo
Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis po trečio Dakaro greičio ruožo
© DELFI / Paulius Garkauskas

Koncentracijos trūkumas per plauką nesibaigė prastai. Kaip pasakojo B. Vanagas, jiedu su S. Rozwadowskiu kelio knygoje atrado šiek tiek netikslumų. Viena vieta buvo pažymėta dviem šauktukais, kas rodo, kad ji – pavojinga. Tačiau privažiavus šauktukais pažymėtą vietą pasirodė, kad ji niekuo neišskirtinė, o kiek tolėliau laukė tramplinas. Toks, kad į orą pašokęs ekipažas tą padarė kreivai ir akimirką pro priekinį langą buvo matomas tik smėlis. Visgi manevras baigėsi sėkmingai, vos brūkštelėtas liko priekinis buferis, ir finišą ekipažas pasiekė būdamas 10-oje vietoje.

B. Vanago ir S. Rozwadowskio duetas po finišo bendroje įskaitoje yra rekordiškai aukštai – 10 vietoje.

Vėl pradingo iš radarų

Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno „Agrorodeo“ ekipažui pasikartojo antros Dakaro dienos problemos. Komandai išvažiavus į greičio ruožą ir pasiekus pirmąjį kelio punktą, staiga Dakaro orgazanitorių stebėjimo sistemos nustojo „matyt“, kur yra lietuviai.

Jei antrą Dakaro dieną tokia padėtis kone sukėlė paniką tarp gerbėjų Lietuvoje, mat įprastai toks pradingimas dažniausiai reiškia gedimą, pasikartojus tai pačiai problemai reakcija buvo kur kas ramesnė. Buvo aišku, kad žalios spalvos ekipažo reikia tiesiog laukti finiše.

Taip ir nutiko. Į finišą V. Žala ir S. Jurgelėnas atkeliavo būdami 13-oje vietoje.

Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas po trečio Dakaro greičio ruožo
Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas po trečio Dakaro greičio ruožo
© DELFI / Paulius Garkauskas

„Ilga diena, bet šiandien viskas klostėsi kiek geriau. Jau tradiciškai – minus ratas ir minus dugno apsauga. Trasa buvo itin negailestinga automobiliui, tačiau „Kamanė“ – kantri, kol kas nedejuoja“, – finišu ir „Toyota Hilux“ patikimumu džiaugėsi V. Žala.

Po sėkmingo finišo ekipažas iškopė į 17-ą bendros įskaitos vietą.

Nerimauja dėl variklio

Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio „Craft bearings“ ekipažui koją ir trečią Dakaro ralio dieną kišo technika. Tiesa, A. Juknevičius nesiliovė kartojęs, jog tai – ne automobilio, o jo paties veiksmų ankstesnę dieną pasekmė.

DELFI primena, kad antrame Dakaro greičio ruože, važiuojant į kopą, lūžo automobilio akceleratoriaus pamina, vietoje jos liko strypas. Slystelėjus piloto kojai, automobilis vertėsi, po ko prasidėjo ir kitos problemos: prakiuro aušinimo sistema ir ėmė kaisti variklis, sutriko elektros grandinės darbas. Tai lėmė, jog trečią dieną ekipažas startavo iš 80 pozicijos.

Lenktynės neturėjo būti lengvos, nes, sakė abu ekipažo nariai, teks lenkti priešais važiuojančius lėtesnius dalyvius. Visgi tokios dienos, kokia ji buvo, nesitikėjo nė vienas. Pasiekus antrąjį trasos punktą ėmė kaisti variklis.

„Kokią toną vandens supylėm, net nežinau, – pasakojo A. Juknevičius. – Pavažiuojam kokius 5 kilometrus, užverta aušinimo sistemoje skystis, sustojam, nusipilam, atvėsta variklis ir važiuojam toliau.“

Ekipažui nepasisekė ir dėl to, kad siauroje greičio ruožo vietoje apvirto pora automobilių ir teisėjai kuriam laikui sustabdė eismą numatytoje greičio ruožo vietoje. Tarp turinčių sustoti pateko ir A. Juknevičius.

Finišą ekipažas pasiekė būdami 51-oje vietoje. Visgi po trečios dienos greičio ruožo A. Juknevičius prisipažino, kad šiek tiek baiminasi, jog Dakaro gali ir nebaigti.

„Kažkas su varikliu, reikia žiūrėti. Gali būti, kad galva „pasikėlė“, kitos priežasties aš nežinau“, – svarstė lenktynininkas, pabrėžęs, kad atsakymų į kilusius klausimus turės ieškoti mechanikai, mat prieš akis – Dakaro maratono dienos, kai mechanikų pagalbos lenktynininkai gauti nebegalės.

Kas pelnė pergales

Motociklų įskaitoje trečiame Dakaro greičio ruože pergalę pelnė prancūzas Xavieras de Soultraitas. Antras liko Pablo Quintanilla, trečias – Kevinas Benavidesas.

Keturračių įskaitoje šiame greičio ruože greičiausias buvo Jeremias Gonzalez Ferioli, antroje vietoje palikęs Nicolas Cavigliasso. Trečias įskaitoje – Gustavo Gallego.

Automobilių įskaitoje greičiausias yra Stephane‘as Peterhanselis su Davidu Castera, važiuojantys „Mini“ bolidu. Antroje vietoje liko Nasseras Al-attiyah su Matthieu Baumelu, atstovaujantys „Toyotos“ komandai. Treti – „Mini“ bolidu lenktyniaujantys Jakubas Przygonskis ir Tomas Colsoulas.

SxS klasės pirmoje vietoje – Gerardas Farres Guellis ir Danielis Oliveras Carreras. Antri – Fracisco Lopez Contardo ir Alvaro Juan Leon Quintanilla. Trečias – Sergejaus Kariakino ir Antono Vlasiuko ekipažas.

Sunkvežimių įskaitoje pergalę vėl švenčia „Kamaz“ ekipažas su Andrejum Karginovu prie vairo. Antroje vietoje liko „Petronas team De Rooy Iveco“ su Frederico Villagra priešaky, o treti – vėlgi „Kamaz“ su Dmitrijum Sotnikovu prie vairo.

Kas nebetęsia lenktynių

Jau po pirmojo Dakaro greičio ruožo buvo tų, kurie pasitraukė iš lenktynių. Po trečiojo etapo pasitraukusių skaičius išaugo iki mažiausiai 17 ekipažų.

Į trečiojo greičio ruožo startą nespėjo trys sunkvežimiais lenktyniavusios komandos, jame taip pat pasitraukė motociklų, automobilių klasės lenktynininkai.

Iš lenktynių diena anksčiau pasitraukė Orlando Teranova, garsus lenktynininkas, pasijutęs blogai po atsinaujinusių nugaros skausmų.

Tikėtina, kad iki ketvirtojo greičio ruožo starto, šis skaičius gali dar išaugti.

Dakaras 2019: 3 etapas
Preliminariais duomenimis, A. Juknevičius ir D. Vaičiulis finišą pasiekė būdami 50-i.
„Nežinau, kas atsitiko, bet įtariu blogą dalyką. Jeigu yra taip, kaip aš galvoju, mes taip Dakaro nebaigsim“, – DELFI sakė Antanas Juknevičius, pasiekęs trečio greičio ruožo finišą.
Finišą pasiekė Antanas Juknevičius. https://www.facebook.com/DELFI.Lietuva/videos/2640292172665232/&show_text=0&width=560
Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis pasiekė 8-ąjį trasos punktą. Preliminariai ten jie – 57.
Antanas Juknevičius pasiekė 7-ąj kelio punktą. Preliminariai lenktynininkas ten – 57.
Aiškus ir sunkvežimių įskaitos nugalėtojas. Juo tapo Rusijos atstovas Andrejus Karginovas, važiuojantis „Kamaz“.
Antanas Juknevičius juda į priekį toliau. Ekipažas pasiekė 6-ąjį kelio punktą, preliminariai yra 60-oje vietoje.
„Dar turiu 2 litrus benzino, kad pasiekčiau degalinę“, – pavargęs finiše šypsojosi Balys Bardauskas. https://www.facebook.com/iGo2Dakar/videos/1066002716894565/&show_text=0&width=560
Antanas Juknevičius juda toliau. Po ilgos pertraukos lenktynininko automobilis užfiksuotas 5-ame kelio punkte.
Finišavo visi lietuviai, trasoje liko tik Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis. Remiantis paskutine informacija, komanda kurį laiką negalėjo važiuoti toliau, mat kalnuose susidūrė du automobiliai ir trasa buvo uždaryta. Sustabdytas buvo ir laikas, kol lenktynininkai negali važiuoti.
„Kritau vienoje vietoje, galvojau, kad motociklas bus sudaužytas, bet važiuoja. Ir pats labai nenukentėjau. Jei ne tie akmenys ir tas „fesh-fesh“, tai gal būtų geriau“, – DELFI sakė Balys Bardauskas, preliminariais duomenimis finišavęs 103 vietoje.
Balys Bardauskas pasiekė finišą. Preliminariai motociklininkas – 103.
Balys Bardauskas pasiekė 7-ąjį kelio punktą. Preliminariais duomenimis lenktynininkas ten – 98-as.
Skelbiama, kad Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas finišą pasiekė būdami 13-oje vietoje.
Kol kas nėra aišku, kurią vietą užėmė „Agrorodeo“ ekipažas, teks laukti, kol organizatoriai susidoros su techninėmis problemomis. Pasak Pauliaus Garkausko, ir šįkart ekipažas važiuodamas kliudė akmenį, tačiau nieko rimto automobiliui nenutiko.
Ryšys Peru labai prastas, tačiau tiesioginė DELFI transliacija iš V. Žalos ir S. Jurgelėno finišo. https://www.facebook.com/DELFI.Lietuva/videos/2235095523425920/&show_text=0&width=560
Finišą pasiekė Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas.
Automobilių įskaitos lyderis trečiojo Dakaro greičio ruožo finiše – Stephane'as Peterhanselis.
Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio rezultatas įspūdingas. Už jų nugarų liko Sebastienas Loebas, kuriam ši diena, panašu, ne iš geriausių. Prancūzas liko 11-oje vietoje.
Antano Juknevičiaus bolido variklis nuolatos kaista. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/posts/1988568271219874&width=500
Į finišą atskriejęs Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio ekipažas nustebino. Vyrai užėmė ypač aukštą vietą, preliminariais duomenimis – 10-ąją, ir važiavo tarp greičiausių ralio dalyvių, tačiau paaiškėjo, kad B. Vanago sveikata kaip reikiant sušlubavo. „Sebastianas pavairuos, o aš mėginsiu grįžti į gyvenimą“ – kalbėjo pilotas, kuris, kaip paaiškėjo, apsinuodijo. Dar rytą jis skundėsi prasta savijauta, tačiau akivaizdu, kad ši per visą dieną suprastėjo kaip reikiant. Be kita ko, šiame greičio ruože B. Vanago ekipažas prakirto vieną padangą, nedaug trūko ir iki ypač nesėkmingo šuolio. Tačiau daugiau rūpesčių ekipažui nekilo.
DELFI gyvai iš Peru: laukiama Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio finišo! https://www.facebook.com/DELFI.Lietuva/videos/299501570696305/&show_text=0&width=560
Balys Bardauskas pasiekė 6-ąjį greičio ruožo punktą. Preliminariai jis – 98.
Benediktas Vanagas pasiekė 8-ąjį greičio ruožo kelio punktą. Lenktynininko ekipažas išlaiko poziciją – čia yra 10.
Dakaro organizatorių įranga „nemato“ ne tik Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno „Agrorodeo“ ekipažo. Nematyti ir Antano Juknevičiaus bei Dariaus Vaičiulio „Craft bearings“ komandos, praėjusią dieną patyrusių avariją ir sudėtingų gedimų. Kaip DELFI informavo komandos atstovai, jie taip pat neturi tikslių žinių, kas nutiko komandai. Peru dirbantis DELFI žurnalistas Paulius Garkauskas informavo, kad kol kas aišku tik tiek, jog ekipažas susidūrė su techninėmis problemomis.
Balys Bardauskas pasiekė 5-ąjį kelio punktą. Savo socialiniame tinkle „Facebook“ jis paskelbė, kad lėtai, tačiau važiuoja į priekį, kopia aukštyn ir „grįš vėlai“.
Nepaisant to, kad Dakaro ralio organizatorių sekimo įranga nemato vieno lietuviško ekipažo, „Agrorodeo“ informuoja, kad viskas tvarkoje ir jie lekia toliau. https://www.facebook.com/AgrorodeoDakar/posts/980331748822428&width=500
Arūnas Gelažninkas 3-iame Dakaro greičio ruože preliminariai – 29-as.
Carlosas Sainzas vėl „ant ratų“ ir važiuoja toliau. Tiesa, praėjusių metų čempionui pakartoti savo pergalės šiemet jau nebepavyks.
Preliminariais duomenimis, Arūnas Gelažninkas finišavo 28-oje vietoje, tad teigiama, kad tai – geriausias Lietuvos motociklininkų rezultatas Dakaro greičio ruožuose. Pats A. Gelažninkas neslepia, kad greičio ruožas buvo nelengvas, tačiau neblogas. „Vienoje vietoje tik punktą vieną praleidau, tai gal 2 kilometrus teko grįžti ir pasiimti. Bet viskas gerai, jokių kritimų. Tik nugarą skauda, daug teko stovėti“, – DELFI pasakojo A. Gelažninkas. Dabar sportininkui liko daugiau nei 470 km iki stovyklos, kurioje bus nakvojama. Teigiama, kad likusi atkarpa bendrojo naudojimo keliais gana pavojinga motociklininkams.
DELFI tiesiogiai iš Peru! https://www.facebook.com/DELFI.Lietuva/videos/2138957273062731/&show_text=0&width=560
Problemų turi ir Cyrilis Despres. Lenktynininkas įstrigo kopose ir prarado kone 24 minutes.
Aplenkti Stephane'ą Peterhanselį, panašu, bus sudėtinga. Lenktynininkas šiandien – absoliutus automobilių įskaitos lyderis.
Skelbiama, kad techninių problemų turi ir Ginielis de Villiersas, „Toyotos“ ekipos narys. Skelbiama, kad 178 kilometre jis susidūrė su techniniais nesklandumais ir laukia technikų pagalbos. https://twitter.com/dakar/status/1083042978480959497
Benediktas Vanagas tempą išlaiko ir 5-ame kelio punkte. Čia jis – 10 vietoje.
Carlosas Sainzas sulaukė pagalbos. Remontuojamas išlūžęs ratas. https://www.instagram.com/p/Bsa5hIFhBvK/?utm_source=ig_web_copy_link
Motociklininkų įskaitoje jau aiškūs lyderiai. Pirmas etapą įveikė ir laimėjo prancūzas Xavieras De Soultraitas.
Panašu, kad Dakaro ralio organizatoriai ir vėl neišsprendžia techninių problemų. Skelbiama, kad 4-asis greičio ruožo punktas apskritai neveikia, o ties 5-uoju automobilių įskaitoje sekimo įranga apskritai susipainiojo.
Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas sėkmingai važiuoja tolyn. Lietuviai, dirbantys Dakare, jį užfiksavo tarp 3 ir 4 greičio ruožo kelio punktų! https://www.facebook.com/iGo2Dakar/posts/465790597286791&width=500
Oficialiai paskelbta, kad Carlosas Sainzas greičiausiai negalės kovoti dėl čempiono karūnos šiemet. 38-ame greičio ruožo kilometre jo bolidui išlūžo kairys priekinis ratas.
Antanas Juknevičius pasiekė 2-ąjį greičio ruožo punktą. Čia jis preliminariai – 28.
Arūnas Gelažninkas, panašu, įgavo tinkamą pagreitį. Šeštame kelio punkte šiandien jis – preliminariai 26-as.
Skelbiama, kad lenktynes baigė Joanas Barreda Bortas, vienas motociklininkų klasės lyderių. Organizatoriai kol kas šios informacijos nei patvirtino, nei paneigė, tačiau liudininkai tikina, kad lenktynininkas buvo išgabentas sraigtasparniu iš trasos.
Antanas Juknevičius, startavęs iš 80 pozicijos, šovė į viršų. Pirmajame greičio ruožo punkte lenktynininkas – 29-oje vietoje.
Arūnas Gelažninkas pasiekė 5-ąjį greičio ruožo kelio punktą. Tiesa, ketvirtame jis nebuvo užfiksuotas, tačiau yra kalbų, kad pastarasis bus atšauktas.
Panašu, kad 3-iame greičio ruože motociklininkų ir keturračių vairuotojų įskaitai rimtų sunkumų kilo bandant pasiekti ketvirtąjį greičio ruožo punktą. Neoficialiais duomenimis, šis lenktynininkams gali būti atšauktas.
Benediktas Vanagas, panašu, skrieja. Trečiame greičio ruožo kelio punkte lenktynininkas preliminariai – 10. Nors šie rezultatai dar gali keistis, visgi tai rodo, kad ekipažui kol kas sekasi puikiai.
Carloso Sainzo laukia labai sunki diena, matadoro automobilis, panašu, rimtai sudaužytas. https://twitter.com/patagoniaracing/status/1083021607482859521
Starto liniją kirto ir Antano Juknevičiaus bei Dariaus Vaičiulio ekipažas.
DELFI susisiekus su „Agrorodeo“ komandos atstovais, jie patvirtino, kad Vaidotui Žalai ir Sauliui Jurgelėnui kartojasi praėjusios dienos scenarijus – Dakaro ralio organizatorių įranga jų nemato. Preliminariais duomenimis, ekipažas jau kirto 2 kelio punktą ir važiuoja maždaug 20-oje pozicijoje.
Panašu, kad Carlosas Sainzas, vienas Dakaro automobilių įskaitos lyderių, turi sunkumų – jau pusvalandį stovi įstrigęs kopų masyve. https://twitter.com/dakar/status/1083010931909709825
Trečiąjį kelio punktą pasiekė ir Balys Bardauskas. Motociklininkas čia šovė į preliminariai 89 vietą, tačiau rezultatai gali keistis, kai šią atkarpą pasieks kiti varžybų dalyviai.
Dakaro ralio organizatoriai praneša, kad sunkumų turi vienas motociklų klasės lyderių – Joanas Barreda Bortas. Pastarasis įstrigęs 300 metrų nuo vėžės, vedančios teisinga kryptimi, ir jos neranda.
Gerbėjams vėl nerimą kelia pradingęs Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno „Agrorodeo“ ekipažas. Visgi dieną anksčiau ekipažo niekur neužfiksavo Dakaro ralio organizatorių įranga, tad spėjama, kad sutrikimai kartosis ir šiandien.
Arūnas Gelažninkas jau įveikė trečiąjį trasos punktą, Balys Bardauskas kol kas pasiekęs antrąjį.
Stebėkite 3 greičio ruožo startus gyvai! https://www.facebook.com/MundoTuerca/videos/346391182622300/&show_text=0&width=560
Benediktas Vanagas pasiekė antrąjį greičio ruožo punktą. Lenktynininkas išlaiko stabilų tempą ir kol kas jis čia – 16-as, tačiau vieta gali kisti šį punktą pasiekus kitiems lenktynininkams.
Antanas Juknevičius džiaugiasi, kad technikai šiąnakt gerai padirbėjo û automobilis lyg naujas! https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/videos/1072320342929425/&show_text=0&width=560
Benediktas Vanagas pasiekė pirmąjį greičio ruožo kelio punktą. Preliminariai čia jis – 18, bet rezultatai gali keistis, kai atkarpą įveiks kiti lenktynininkai.
„Esame kovingai nusiteikę, bet apie vietą bendroje įskaitoje negalvojame. Jau akivaizdu, kad pagerinti mūsų pernai metų rezultatų nepavyks, todėl kiekvieną dieną tiesiog turime padaryti viską geriausiai, kaip tik galime“, – DELFI sakė Antanas Juknevičius.
Arūnas Gelažninkas pasiekė 3-ąjį greičio ruožo punktą. Preliminariai lenktynininkas čia yra 37-as, tačiau rezultatai gali dar keistis, kai šį greičio ruožą pasieks kiti klasės dalyviai.
„Jeigu važiuoji ir „prakalinėji“ ratus, reiškia, reikia mažinti tempą“ – DELFI sakė „Agrorodeo“ komandos šturmanas Saulius Jurgelėnas prieš startą 3-iame greičio ruože. Vaidotas Žala, komandos pilotas, pasakojo, kad į lenktynių trasą „Agrorodeo“ išvažiuoja turėdamas vos du atsarginius ratus. „Saugomės, tai viskas turėtų būti gerai“, – tikino jis.
Startavo Benediktas Vanagas ir Sebastianas Rozwadowskis.
DELFI gyvai iš 3 etapo starto! https://www.facebook.com/DELFI.Lietuva/videos/545318312617551/&show_text=0&width=560

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Juknevičius papasakojo apie nematomą Dakaro pusę: už ką ekipažams skiriamos tūkstantinės baudos (4)

Dakaro ralis – neabejotinai didžiausias ir daugiausia pasaulinio dėmesio sulaukiantis...

Po Dakaro ralio į Vanago bazę grįžo vienu automobiliu mažiau

Praėjus šiek tiek daugiau nei dviem savaitėms po Dakaro ralio finišo, komandos išvydo savo...

Edvinas Juškauskas prisipažįsta Dakaro metu tikrinęs Vanago ribas (2)

„Kauniečiai“ – tokią pravardę Dakare galėjote girdėti greta „ Heston Airlines team...

Kokios chemijos reikia ištvermės lenktynėse: kam reikalingas vario tepalas ar iki -50 šalčio šaldantis aerozolis (1)

Dakaras nuo įprastų ilgo nuotolio lenktynių be kita ko skiriasi tuo, kad čia karo lauko...

Benedikto Vanago šturmanas įvertino: jam praėjęs Dakaras – pats geriausias (1)

Dar lapkričio mėnesį Dakaro ralio organizatoriai įspėjo, jog 2021-ųjų varžybose didžiausias...

Top naujienos

Kokiomis kainomis Šventoji pasitiko poilsiautojus: salotos už 1,5 euro ir apmokestintas automobilių statymas (39)

Vos 15 km nuo vasaros kurorto sostine vadinamos Palangos esantis kitas pajūrio miestelis - Šventoji...

Po pateiktų pokalbio išklotinių – absurdiškos versijos: kas svarbiausia Lukašenkai (94)

Kelias praėjusias savaites girdėjome daug informacijos apie Baltarusijoje nutupdytą lėktuvą,...

Lietuviams šturmavus pajūrį – perspėjimas: tropinė kaitra tęsis, kitą savaitę – dar daugiau staigmenų (28)

Esant karštam orui – pilna žmonių prie jūros. Vieni žmonės laiką leidžia ir su mažais...

Užkalnis skanavo vaivorykštines picas: „daugiau tokių drąsių verslų“ (357)

Šiaip picos savaime nėra ideologinis gaminys. Gimusios kažkada skurdžiuose Italijos pietuose, iš...

Vytautas Jokubauskas | D+

Ekspertas apie situaciją viename karščiausių pasaulio taškų: tai – tiksinti bomba (3)

Vos tik spėjęs paskelbti savo nepriklausomybę Izraelis buvo įmestas į kovą už savo...

Būsimų rinkimų intriga: „laisviečiai“ žada pasiūlyti jiems ideologiškai priimtiną kandidatą į prezidentus (646)

Laisvės partija neapsiriboja ambicijomis Seime. Partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė svarsto,...

Giedrius Petkevičius/Sausuolis | D+

Rasti gyvų jų niekas nebesitikėjo: vienas išgyveno net be parašiuto iššokęs iš 5500 metrų aukščio

„Būk sėkmingas ir pozityvus! Ar bent pozityvus – sėkmė tada pati ateis!“ Panašiai mus moko...

Skuodo rajone susidūrė automobiliai: žuvo žmogus, kitoje mašinoje buvo trys vaikai (8)

Sekmadienį, 14.21 val., Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112...

Irake raketa nusitaikė į oro pajėgų bazę, kurioje esama JAV karių (28)

Sekmadienį į Irake esančią oro pajėgų bazę, kurioje esama amerikiečių karių, nusitaikė...

Antanas Obcarskas: mes augome auklėjami tėvų, kurie patys nemokėjo gyventi (31)

Liepos 14, 15 dienomis įvyks Lietuvos nacionalinio dramos teatro premjera – „Kas nužudė mano...