Benediktas Vanagas šiame etape finišavo 20 vietoje, nuo lyderio atsiliko 20:19 min., 337 km įveikė per 2.56:18 val.

„Galėjo būti visiškai mūsų diena, tačiau tris kartus ieškojome kelio, išbarstėme brangaus laiko, dėl to kažkiek apmaudu“, – po finišo kalbėjo B. Vanagas.

Iš lietuvių demonstruotu greičiu stebino Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas („Heston Airlines team Pitlane“). Atkarpą tarp trečio ir ketvirto taško duetas įveikė greičiausiai iš visų startavusių dalyvių (!) – per 15:41 min., lyderius lenkė beveik tris minutes.

E. Juškėno ir A. Paliukėno ekipažas sėkmingai spurtavo ir preliminariai pasiekė geriausią savo rezultatą – 27 vieta. Duetas trasą įveikė per 3.02:30 val.

Pirmasis iš lietuvių finišą pasiekė anksčiausiai startavęs motociklininkas Arūnas Gelažninkas, kuris 337 km nuotolį įveikė per 3.32:40 val., bendroje įskaitoje užėmė 36 vietą.

Jis „vienišių“ klasėje, važiuojančių be pagalbos, užėmė 3 vietą, o čia bendroje rikiuotėje jis yra lyderis.

33 pozicijoje finišavo Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis („Kreda“). Duetas trasoje sugaišo 3.03:55 val. Nuo lyderių atsiliko 27:56 min.

Gintas Petrus su Jose Marquesu („Petrus Kombucha team“) greičio ruožą įveikė per 3.17:59 val. ir užėmė 44 vietą (nuo lyderių atsiliko 42 min.).

Ralio debiutantas Laisvydas Kancius keturračių įskaitoje finišavo 12 vietoje. Jis nuo lyderio atsiliko 48:04 min. Lietuvis 337 km greičio ruožą įveikė per 4.17:17 val.

Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza („Agrorodeo“) iš ralio pasitraukė antrame etape.

Praėjusios dienos padariniai

Praėjusio etapo padariniai dar buvo juntami ir kitą dieną. Antradienį trasoje paklydęs Carlosas Sainzas prarado pusvalandį, todėl ketvirtajame greičio ruože ispanui neliko kitos išeities – tik spausti akceleratorių iki dugno. Veteranas su „Mini“ bagiu laikėsi tarp lyderių, o finišavo penktojoje vietoje.

Trečiojo greičio ruožo pabaigoje skaudžią avariją patyręs Bernardas Ten Brinke'as dar bandė suremontuoti savąjį „Toyota Hilux“ pasinaudodamas kito dalyvio pagalbą. Galiausiai olandui teko pasiduoti ir išsikviesti komandą, todėl jos pasirodymas sportinėje įskaitoje baigtas.

Nasseras Al-Attiyah iškovojo trečiąją iš eilės pergalę 2021 metų Dakare. „Toyota Gazoo Racing“ lenktynininkas vėl startavo pirmas ir netgi rodydamas kelią kitiems finišą pasiekė greičiausiai. Antras finišavo lyderio pozicijos bendroje įskaitoje neprarandantis Stephane'as Peterhanselis. Dakaro žvaigžde pamažu tampantis ralio maratono naujokas draugas Henkas Lateganas užėmė trečiąją vietą.

Ilgiausias šių metų etapas

Po dviejų Vadi Ad Davasire praleistų dienų Dakaro komandų technikų ir aptarnaujančio personalo karavanas pajudėjo į Saudo Arabijos sostinę Rijadą. Lenktynių dalyviams ketvirtasis etapas buvo ilgiausias šių metų Dakare – įskaitant pervažiavimus iš viso jiems teks įveikti net 813 kilometrų.

Tuo pat metu ketvirtasis greičio ruožas nebuvo išskirtinis. 337 kilometrų ilgio trasą organizatoriai išdėstė taip, kad šį kartą sportininkai galėtų lengviau atsikvėpti ir mėgautis vairavimu.

Nors trečiadienį lenktynininkams neteko išbandyti savo ir technikos galimybių ribų, dykumą įvairiomis kryptimis kertančios vėžės neleido ekipažams visiškai atsipalaiduoti.
Vėl dominavo smėlis, kuris dengė 65 proc. paviršiaus, 31 proc. trasos buvo akmeninga žemė, o likę 4 proc. – pavojingos uolienos.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (298)