aA
Programos “Atėnai 2004” vadovas, Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinio direktoriaus pavaduotojas Algirdas Raslanas mano, jog rengtis kitai - 2008-ųjų metų Pekino olimpiadai - reikia pradėti jau šiemet.

Kazimieras Steponavičius ir Algirdas Raslanas
© ELTA
Jaunimas teikia daug vilčių

- Pažvelkime į 28-ąsias vasaros žaidynes mūsų šalies sporto strategijos požiūriu. Ką pirmiausiai išskirtumėte? - pasiteiravo “Kauno diena” A.RASLANO.

- Tai buvo trečiasis olimpinis ciklas, kai turėjome iš anksto parengtą programą ir dirbome kryptingai. Programa “Atėnai 2004” aprėpė daugybę sričių, tarp jų - treniruočių metodikas, mokslininkų ir medikų veiklą, vadybos modelį ir finansavimo principus bei jų kontrolės mechanizmą.

Rezultatai liudija, jog programa veikė, o procesas buvo valdomas.

Per ketverius metus Lietuvos specialistai išugdė keletą perspektyvių jaunų atletų, kurie įsitvirtino nacionalinėje olimpinėje rinktinėje. Tai - geras branduolys 2008 metų Pekino olimpiadai.

Atėnuose neblogai pasirodė mūsų pagrindiniai, jau subrendę sportininkai. Vieni jų iškovojo medalius, kiti pasiekė pakankamai aukštus arba savo stabilumą patvirtinančius rezultatus, pateko į aštuntukus ar dešimtukus.

Ne paslaptis, kad šį kartą, kaip ir 2000-aisiais metais Sidnėjuje, komandoje buvo žmonių, kurie atvyko į olimpiadą užbaigti sportinės karjeros, todėl ir jų pasiekimus derėtų vertinti su išlygomis.

- Jus tenkina pasiekti lietuvių rezultatai?

- Apskritai taip, nors buvo ir vilčių nepateisinusių pasirodymų.

Džiaugdamasis lengvaatlečių Virgilijaus Aleknos ir Austros Skujytės bei penkiakovininko Andrejaus Zadneprovskio medaliais, taip pat pirmiausia noriu paminėti startus, kuriuose pakankamai sėkmingai jėgas išmėgino daug žadantis jaunimas - dviratininkai Simona Krupeckaitė ir Linas Balčiūnas, maratono bėgikė Živilė Balčiūnaitė, plaukikas Vytautas Janušaitis, boksininkas Jaroslavas Jakšto.

Didelė grupė sportininkų pademonstravo stabilų meistriškumą. Tai krepšininkai, baidarininkai Alvydas Duonėla ir Egidijus Balčiūnas, dviratininkė Edita Pučinskaitė ir sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas, ėjikai Sonata Milušauskaitė, Kristina Saltanovič, Daugvinas Zujus ir Gintaras Andriuškevičius, plaukikai Saulius Binevičius ir Rolandas Gimbutis, penkiakovininkas Edvinas Krungolcas, buriuotojas Giedrius Gužys.

Manau, jog tik subjektyvios priežastys sutrukdė geriau pasirodyti S.Krupeckaitei ir E.Pučinskaitei bei treko meistrui Tomui Vaitkui, šaulei Dainai Gudzinevičiūtei.

Nesėkmės, kurios nuvylė - sprinterės Agnės Egert, plaukiko Dariaus Grigalionio, ieties metikės Ritos Ramanauskaitės, graikų-romėnų imtynių atstovo Mindaugo Ežerskio bei irkluotojų Kęstučio Keblio ir Einaro Šiaudvyčio, taip pat vyrų dviračių treko komandos rezultatai.

Investicijos į talentingiausiuosius

- Ką reiktų keisti olimpinės rinktinės programoje, turint galvoje Atėnų patirtį ir būsimąsias Pekino žaidynes?

- Atsižvelgdami į tarptautinę konkurenciją, mes privalėsime kai ką rimtai peržiūrėti ir tobulinti, nes priešingu atveju žengti į priekį bus dar sunkiau.

Vis labiau ryškėja tendencija, kai šalys, anksčiau neišsiskyrusios dėmesiu ir didžiajam sportui skiriamomis lėšomis, atsirenka talentingiausius atletus ir pirmiausia investuoja į juos, kad tie sportininkai vėliau galėtų pretenduoti į olimpinius medalius arba juos iškovotų.

Gal ir mums vertėtų apie tai pamąstyti ir suburti, tarkime, dešimties arba daugiau talentingiausių atletų profesionalią, maksimaliai finansuojamą olimpinę rinktinę? Tai pareikalautų papildomų didelių išlaidų, tačiau be jų neįmanoma pagerinti treniruočių metodikos, farmakologinio aprūpinimo, medicininio aptarnavimo.

Ši olimpiada patvirtino, jog ir mes turėsime apsispręsti, ką daryti, kad neįstrigtume vietoje.

- Kas įgyvendins naujoves ir reformas? Ar joms pakankamai turime kvalifikuotų specialistų?

- Kai kurių sričių specialistų, netgi labai aukšto lygio, mes nestokojome, bet matyti, jog su savais resursais vis sunkiau išsiverčiame.

Akivaizdu, kad kvalifikacijos kėlimui skiriame per mažai lėšų, o tuo metu tarptautinio išsilavinimo, ypač sporto medicinos mokslo srityje, kartelė kyla vis aukštyn. Mūsų žmonės per retai išvyksta į užsienyje rengiamus seminarus, tobulinimosi kursus, nes tam tiesiog neturime pinigų.

Kita vertus, yra sporto šakų, kuriose treneriai nejaučia profesinės konkurencijos, todėl ir rezultatai, kaip kad akademinio irklavimo, “nuplaukė” nežinia kur. Nėra naujų iniciatyvų, idėjų, todėl neišvengiamai reikės ieškoti išeičių, gal net samdyti specialistus iš užsienio.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Nausėda laimi rinkimus dideliu atotrūkiu: noriu padėkoti visiems konkurentams (2493)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuvos prezidento rinkimus dideliu atotrūkiu laimi Gitanas Nausėda.

Kas laimėjo EP rinkimus: aiškėja ir reitingavimo rezultatai ryškėja reitingavimo rezultatai (35)

Iš karto po vidurnakčio VRK paskelbė pirmuosius Europos Parlamento rinkimų rezultatus.

Gabrielius Landsbergis kviesiu Šimonytę vesti TS-LKD sąrašą 2020 Seimo rinkimuose (45)

Savo „Facebook“ paskyroje Gabrielius Landsbergis parašė, kad pasveikino telefonu Gitaną...

Nausėdos pergalės kalba Daukanto aikštėje: nuo šiol tikrai bus kitaip (92)

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda miniai susirinkusių Daukanto aikštėje dėkojo už jam...

Karbauskis ruošia pareiškimą po 12 valandos nakties (6)

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sveikino Lietuvą išsirinkus naują šalies vadovą.

Nausėdos užnugaryje stovėjęs Slušnys: klausiau jo – ar man reikės eiti į Prezidentūrą (15)

Pergalę Gitano Nausėdos štabe švenčia ir vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys . Jis...

Suomijos ledo ritulininkai patiesė kanadiečius bei tapo pasaulio čempionais (24)

Slovakijoje finišavusiame pasaulio ledo ritulio čempionate triumfavo Suomijos rinktinė. Sekmadienį...

Nausėda: įsivaizduočiau I. Šimonytę premjerės pareigose (46)

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda sako manantis, kad jo varžovė prezidento rinkimuose...

Grybauskaitė pasveikino Nausėdą papildyta (71)

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Gitaną Nausėdą su pergale šalies vadovo...