Mačo pradžia nieko blogo Velso rinktinei nežadėjo. Per pirmas 15 minučių valai dažniau rezgė atakas, išsiskyrė grėsmingi Garetho Bale'o smūgiai greta vartų.

Kone pirmoji logiška danų ataka virto įvarčiu: 27 minutę savo progos vėjais nepaleido 23-ejų „Nice“ klubo saugas Kasperas Dolbergas. Jis iš maždaug 17 metrų tiksliai smūgiavo į dešinį vartų kampą ir nepaliko jokių vilčių vartininkui Danny Wardui.

Iškart po pertraukos 48 min. šis saugas dvigubino danų persvarą – 2:0.

Beje, K. Dolbergui jokia staigmena Amsterdavo stadionas: čia futbolininkas 2016-2019 metais gynė „Ajax“ klubo garbę. Gal ši detalė prisidėjo prie puikaus saugo vakaro šioje futbolo arenoje.

Valai neturėjo kur trauktis, gana gausiomis pajėgomis metėsi į priekį ir už tai skaudžiai sumokėjo rungtynių paskutinėmis minutėmis.

88-ą minutę varžovą suklaidinęs gynėjas Joakimas Maehle turėjo daug prabangos ir iš 10 metrų tiksliai kamuolį nukreipė į Velso vartus.

Jau tiksint paskutinėms pridėto laiko sekundėms solidžią pergalę įtvirtino „Barcelona“ atstovas Martinas Braithwaite'as.

Rungtynių santrauką pamatyti galite čia.

Rezultatas

Danija 4 – 0 Velsas

27' [1:0] Kasper Dolberg

48' [2:0] Kasper Dolberg

88' [3:0] Joakim Maehle

90+6' [4:0] Martin Braithwaite

Velsas - Danija, statistika

RUNGTYNIŲ EIGA

90+6 min. Martinas Braithwaite'as pelnė dar vieną įvartį ir fiksavo galutinį rezultatą, 4:0!

90 min. valas Harry Wilsonas už nesportinę pražangą baudžiamas raudona kortele.

88 min. varžovų triuškinimą pradėjo gynėjas Joakimas Maehle! Po puikaus išpuolio gynėjas įsiveržė į baudos aikštelę ir stipriu smūgiu kamuolį nukreipė į viršutinį vartų kampą, 3:0!

Auksinė proga įtvirtinti pergalę danams: 86 min. Danny Wardas iš labai dėkingos padėties nepataikė į vartų plotą.

Dviejų įvarčių autorių Kasperą Dolbergą 69 min. keičia Andreasas Cornelius.

48 min. rezultatą dvigubina Kasperas Dolbergas! Danija priekyje 2:0.

Komandos antrą kėlinį pradėjo be pokyčių sudėtyse.

Vėl pavojus prie Velso rinktinės vartų, danų išpuolis 35 min. baigėsi pražanga prieš vartų sargą.

Po pelnyto įvarčio dar viena danų proga: 29 min. vėl arti tikslo liko K. Dolbergas, nuo įvarčio gelbėjo Velso vartininkas.

27 min. Danija išsiveržė į priekį, 1:0! Maždaug nuo baudos aikštelės ribų tiksliai į dešinį vartų kampą smūgiavo Kasperas Dolbergas.

21 min. du kampiniai jau prie valų vartų, pastarieji apsigynė nuo danų išpuolių.

12 min. K. Schmeichelis šuoliu palydėjo šalia vartų skriejusį kamuolį, vėl pro šalį šovė G. Bale'as.

11 min. rungtynių eigą pastarąsias kelias minutes kontroliuoja valai.

10 min. spragą varžovų gynyboje radęs Garethas Bale'as labai pavojingai smūgiavo į Danijos rinktinės vartus. Kamuolys praskriejo šalia vartų.

Tribūnose ryškią kiekybinę persvarą turi Danijos rinktinės sirgaliai.

4 min. pirmasis kampinis prie Kaspero Schmeichelio vartų. Danai apsigynė nuo valų standartinės situacijos.

Rungtynės vyko Amsterdame.

***

Į aštuntfinalį Danija pateko iš B grupės užimdama antrą vietą. Danai startavo 0:1 nesėkme prieš suomius, 1:2 nusileido belgams, bet 4:1 sutriuškino rusus. Šis rezultatas lėmė tai, kad danai pagal įvarčių santykį lenkė suomius ir rusus bei su trim taškais grupėje užėmė 2 poziciją.

Velsas A grupėje užėmė taip pat antrą vietą, čempionatą pradėjo lygiosiomis 1:1 su Šveicarija, 2:0 įveikė turkus ir 0:1 nusileido italams.

Šios poros nugalėtojas susitiks su Nyderlandų ir Čekijos rinktinių laimėtoju.

Velsas antrą kartą dalyvavo finaliniame Europos čempionato etape, 2016 metais ši rinktinė pasiekė pusfinalį.

Danai 1992 metais tapo Europos čempionais, tačiau nuo to laiko tik 2004 m. danams pavyko patekti į atktintamąsias.

Visos aštuntfinalių poros:

Velsas – Danija (birželio 26 d., Amsterdamas)

Italija – Austrija (birželio 26 d., Londonas)

Nyderlandai – Čekija (birželio 27 d., Budapeštas)

Belgija – Portugalija (birželio 27 d., Sevilija)

Kroatija – Ispanija (birželio 28 d., Kopenhaga)

Prancūzija – Šveicarija (birželio 28 d., Bukareštas)

Anglija – Vokietija (birželio 29 d., Londonas)

Švedija – Ukraina (birželio 29 d., Glazgas)

Euro 2020 aštuntfinalio poros

Dėl pandemijos metams atidėtas didžiausias Europos futbolo renginys pirmą kartą apima net 11 skirtingų šalių miestų, kuriuose iš viso čempionatą pradėjo 24 rinktinės, o titulą gins Portugalijos atstovai.

Į atkrintamąsias varžybas iškopė po dvi geriausias kiekvienos grupės komandas bei dar keturios iš šešių, užėmusių trečias vietas pogrupiuose.

Lygiai mėnesį truksiančio turnyro nugalėtojai paaiškės finale Londono „Wembley“ stadione liepos 11 dieną.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (70)