Ch. Pulišičius pirmojo kėlinio pabaigoje karūnavo JAV rinktinės pastangas įvarčiu, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, atnešė taip lauktą kelialapį į aštuntfinalį. B grupėje antrą vietą užėmę amerikiečiai atkrintamąsias varžybas pradės šeštadienį nuo dvikovos su A grupės lyderiais Nyderlandų futbolininkais.
Kitoje antradienį paaiškėjusioje aštuntfinalio dvikovoje akistaton stos Anglijos ir Senegalo rinktinės.
Ch. Pulišičius 38-ą rungtynių minutę sulaukė Sergino Desto perdavimo iš krašto ir, nukreipęs kamuolį į vartus, rėžėsi į Irano nacionalinės ekipos vartininką Alirezą Beiranvandą.
Londono „Chelsea“ žaidėjas dėl skausmo ilgai negalėjo pakilti nuo vejos, o po pertraukos buvo pakeistas ir liko sėdėti ant atsarginių suolo.
Galiausiai Ch. Pulišičius buvo nugabentas į ligoninę, kur jam buvo atlikti tyrimai pilvo srityje. „Jam pasidarė bloga, todėl jis buvo nuvežtas į ligoninę. Tai pirmiausiai yra atsargumo priemonė“, – iš karto po šventės stadione kalbėjo JAV rinktinės strategas G. Berhalteris.
Dar naktį buvo nustatyta diagnozė – JAV futbolo federacija pranešė, kad Ch. Pulišičiui buvo stipriai sumuštas dubuo. Futbolininko sveikata ir toliau stebima, ar galės jis toliau žaisti, kol kas neaišku.
JAV rinktinei ir jos gerbėjams šiek tiek vilties teikia scena iš „US Team“ sutikimo viešbutyje, kur kartu su visais šventė ir besišypsantis Ch. Pulišičius.
Savo ruožtu visai kitomis nuotaikomis po rungtynių gyveno Irano rinktinė, kuriai tai buvo paskutinis pasirodymas pasaulio čempionate. Iranas B grupėje liko trečias ir grupių etapo barjero neperžengė.
Irano rinktinės strategui Carlosui Queirozui teko atsakinėti į klausimus, kas dabar laukia jo auklėtinių – anksčiau ne kartą buvo kalbama apie Irano vyriausybės pareigūnų grasinimus žaidėjams.
„Jei kažkas ima informaciją iš anonimiškų šaltinių, tai nėra profesionalu. Netgi liūdna. Vos per dvi valandas kvaila žinia tapo abejotina tiesa. Tačiau tai yra pasaulis, kuriame mes gyvename“, – gandus neigdamas kalbėjo jis.
Prieš tai CNN paskelbė, kad iraniečiai ir jų šeimos gali sulaukti laisvės atėmimo, jei antrose pasaulio čempionato rungtynėse negiedos nacionalinio himno. Irano futbolininkai turnyro starte himno negiedojo prisidėdami prie protestų savo šalyje prieš autoritarinį režimą ir jo taikomas priemones.
„Mes prisiklausėme daug istorijų apie grasinimus, kurių neva sulaukė žaidėjai. Tai yra gėda, – toliau kalbėjo C. Queirozas. – Ką galiu pasakyti – dėl komandinio darbo turime žaidėjus, kurie galėjo šypsotis. Jie supranta, kokia buvo jų misija – jie žaidė už Iraną.“
