Serbai nuo pirmųjų susitikimo minučių kontroliavo žaidimą ir po truputį didino pranašumą. Tris kėlinius laimėję Sašos Djordjevičiaus auklėtiniai prieš paskutinį ketvirtį turėjo net 25 taškų persvarą, todėl paskutinis kėlinys tebuvo formalumas. Jį laimėję afrikiečiai sugebėjo skirtumą sumažinti tik iki 21 taško.

Serbijos komandoje rezultatyviai žaidė Milošas Teodosičius. Gynėjas pelnė 15 taškų (1/1 dvit., 4/6 trit., 1/2 baud. met.). 13 taškų pridėjo Miroslavas Raduljica, po 11 - Stefanas Bircevičius (9 atk. kam.) ir Nikola Kaliničius.

Egiptiečiams 12 taškų įmetė Ibrahimas Elgammalis, 11 - Amras Gendy, 9 - Sherifas Genedy, 8 - Haythamas Kamalis.

Kitoje dvikovoje Brazilijos krepšininkai po itin atkaklios kovos 65:63 (11:18, 17:8, 18:15, 19:22) nukovė Europos čempionus prancūzus.

Nors brazilai dvikovą pradėjo tarsi miegodami, netrukus jie pabudo ir ne tik ėmė lipti Prancūzijos komandai ant kulnų, bet ir išsiveržė į priekį. Dvikova vyko atkakliai, bet didžiąją jos dalį priekyje buvo Pietų Amerikos atstovai. Ketvirto kėlinio pabaigoje jiems pavyko atlaikyti lemiamą varžovų spurtą ir iškovoti pergalę.

Brazilijos rinktinėje vienintelis Marcelinho Huertas pelnė dviženklį taškų skaičių – 10 (2/4 dvit., 2/3 trit.). Po 8 pridėjo Leandrinho Barbosa ir Andersonas Varejao (9 atk. kam.), 7 - Marquinhosas Vieira, po 6 - Raulzinho Neto, Alexas Garcia ir Tiago Splitteris.

Prancūzų gretose rezultatyvi buvo atitinkamai 15 ir 13 taškų įmetę Borisas Biaw (5 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Nicolas Batumas. 7 taškai - Mickaelio Gelabale, 6 - Rudy Goberto sąskaitose.

Vėliausiai pasibaigusioje grupės dvikovoje turnyro šeimininkai ispanai žaidė su Irano rinktine ir ją lengvai nugalėjo – 90:60 (27:18, 21:15, 22:17, 20:10).

Skirtumą pamažu didinusiai ir visus kėliniui laimėjusiai Ispanijos komandai daugiausiai taškų pelnė broliai Gasoliai - Pau (33) ir Marcas (15). Jie taip pat atkovojo atitinkamai po 8 ir 10 kamuolių.

Broliams geriausiai talkino 12 taškų surinkęs Rudy Fernandezas, o 10 pridėjo Juanas Carlosas Navarro.

Irano rinktinėje 18 taškų surinko Mahdis Kamranis, 15 - Hamedas Haddadis (15 atk. kam.), 9 - Samadas Nikkhahas Bahramis.

6.Iranas10160:901

Kroatijos komandai netikėtai teko paplušėti su Filipinų krepšininkais. Jasmino Repešos auklėtiniai pirmoje B grupės dvikovoje tik po pratęsimo 81:78 (23:9, 14:22, 20:18, 14:22, 10:7) palaužė Azijos vicečempionų pasipriešinimą.

Nors Kroatijos komanda itin galingai pradėjo rungtynės (19:6) ir jau po pirmo kėlinio turėjo dviženklį pranašumą (23:9), kojas aikštėje apšilę azijiečiai ėmė kibti į atlapus ir galiausiai pavijo varžovus.

Likus žaisti 18 sekundžių lemiama ataka (71:71) priklausė būtent Filipinų komandai. Tačiau Jeffo Chano dvitaškis skriejo pro šalį, o per papildomas minutes kroatai sugebėjo įrodyti savo pranašumą.

Nesulaikomas nugalėtojų komandoje buvo Bojanas Bogdanovičius, pelnęs 26 taškus (7/14 dvit., 2/4 trit., 6/6 baud. met., 6 kld.). 12 taškų prie pergalės pridėjo Krunoslavas Simonas (7 atk. kam.), 10 - Dario Šaričius (9 atk. kam., 4 rez. perd., 5 praž.), 8 - Ante Tomičius (11 atk. kam., 5 kld.).

Filipiniečių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir galingai žaidęs Andray Blatche. NBA lygos Bruklino „Nets“ komandoje žaidžiantis natūralizuotas amerikietis per 41 minutę (41:11) pelnė 28 taškus (7/20 dvit., 3/4 trit., 5/7 baud met., 12 atk. kam., 7 kld.). 17 taškų surinko J. Chanas, 10 - Marcas Pingris.

Kitame šios grupės susitikime net ir be pagrindinio savo lyderio Manu Ginobili likusi Argentinos rinktinė nepaliko jokių vilčių Puerto Riko krepšininkams - 98:75 (27:19, 18:19, 24:11, 29:26).

Itin rezultatyviai žaidę argentiniečiai prieš ilgąją pertrauką turėjo tik 7 taškų persvarą, tačiau pailsėję galingai sužaidė antrą mačo dalį ir įsirašė pirmąją pergalę.

Nugalėtojams 20 taškų pelnė Luisas Scola (7/10 dvit., 6/10 baud. met., 9 atk. kam.), po 18 - Andresas Nocioni ir Selemas Safaris, 12 - Walteris Herrmannas, 9 - Pablo Prigioni (10 rez. perd.), 8 - Facundo Campazzo (8 rez. perd.).

Puerto Riko rinktinės gretose sėkmingiausiai pasirodė J. J. Barea. Gynėjas surinko 24 taškus (2/6 dvit., 5/8 trit., 5/6 baud. met.) ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. 10 taškų įmetė Renaldo Balkmanas, 9 - Angelis Vassallo.

***

Paskutinėse B grupės rungtynėse Graikijos krepšininkai be jokio vargo 87:64 (18:9, 27:8, 19:19, 23:28) sutriuškino Senegalo komandą.

Tik vardiniu kvietimu į planetos pirmenybes patekę graikai visus reikalus sutvarkė jau per pirmuosius du kėlinius ir ramiai užbaigę susitikimą įsirašė pirmą pergalę.

Geriausiai jų gretose žaidė Kostas Kaimakoglou (8 atk. kam.) - jo sąskaitoje 17 taškų. 13 įmetė Kostas Vasileiadis, 11 - Giannis Antetokounmpo, 10 - Kostas Sloukas, 8 - Vaggelis Mantzaris.

Senagalo rinktinei 21 tašką įmetė ir 14 kamuolių atkovojo NBA žaidžiantis (Minesotos „Timberwolves“) Gorgui Diengas. 14 taškų surinko Abdou Badji, 11 - Maleye Ndoye.

6.Senegalas10164:871

Tuo tarpu Ukrainos rinktinė C grupės mače 72:62 (12:13, 15:14, 21:13, 24:22) pranoko Dominikos Respublikos komandą.

Nors po 20 minučių abiejų šalių krepšininkai žengė koja kojon (27:27), tačiau iškart po pertraukos Mike Fratello auklėtiniai spurtavo net 14:0 ir įgijo lemiamą persvarą (41:27), kurią sugebėjo išlaikyti iki finalinio teisėjo švilpuko.

Į pergalę ukrainiečius vedė natūralizuotas amerikietis Eugene Jeteris, pelnęs 16 taškų (2/6 dvit., 3/6 trit., 3/4 baud. met.). Jam gerai talkino 13 taškų įmetęs ir 7 kamuolius atkovojęs Viačeslavas Kravtsovas ir 12 taškų pridėjęs Sergejus Gladyras.

Naujasis „Lietuvos ryto“ aukštaūgis Kirilo Natjažko, kuris mačą pradėjo starto penkete, per 20 minučių (20:11) pelnė tik 2 taškus (1/6 dvit.), atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, kartą prasižengė ir prarado du kamuolius.

Dominikos Respublikos rinktinės gretose išsiskyrė Donato Motiejūno komandos draugas Hjustono „Rockets“ klube Francisco Garcia. Puolėjas įmetė 18 taškų (2/5 dvit., 4/8 trit., 2/2 baud. met.) ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. 11 taškų pridėjo Edgaras Sosa, 10 - Jamesas Feldeine.

Kitame C grupės mače Naujoji Zelandija tik po pertraukos 73:76 (17:8, 21:20, 18:24, 17:24) turėjo pripažinti Turkijos krepšininkų pranašumą.

Antro kėlinio pabaigoje Okeanijos atstovai turėjo net dviženklį pranašumą (38:27), bet persvaros išlaikyti nesugebėjo ir netikėtumo sukurti nesugebėjo.

Naujosios Zelandijos komandos neišgelbėjo ir puikus Corey Websterio žaidimas - gynėjas pelnė 22 taškus (8/12 dvit., 2/10 trit.). Geriausiai jam antrino 11 taškų įmetęs Robas Loe, 9 pridėjęs veteranas Kirkas Penny (2/7 dvit., 1/4 trit., 2/2 baud. met.) ir 8 surinkęs Isaacas Fotu.

Turkijos rinktinę į pergalę atvedė puikiai žaidimo minutes išnaudojęs Oguzas Savasas. „Centras“ aikštėje praleido tik 12 minučių (12:18), bet sugebėjo pelnyti 16 taškų (5/8 dvit., 6/7 baud. met.). 14 taškų pridėjo Emiras Preldzičius, 11 - Barisas Hersekas, 8 - Sinanas Guleras.

Paskutinėje grupės dvikovoje JAV rinktinė tarsi treniruotėje pabėgiojo su Suomijos komanda - 114:55 (31:16, 29:2, 29:21, 25:16).

Verta priminti, kad į JAV komandos stovykla atvykti atsisakė tokios NBA žvaigždės kaip LeBronas Jamesas, Carmelo Anthony, Kevinas Love ar Chrisas Paulas, traumas išsigydyti nusprendė Russellas Westbrokas ir Blake'as Griffinas, šiurpią traumą patyrė Paulas George'as bei iš rinktinės po pastarojo nelaimės pasitraukė Kevinas Durantas.

Vis tik amerikiečiams surinkti itin galingą ir dėl aukso medalių kovoti galinčią komandą - nėra taip sunku. Šįkart juos į pergalę vedė atitinkamai 18 ir 17 taškų pelnė Klay Thompsonas ir Anthony Davisas. 12 taškų pridėjo Derrickas Rose, 10 - Rudy Gay, po 9 - Kyrie Irvingas (4 rez. perd.), DeMarcusas Cousinsas (10 atk. kam.), Jamesas Hardenas ir Andre Drummondas.

Suomijos komandai po 12 taškų įmetė Shawnas Huffas ir Petteri Koponenas, 10 - Erikas Jay Murphy.