Be kluptelėjimų žygiuojantys amerikiečiai pusfinalyje 109:83 pranoko Argentinos atstovus, o ispanai po atkaklios kovos 67:59 palaužė rusus.

Beje, būtent JAV ir Ispanijos rinktinės žaidė ir 2008 metų Pekino olimpiados finale - tada 118:107 pajėgesni buvo amerikiečiai.

Rungtynių eiga:

Ispanai įspūdingai pradėjo finalą: Juanas Carlosas Navarro pataikė tritaškį su Kobes Bryanto pražanga, tačiau taiklūs Tysono Chandlerio ir Kevino Duranto metimai išvedė amerikiečius į priekį - 5:4. Vis dėlto Sergio Scariolo auklėtiniai ir toliau kovojo pagirtinai: po dar dviejų tolimų J. C. Navarro šūvių ispanai įgijo penkių taškų pranašumą - 12:7.

Tačiau įsimėtė Kobe Bryantas ir Carmelo Anthony, po kurių trijų tritaškių amerikiečiai vėl persvėrė rezultatą savo naudai - 18:14. Ispanai po truputį pradėjo strigti varžovų gynybos gniaužtuose ir tuo pastarieji iškart naudojosi - 25:16. Nepaisant visų Ispanijos krepšininkų pastangų, panašus skirtumas išliko iki pat pirmo kėlinio pabaigos - 35:27.

Antrą ketvirtį daug sėkmingiau pradėjo ispanai, kurie per mažiau nei tris minutes po Rudy Fernandezo, Pau Gasolio ir Sergio Rodriguezo taškų laimėjo atkarpą 12:2 ir išsiveržė į priekį 39:37. Vėliau kova vyko taškas į tašką ir ispanai nė negalvojo leisti amerikiečiams atitrūkti. Dėl įtampos netrūko ir ginčytinų teisėjų sprendimų bei aistrų tarp abiejų komandų žaidėjų. Po dviejų kėlinių minimaliu skirtumu 59:58 pirmavo JAV vyrai.

Po pertraukos darbo ėmėsi P. Gasolis, vienas pats iš eilės surinkęs net 13 taškų ir leidęs Ispanijai perimti iniciatyvą - 71:70. Tačiau iš savo bendraklubio „Lakers“ gretose estafetę perėmė Kobe Bryantas ir amerikiečiai vėl susigrąžino persvarą - 77:72. Tiesa, neilgam: po galingo P. Gasolio dėjimo ir S. Ibakos taškų lygu - 80:80. Prieš paskutinį ketvirtį amerikiečiai buvo priekyje tik per vieną sprindį - 83:82.

Chrisas Paulas pelnė 5 taškus iš eilės ir JAV komanda galėjo kiek lengviau atsipūsti - 90:84. Tuo labiau, kad netrukus po K. Bryanto dvitaškio rinktines skyrė jau 10 taškų - 97:87 (likus žaisti 4 min. 30 sek.). Per likusį laiką kad ir kaip ispanai besistengė, perlaužti dvikovos eigos jiems nebepavyko: pergalė rezultatu 107:100 atiteko JAV.

Rungtynės:

JAV - Ispanija 107:100 (35:27, 24:31, 24:24, 25:18).

JAV: Kevinas Durantas 30 (3/5, 5/13, 9/10, 9, LeBronas Jamesas 19 (7/10, 7 atk. kam.), Kobe Bryantas 17 (2/3, 3/7), Chrisas Paulas 11 (2/4), Kevinas Love 9, Carmelo Anthony 8, Deronas Williamas 6, Russellas Westbrookas 3, Jamesas Hardenas ir Tysonas Chandleris po 2. Andre Iguodala taškų nepelnė, o Anthony Davisas nežaidė.

Ispanija: Pau Gasolis 24 (9/16 dvitaškiai, 8 atk. kam., 7 rez. perd.), Juanas Carlosas Navarro 21 (4/9 tritaškiai), Marcas Gasolis 17 (8/10 dvitaškiai), Rudy Fernandezas 14, Serge'as Ibaka 12 (9 atk. kam.), Sergio Rodriguezas 7 (6 rez. perd.), Sergio Llullas 5. Jose Manuelis Calderonas, Felipe Reyesas, Fernando San Emeterio, Victoras Claveras ir Victoras Sada taškų nepelnė.

* * *

Prieš pat olimpiadą Barselonoje vykusiame draugiškame mače JAV komanda nugalėjo ispanus rezultatu 100:78.

Bronzos medalius Londono olimpinėse žaidynėse iškovojo Rusijos krepšininkai - jie mažajame finale dėl trečios vietos 81:77 įveikė Argentinos vyrus.

Primename, kad moterų krepšinio turnyre triumfavo JAV komanda, finale 86:50 sutriuškinusi prancūzes. Trečią vietą užėmė Australija, 83:74 laimėjusios prieš ruses.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (794)