aA
Sekmadienį Ukrainos sostinės Kijevo olimpiniame stadione paaiškėjo paskutinis 2012 metų Europos futbolo čempionato pusfinalio dalyvis. Ketvirtfinalyje Italijos rinktinė grūmėsi su Anglijos nacionaline komanda. Po permainingo ir atkaklaus pagrindinio laiko bei pratęsimo nugalėtojas nepaaiškėjo - 0:0. Ekipoms teko mušti 11 metrų baudinių seriją. Šioje loterijoje sėkmė lydėjo italus - 4:2. Ashley Youngas pataikė į skersinį, o Ashley Cole'o smūgį atrėmė vartininkas Gianluigi Buffonas. Italų gretose sykį suklydo Riccardo Montolivo, kuris nepataikė į vartus.
Italijos futbolininkai džiaugiasi patekę į pusfinalį
Italijos futbolininkai džiaugiasi patekę į pusfinalį
© AFP/Scanpix

Šios ketvirtfinalio poros nugalėtoja Italija pusfinalyje birželio 28-ą d. Varšuvoje jėgas išmėgins su Vokietija. Italai į Europos čempionato pusfinalį iškopė podvylikos metų pertraukos. Kita pusfinalio pora - Ispanija-Portugalija.

D grupėje anglai su septyniais taškais užėmė pirmą vietą, turnyro eigoje sužaidę lygiosiomis 1:1 su prancūzais ir įveikę švedus (3:2) bei ukrainiečius (1:0). Tuo tarpu italai du pirmus susitikimus C grupėje su ispanais ir kroatais baigė taikiai 1:1, o lemiamame mače 2:0 palaužė Airijos rinktinės pasipriešinimą.

Italai C grupėje su penkiais taškais liko antri.

Anglijos rinktinė į pusfinalį galėjo patekti pirmą kartą per 16 pastarųjų metų. Anglams smarkiai nesiseka žaisti ketvirtfinalių etapų - jie šioje stadijoje pralaimėjo 8 sykius iš 11 pastarųjų.

Anglijos rinktinė iš Europos ir pasaulio futbolo čempionatų po baudinių serijos pasitraukia jau šeštą kartą: anglai baudinių serijas Europos pirmenybėse pralaimėjo 1996 (pusfinalyje) bei 2004 (ketvirtfinalyje) metais, o planetos pirmenybėse 1990 (pusfinalyje), 1998 (aštuntfinalyje) bei 2006 (ketvirtfinalyje) metais.

Rezultatas:

Italija 4 - 2 Anglija (0:0, 0:0), po 11 m baudinių serijos;

11 metrų baudinių serija:

Mario Balotelli [1 - 0]
Steven Gerrard [1 - 1]
Riccardo Montolivo [1 - 1] (nepataikė į vartus)
Wayne Rooney [1 - 2]
Andrea Pirlo [2 - 2]
Ashley Young [2 - 2] (pataikė į skersinį)
Antonio Nocerino [3 - 2]
Ashley Cole [3 - 2] (vartininkas Gianluigi Buffonas atrėmė)
Alessandro Diamanti [4 - 2]

82' Andrea Barzagli (Italija) - geltona kortelė
93' Christian Maggio (Italija) - geltona kortelė

Italija: Gianluigi Buffon, Federico Balzaretti, Ignazio Abate (90+1' Christian Maggio), Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Claudio Marchisio, Daniele De Rossi (80' Antonio Nocerino), Riccardo Montolivo, Andrea Pirlo, Mario Balotelli, Antonio Cassano (78' Alessandro Diamanti).

Atsarginiai: Salvatore Sirigu, Morgan De Sanctis, Angelo Obinze Ogbonna, Antonio Di Natale, Emanuele Giaccherini, Fabio Borini, Sebastian Giovinco, Thiago Motta.

Treneris: Cesare Prandelli.

Anglija: Joe Hart, Glen Johnson, Ashley Cole, John Terry, Joleon Lescott, Steven Gerrard, Ashley Young, James Milner (60' Theo Walcott), Scott Parker (95' Jordan Henderson), Wayne Rooney, Danny Welbeck (60' Andy Carroll).

Atsarginiai: Robert Green, Jack Butland, Martin Kelly, Leighton Baines, Phil Jones, Phil Jagielka, Stewart Downing, Alex Oxlade-Chamberlain, Jermain Defoe.

Treneris: Roy Hodgson.

Teisėjas: Pedro Proenca (Portugalija).

Rungtynės

Pirmas kėlinys

Susitikimas prasidėjo abipuse žvalgyba aikštės viduryje, bet kamuolį ilgiau kontroliavo italai. Tai - davė savo vaisių. 3-ią min. po Danieles De Rossi netikėto smūgio iš labai toli kamuolys pataikė į anglų vartų virpstą.

Anglai į tai atsakė savo pavojinga kontrataka. 5-ą min. Glenas Johnsonas laisvas gavo kamuolį varžovų baudos aikštelėje keli metrai nuo italų vartų, bet Gianluigi Buffonas išgelbėjo savo ekipą nuo įvarčio.

Vėliau puolamasis įkarštis kiek atslūgo. 11-ą min. Wayne'o Rooney ir Danny Welbecko derinys baigėsi kampiniu. Iniciatyva kurį laiką priklausė Anglijos ekipai. 14-ą min. G. Jonhsonas ir W. Rooney vėl sukėlė sąmyšį prie italų vartų.

18-ą min. Antonio Cassano lenktynėse dėl kamuolio nespėjo aplenkti anglų vartininko Joe Hartho. Po pusantros minutės tas pats A. Cassano perlaikė kamuolį patogioje pozicijoje ir prarado galimybę smogti į vartus. 22-ą min. A. Cassano smūgiavo gerokai virš vartų.

Po šių momentų žaidimo tempas vėl sulėtėjo. Įspūdis buvo apgaulingas. 25-ą min. staiga po Andrea Pirlo tolimo perdavimo iš aikštės vidurio prieš vartininką J. Hartą ir gynėją Jonhą Terry iššoko Mario Balotelli, bet, kol italų puolėjas dvejojo, ką daryti su kamuoliu - anglai likvidavo pavojų. Italai šiuo momentu perėmė teritorinę persvarą. 32-ą min. M. Balotellio smūgį iš baudos aikštelės atrėmė J. Hartas. Kitoje aikštės pusėje pavojingu išpuoliu atsakė D. Welbeckas.

Italijos rinktinė vėl ilgiau kontroliavo kamuolį, jį labai brangindami. Tokiam žaidimui dirigavo A. Pirlo. 38-ą min. po A. Cassano tolimo smūgio J. Hartas atmušė kamuolį.

41-ą min. A. Pirlo - A. Cassano - M. Balotelli derinys vos nesibaigė įvarčiu. Italų rinktinės puolėjui iš po kojų kamuolys buvo išmuštas į kampinį. 43-ią min. M. Balotelli iš 25 metrų nuotolio pasiuntė kamuolį virš vartų. Po 45-ių min. kovos buvo lygu - 0:0.

Antras kėlinys

Antras kėlinys prasidėjo Italijos rinktinės ataka, kuri baigėsi kampiniu. 48-ą min. vienas prieš vartus Anglijos rinktinės vartus atsidūręs D. De Rossi iš kelių metrų nepataikė į vartus. Anglai suklydo, manydami, kad varžovas yra nuošalėje. 52-ą min. italai ataką pradėjo tolimu smūgiu, kamuolį atmušė J. Hartas, bet nei M. Balotelli, nei Riccardo Montolivo iš arti nepavyko kamuolio nukreipti į vartus.

Iniciatyva ir toliau priklausė italams, bet anglai patikimai gynėsi. 60-ą min. M. Balotelli smūgiu per save iš baudos aikštelės vidurio bandė pelnyti gražų įvartį, bet nepataikė į vartus.

65-ą min. viena retų anglų atakų vos nesibaigė įvarčiu, bet Ashley Youngui smūgis į vartus nepavyko. Žaidimas po truputį išsilygino ir anglai vis drąsiau ėmė lankytis prie Italijos rinktinės vartų.

Tačiau netrukus anglai, likus 15 min. iki pagrindinio laiko pabaigos, sąmoningai perleido teritorinę persvarą varžovams iš Italijos. 77-ą min. po Steveno Gerrardo perdavimo į baudos aikštelę galva į kamuolį nepataikė W. Rooney.

Abi komandos ėmė žaisti labai atsargiai, suprasdamos, kad vienintelė klaida gali būti lemtinga. 81-ą min. Alessandro Diamanti stipriai smūgiavo į J. Harto vartus, bet vartininkas buvo budrus.

Nuo 85-os min. abiejų komandų žaidėjai ėmė laukti pratęsimo. Žiūrovai tokį sprendimą pasitiko švilpimu. 89-ą min. po tolimo perdavimo kamuolį anglų baudos aikštelėje susistabdė Antonio Nocerino, bet jo smūgį į vartus blokavo G. Johnsonas.

Bet paskutinę pavojingą ataką surengė anglai. 90+3-ią min. į baudos aikštelę pakeltą kamuolį Andy Carrollas galva permetė W. Rooney, o pastarasis mušė į vartus griūdamas per save ir kamuolys praskriejo virš vartų - 0:0. Pratęsimas.

Pratęsimo 1 kėlinys

Papildomo laiko pradžia vyko tokiu pačiu scenarijumi - italai kontroliavo kamuolį, o anglai gynėsi. Tačiau kaip tik Anglijos rinktinės futbolininkai sukūrė pavojingą progą. 95-ą min. sumaištis kilo prie pat italų vartų, bet ją kiek sutrikęs Joleonas Lescottas nesugebėjo pasinaudoti.

100-ąją min. M. Balotelli smūgiavo tiesiai į vartininką J. Hartą, o 101-ą min. po apgaulingo ir klastingo Alessandro Diamanti smūgio-perdavimo kamuolys kiek netikėtai atsimušė į anglų vartų virpstą. Pratęsimo pirmas kėlinys baigėsi - 0:0.

Pratęsimo 2 kėlinys

Pratęsimo antrą kėlinį aktyviau tradiciškai pradėjo italai, kurie prispaudė anglus prie jų vartų ir kūrė vieną progą po kitos. 112-ą min. vos įvarčio neįmušė M. Balotelli, o po minutės - A. Diamanti. 115-ą min. Italijos rinktinė pagaliau pelnė įvartį, kai A. Nocerini galva iš arti nukreipė kamuolį į tinklą, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę.

Pratęsimas nugalėtojo neišaiškino - po 120 min. žaidimo buvo lygu - 0:0.

11 metrų baudinių serija

Ekipoms teko mušti 11 metrų baudinių seriją. Šioje loterijoje sėkmė lydėjo italus - 4:2. Anglai Ashley Youngas pataikė į skersinį, o Ashley Cole'o smūgį atrėmė vartininkas Gianluigi Buffonas. Italų gretose sykį suklydo Riccardo Montolivo, kuris nepataikė į vartus.

Tiksliai smūgiavo italai Mario Balotelli (1:0), Andrea Pirlo (2:2), Antonio Nocerino (3:2) ir Alessandro Diamanti (4:2) bei anglai Stevenas Gerrardas (1:1) ir Wayne'as Rooney (1:2).


Kijevo olimpinis stadionas
Kijevo olimpinis stadionas
© AFP/Scanpix


Statistika:

Kamuolio kontrolė: Italija 64 proc. - 36 proc. Anglija;

Smūgiai: Italija 35 - 9 Anglija;

Smūgiai į vartų plotą: Italija 20 - 4 Anglija;

Smūgiai link vartų: Italija 15 - 5 Anglija;

Virpstai: Italija 2 - 0 Anglija;

Kampiniai: Italija 7 - 3 Anglija;

Nuošalės: Italija 2 – 1 Anglija;

Atakos: Italija 56 - 34 Anglija;

Pavojingos progos: Italija 2 - 1 Anglija;

Geltonos kortelės: Italija 2 - 0 Anglija;

Raudonos kortelės: Italija 0 - 0 Anglija;

Pražangos (atliktos/patirtos): Italija 11/15 - 15/10 Anglija.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Du profesoriai įvertino vakcinas nuo koronaviruso: ar išties jų kokybė skiriasi? (70)

Šiuo metu dauguma jau tikriausiai pamiršo tą laiką, kai vos patvirtinus „ AstraZeneca “...

Paskelbtus karantino pakeitimus įvertino įvairių partijų atstovai: to tikrai nepakaks (134)

Ministrų kabinetas trečiadienį apsisprendė karantiną pratęsti iki kovo 31 dienos. Vadovaujantis...

Paplonino pinigines diskotekų organizatoriams – už šokius prekybos centruose skirtos baudos (2)

Vasario 12-osios vakare prekybos centre „ Maxima “ vyko neįprastas judėjimas – užgrojus...

Lietuvoje nustatyta 11 naujų britiškosios koronaviruso mutacijos atvejų papildyta 19.05 (133)

Sveikatos apsaugos ministerija ( SAM ) informuoja, kad mūsų šalyje nustatyta 11 naujų...

NT mokesčio nesumokėjo daugiau nei ketvirtadalis: VMI skaičiuos delspinigius, kai baigsis karantinas (43)

Nors terminas sukapsėjo dar gruodį, didelė dalis prabangų nekilnojamąjį turtą (NT) valdančių...

Nestandartinius dirbinius gaminančios įmonės vadovas: būti gamintoju Lietuvoje – didžiulis iššūkis (3)

Nestandartinius metalo dirbinius gaminančios įmonės UAB „ Politeca “ vadovas Eimantas Morkus...

Dulkys: kai kurie rodikliai pradėjo rodyti negeras tendencijas – turime galvoti, ką daryti toliau (100)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad karantino laisvinimą galėtų paspartinti...

Naujausi karantino pokyčiai: kas keičiasi nuo ketvirtadienio? (294)

Vyriausybė trečiadienį nusprendė karantiną pratęsti dar mėnesiui, iki kovo 31 dienos, ir...

Kremlius rado desperatišką būdą, kaip nuslopinti neramumus: pasipylė grasinimai pasirašė pluoštą naujų įsakymų (59)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė pluoštą įstatymų, numatančių didesnes...