Net tris įvarčius nugalėtojams pelnė puolėjas Davidas Villa, pasižymėjęs 20-ą, 44-ąją ir 75-ąją minutėmis.

„Valencia“ klubo snaiperis tapo rezultatyviausiu čempionato žaidėju, aplenkęs du įvarčius įmušusį vokietį Lukasą Podolskį.

Dar vieną tikslų smūgį jau per teisėjo pridėtą laiką (90+1) pridėjo saugas Francescas Fabregasas.

Rusijos rinktinei 86-ą min. paguodos įvartį pelnė puolėjas Romanas Pavliučenka.

Rungtynės

Susitikimo pradžioje nė viena komanda neįgijo didesnės persvaros, tačiau ispanai trumpais perdavimais ilgiau kontroliavo kamuolį ir rengė pavojingesnius išpuolius. Jau 8-ą min. Fernando Torresas parideno kamuolį šalia vartų, o po akimirkos D. Villa smūgiavo virš jų.

16-ą min. Rusijos futbolininkai surengė pirmąjį labai pavojingą išpuolį, tačiau po gražios kombinacijos Igoris Semšovas nepataikė į vartus.

Vos nepraleidę įvarčio, ispanai suskubo nuskriausti priešininkus. Pasinaudojęs varžovo klaida F. Torresas perėmė kamuolį, apsivedė gynėją ir sulaukęs vartininko iš baudos aikštės krašto perdavė kamuolį atbėgančiam D. Villai, kuris smūgiavo į jau tuščius vartus – 1:0.

Rusijos futbolininkai jau kitą minutę galėjo rezultatą išlyginti, bet sumaištyje prie ispanų vartų Konstantinas Zyrjanovas pasiuntė kamuolį į vartų virpstą.

Po šio momento ekipos pradėjo žaisti visiškai atvirą futbolą ir jau po kelių minučių F. Torreso smūgį atlaikyti turėjo Rusijos rinktinės vartininkas Igoris Akinfejevas. 27-ą min. jam teko numušti D. Villos iš krašto smūgiuotą kamuolį.

Aikštės vėją vis labiau merkiant lietui, žaidimo tempas ėmė kristi. Abi komandos daugiau dėmesio skyrė gynybai ir ramybę nutraukė tik R. Pavliučenkos šuolis, po kurio žaidėjas su kamuoliu atsidūrė vienas prieš vartininką Ikerą Cassillasą. Tačiau teisėjo švilpukas buvo negailestingas – nuošalė.

Vis dėlto baigiantis kėliniui Rusijos komanda patyrė dar vieną smūgį. 44-ą min. D. Villa lyg žaibas šoko į priekį, o tą pačią akimirką Ispanijos rinktinės saugas Andresas Iniesta pasiuntė kamuolį pirmyn. D. Villa atsidūrė vienas prieš vartininką I. Akinfejevą ir nepaliko šiam jokių vilčių –snaiperio smūgis padvigubino persvarą.

Po petraukos žaidimo iniciatyvą perėmė Rusijos futbolininkai. 50-ą min. po keitimo aikštėje pasirodęs puolėjas Dmitrijus Bystrovas galva smūgiavo į vartus, tačiau kamuolį I. Cassillasas sugavo.

Rusų teritorinė persvara ryškėjo, o ispanai užsidarė gynyboje ir rengė tik retas kontratakas. Vienos jų smaigalyje 58-ą min. vėl atsidūrė D. Villa, bet šįkart I. Akinfejevas pagavo jo smūgiuotą kamuolį.

Vėliau žaidimas vėl pakrypo ispanų naudai. Jie vis dažniau lankėsi varžovų aikštės pusėje ir 67-ą min. Rusijos vartininkas I. Akinfejevas vėl buvo priverstas padirbėti, kai vieną po kito atlaikė Marcoso Sennos bei Davido Silvos smūgius.

75-ą min. Ispanijos futbolininkai aikštės viduryje perėmė kamuolį ir pradėjo žaibišką ataką, kurios smaigalyje atsidūręs D. Villa techniškai „išmaudė“ gynėją ir iš maždaug 14 metrų pasiuntė kamuolį į artimąjį vartų kampą.

Rusijos komanda nepalūžo ir kovojo iki galo. 86-ą min. po kampinio smūgio R. Pavliučenka galva iš kelių metrų sušvelnino skirtumą – 3:1.

Mačui baigiantis puikios galimybės neišnaudojo Sergejus Semakas, o jau kitame aikštės gale po akimirkos ispanų pergalę įtvirtino F. Fabregasas. Vartininkas I. Akinfejevas atlaikė Xabi Alonso smūgį, bet pirmasis prie kamuolio prišokęs F. Fabregasas pasiuntė jį į vartų tinklą – 4:1.

Statistika

Ispanija - Rusija 4:1 (2:0)

Ispanija: David Villa (20, 44 ir 76 min.), Francesc Fabregas (90+1 min.).

Rusija: Roman Pavliučenka (86 min.).

Smūgiai į vartų stačiakampį: Ispanija 12 - Rusija 6

Viso smūgių: Ispanija 21 - Rusija 12

Pražangos: Ispanija 21 - Rusija 18

Geltonos kortelės: Ispanija 0 - Rusija 0

Nuošalės: Ispanija 2 - Rusija 5

Kampiniai: Ispanija 4 - Rusija 6

Kamuolio valdymas: Ispanija 46 proc. - Rusija 54 proc.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją