Ispanijos rinktinę į finalą atvedė montriškai žaidęs Pau Gasolis, kuris pelnė lygiai pusę visų komandos taškų – 40 ir dar atkovojo 11 kamuolių.

Ispanijos varžove finale, kuris vyks sekmadienį 20 valandą, bus kito pusfinalio tarp Lietuvos ir Serbijos nugalėtoja. Tuo metu 15 val. pusfinalių pralaimėtojai kovos dėl bronzos.

Rungtynės:

Prancūzija – Ispanija 80:75 (20:17, 13:15, 23:16, 10:18; 9:14) po pratęsimo.

Prancūzija: Nicolas Batumas (1/6 dvitaškis, 2/8 tritaškiai, 6/9 baudos) ir Nando De Colo po 14, Joffrey Lauvergne 11, Tony Parkeris (4/17 metimai iš žaidimo, 1/4 bauda) ir Mickaelis Gelabale po 10, Rudy Gobertas 8 (13 atk. kam.), Borisas Diaw 8 taškai.

Ispanija: Pau Gasolis 40 (12/19 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 16/18 baudos, 11 atk. kam.), Sergio Rodriguezas 15, Nikola Mirotičius, Rudy Fernandezas ir Sergio Llullas po 7 taškus.

Rungtynių eiga:

Prancūzų starto penketas: Tony Parkeris, Nando De Colo, Nicolas Batumas, Borisas Diaw ir Rudy Gobertas.

Ispanų starto penketas: Sergio Llullas, Pau Ribas, Rudy Fernandezas, Nikola Mirotičius ir Pau Gasolis.

Rungtynes kaip ir priklauso pakiliau pradėjo šeimininkai, kurie po Nando De Colo itin tolimo tritaškio ir Nicolo Batumo greitos kontratakos diktavo savo sąlygas – 13:6. Antra pirmo kėlinio pusė priklausė Pau Gasoliui, kurio pastangomis ispanai pristabdė prancūzų šėlsmą – 20:17.

Įtampos ir jaudulio atsikratę ispanai pradėjo lipti savo varžovams ant kulnų, o po tritaškės Sergio Llullo bombos juos ir pavijo – 22:22. Tačiau tuomet prabilo pailsėjęs ir nuo suolo pakilęs Tony Parkeris, po kurio keturių taškų iš eilės – 31:25. Bet čia pat dvi baudas realizavo ir dar tolimą šūvį pridėjo Rudy Fernandezas, o ispanai persvėrė rezultatą savo naudai – 31:32. Tiesa, prieš pat didžiąją pertrauką dvitaškiu nuo lentos minimalią persvarą prancūzams sugrąžino Rudy Gobertas – 33:32.

Trečio kėlinio pradžioje tritaškiais apsikeitė N. Batumas ir N. Mirotičius – 36:35. Kova ir toliau vyko taškas į tašką: po S. Llullo ir P. Gasolio dvitaškių vėl lygu – 39:39. Visgi tuomet du taškus greitame puolime įrideno N. De Colo, o T. Parkeris pataikė tritaškį ir privertė Sergio Scariolo prašyti minutės pertraukėlės – 44:39. Ji nepadėjo ir šeimininkai po Joffrey Lauvergne tritaškio nuo lentos pirmą kartą nutolo dviženkliu skirtumu – 51:40. Iki ketvirčio pabaigos ispanams, vedamiems nenuilstančio P. Gasolio, pavyko kiek sumažinti savo atsilikimą – 56:48.

Ispanijos rinktinė nepasidavė ir buvo priartėjusi iki šešių taškų, bet svarbiu metu tikslų tolimą šūvį paleido N. De Colo – 61:52. Po dviejų Sergio Rodriguezo baudų ir galingo dėjimo bei jau 28-to P. Gasolio taško komandas beskyrė tik taškas – 61:60 (likus 4 min.). Netrukus P. Gasolis kabliu išvedė ispanus į priekį, o S. Rodriguezas padidino jų persvarą iki trijų taškų – 63:66. Tačiau iki sirenos likus 14 sek. N. Batumas fantastišku tritaškiu išplėšė pratęsimą – 66:66.

Pratęsimo metu T. Parkeris prametė dvi baudas, o R. Fernandezo rankos nedrebėjo – 70:72. N. Batumas taip pat buvo taiklus abu kartus, vieną baudą pataikė Borisas Diaw, o R. Gobertas galingai sugrūdo jam ore pakabintą kamuolį į varžovų krepšį – 75:72. Bet tuo prancūzų linksmybės ir baigėsi: P. Gasolis suvertė aštuonis taškus iš eilės, pasiekė 40 taškų ribą ir atvedė Ispaniją į pergalę bei finalą – 75:80.

Šias abi komandas sieja ilga ir spalvinga tarpusavio dvikovų istorija: 2011 m. Europos čempionato Lietuvoje finale ispanai pranoko prancūzus 98:85, o 2012 m. Londono olimpiados ketvirtfinalyje įveikė 66:59 ir nužygiavo iki pat finalo, kuriame tik po garbingos kovos 100:107 nusileido JAV

Tačiau vėliau išmušė prancūzų keršto valanda: 2013 m. Europos čempionato Slovėnijoje pusfinalyje jie atsikirto savo varžovams po pratęsimo 75:72 ir, finale 80:66 įveikę lietuvius, tapo čempionais, o 2014 m. planetos pirmenybių Ispanijoje ketvirtfinalyje šeimininkus patiesė 65:52 ir iškovojo bronzą.

Iki šiol be kluptelėjimų žygiavę ir visus septynis žaistus mačus laimėję prancūzai ketvirtfinalyje 84:70 pranoko latvius, o ispanai 73:71 palaužė graikus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (958)