Lėtai įsibėgėję Vokietijos krepšininkai leido varžovams antrojo kėlinio pradžioje susikrauti 12 taškų persvarą (10:22), tačiau po didžiosios petraukos turkai sustojo, o Dirkas Nowitzki ir Chrisas Kamanas vedė vokiečius pirmyn.

Susitikimo pabaigoje vyko lygi kova, kurioje baudų metimų karą laimėjo Vokietijos rinktinė.

Turkijos krepšininkai pataikė vos 10 iš 22 baudų metimų (46 proc.)

Abiem komandoms tai buvo žūtbūtinis mūšis. Vokietijos ekipa nesėkmės atveju būtų praradusi viltis iškopti į ketvirtfinalį, o turkams net ir pergalė dar būtų negarantavusi lengvo gyvenimo, nes jiems svarbiausias bus sekmadienio susitikimas su Serbijos komanda.

Dabar tiek vokiečiai, tiek turkai, tiek serbai turi po vieną įskaitinę pergalę ir savo likimą spręs sekmadienio rungtynėse. Jose Vokietija susitiks su Lietuva, o Turkija – su Serbija.

Beje, Turkijos pergalė penktadienį būtų automatiškai užtikrinusi Lietuvos krepšininkams vietą ketvirtfinalyje.

Anksčiau pasibaigusiose penktadienio rungtynėse vietą tarp 8 geriausių čempionato ekipų užsitikrino čempionės titulą ginanti Ispanijos komanda, kuri 84:59 sutriuškino serbus.

Paskutiniame dienos mače 21 val. jėgas išmėgins Lietuvos ir Prancūzijos krepšininkai.

Šeštadienį E grupės komandos ilsėsis ir treniruosis, o kovas pratęs F grupių atstovės.

Rungtynės

Vokietijos rinktinės starto penketas: Steffenas Hamannas, Johannesas Herberis, Robinas Benzingas, Dirkas Nowitzki, Chrisas Kamanas.

Turkijos rinktinės starto penketas: Enderas Arslanas, Omeras Onanas, Hidayetas Turkoglu, Ersanas Ilyasova, Omeras Asikas.

Pirmomis minutėmis komandos lėtai rinko taškus, o įpusėjus ketvirčiui Turkijos komandą į priekį išvedė O. Asikas (6:4). Netrukus turkų spurtą iki 9:0 tritaškiu pratęsė O. Onanas (9:4).

Po minutės pertraukėlės tęsėsi nerezultatyvus žaidimas – ekipos keitėsi netiksliais metimais arba klaidomis. Sužaidus 10 minučių Turkija buvo priekyje 13:6.

Antrojo ketvirčio pradžioje tęsėsi Vokietijos komandos taškų badas. Vienintelį metimą per tris minutes pataikė Ch. Kamanas, o turkai didino skirtumą (19:8). Jų gretose sėkmingai su D. Nowitzki galynėjosi jaunasis Enesas Kanteris (22:10). Tuo metu vokiečių lyderis tebuvo pataikęs 1 metimą iš 4.

Po minutės pertraukėlės pagaliau savo metimą atrado D. Nowitzki. Po dviejų iš eilės taiklių puolėjo šūviu žaidimą sustabdė jau turkų strategas Orhunas Ene (22:14).

Tačiau Vokietijos rinktinės spurtas tęsėsi – Ch. Kamanas drebino krepšį dėjimu ir pridėjo baudą, o S. Hammanas pataikė tritaškį (22:20 ir atkarpa 10:0 vokiečių naudai).

Prasidėjus paskutinei kėlinio minutei turkų persvara sumenko iki minimumo, kai iš toli sėkmingai atakavo Heikko Schaffartzikas (24:23), o paskutinius ketvirčio taškus pelnė H. Turkoglu (26:23).

Po didžiosios pertraukos komandos kovėsi lygiai, tačiau skirtumas ėmė sparčiai tirpti, kai Vokietijos komandos gretose iniciatyvos ėmėsi D. Nowitzki. NBA čempionas rinko 7 taškus iš eilės, o po Ch. Kamano metimo vokiečiai persvėrė rezultatą (34:33).

Po H. Schaffartziko tritaškio Vokietijos komanda pirmavo 41:38, tačiau ketvirtą pražangą „užsidirbo“ ir ant atsarginių žaidėjų suolelio turėjo prisėsti D. Nowitzki. Turkijos krepšininkai iškart laimėjo atkarpą 5:0 (43:41), tačiau vokiečiai nesiruošė kapituliuoti ir atsakė tuo pačiu (46:43).

H. Schaffartziko dvitaškis paskutinę ketvirčio sekundę lėmė, kad prieš lemiamą kėlinį vienu žingsniu priekyje buvo Vokietija (48:46).

Po pertraukėlės tęsėsi atkakli kova. Abiejų ekipų nariai vėl daugiau dėmesio skyrė gynybai, o likus žaisti 6 min. vokiečiai po D. Nowitzki metimo tebesilaikė priekyje (52:49). Netrukus tritaškį smeigė Phillipas Schwethelmas ir sunerimęs O. Ene prašė minutės pertraukėlės (55:49).

Po jos iš toli pataikė ir skirtumą perpus nukirpo E. Ilyasova (55:52), bet tuo pačiu dar kartą atsakė Ph. Schwethelmas, o Ch. Kamanas skandino turkų laivą dvitaškiu su bauda (61:52). Netrukus Ch. Kamanas kitame aikštelės gale buvo nubaustas nesportine pražanga, bet Turkijos komanda šia dovanėlė nepasinaudojo (61:53).

Turkijos rinktinė kilo į lemiamą šturmą – po O. Asiko taškų lavinos skirtumas ištirpo iki vieno metimo (63:60). Po dar vieno turkų vidurio puolėjo puolime atkovoto kamuolio ir dvitaškio likus žaisti 1 min. 9 sek. minutės pertraukėlės prašė Dirkas Bauermannas (64:62).

Po jos varžovus vėl žudė Ph. Schwethelmas – Vokietijos rinktinės snaiperis smeigė ketvirtą tritaškį (67:62). Turkai greitai sumažino skirtumą iki minimumo (67:66), bet paskutinėmis sekundėmis užvirusiame baudų metimų kare pranašesni buvo vokiečiai, iškovoję pirmąją įskaitinę pergalę.

Vokietija – Turkija 73:67 (6:13, 17:13, 25:20, 25:21)

Vokietija: Chrisas Kamanas 20 taškų (9/16 dvit., 2/2 baudų; 7 atk. kam.), Dirkas Nowitzki 19 (1/4 trit., 5/9 dvit., 6/6 baudų; 7 atk. kam., 3 rez. perd.), Philippas Schwethelmas 14, Heikko Schaffartzikas 10 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Stefennas Hammanas 8, Janas-Hendrickas Jagla 2.

Turkija: Omeras Asikas 19 (9/15 dvit., 1/5 baudų; 11 atk. kam.), Enesas Kanteris 11, Hidayetas Turkoglu 9, Emiras Preldžičius 7, Omeras Onanas 6, Enderas Arslanas 5, Ersanas Ilyasova 4 (7 atk. kam.), Keremas Tunceri ir Oguzas Savasas po 3.