E. Juškauskas džiaugiasi savo lenktynininko karjerą pradėjęs profesionalioje automobilių sporto komandoje: „Tiek technikai profesionalai, tiek iš Filipes turime ko pasimokyt, ir aš turiu. Tikrai džiaugiuosi, kad patekau nuo pat pradžių į profesionalų komandą. Netgi praėjus bivaką, matai, kaip apskritai viskas atrodo, kaip pasitempus komanda, smagu būti tokioj komandoj.“

Sportininkas neslepia, kad jo mentorius yra Benediktas Vanagas, tačiau ne visada pavyksta klausyti mokytojo: „Tik dabar supratau, ką jis turėjo omenyje, sakydamas tam tikrus momentus, kad nelėkčiau ar pan. Tas kerta iš tikrųjų ir per rezultatą, ir per piniginę. Kai sakė „Nelėk dulkėse“, tai aš keliose vietose neklausiau. Po to gailėjausi, nes turėjom reikalų dėl to.“

Kartais „paspausti“ arba kaip tik pristabdyti paskatindavo ir E. Juškausko šturmanas A. Paliukėnas, kuris nors dažniausiai ir neturėdavo pastabų tempui, bet matant sudėtingą ruožą, kolegą įspėdavo papildomai: „Stengiuosi tempo nestabdyti, bet kartais tiesiog pasitikrinu, ar mato akmenis“ , – teigia A. Paliukėnas.

Įsiklausyti į visus B. Vanago patarimus trukdė ne tik patirties stoka, bet ir karštas E. Juškausko būdas. Nors lenktynininkas stengėsi elgtis pagal planą, vis dėlto, sportininko teigimu, mokytis galima tik iš savo klaidų: „Aš viską suprantu, ką sako Benediktas, bet man labai sunku būnant savo būdo priimti tą informaciją. Tu ją priimi ir supranti, kad teisingai, žmogus gero nori, bet aš vis tiek patikrinu tą ribą. Man patinka vaikščiot ant tos ribos gyvenime“ , – šypsosi lenktynininkas ir pripažįsta, jog tik B. Vanago patarimų dėka, ekipažas pasiekė finišą, o jeigu būtų klausę visko, gal net būtų pasiekę geresnį rezultatą, sutaupę nervų ir sumažinę išlaidas.

Pats „Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“ komandos vadovas ir pilotas B. Vanagas neslepia žvelgdamas į E. Juškauską matąs save: „Buvo labai įdomu dirbti su Edvinu, nes iš vienos pusės aš ten mačiau save prieš eilę metų, aš esu ten buvęs. Mačiau įvairius scenarijus ir jie pildėsi. Kitas dalykas – kiekvienas žmogus turi eiti per savo klaidas, nes tiesiog pasakymas, kaip bus, neveikia. Tai turi būti asmeninis grėblys, kuris duoda į kaktą.“

Tačiau turbūt labiausiai fanų akyse „Heston Airlines team Pitlane“ pasižymėjo ne tik sparčiu tempu ir geru rezultatu pirmajame finišuotame Dakare, bet liaudiškai vadinamais „zbytkais“, kuriuos teko patirti visiems aplinkiniams, o į linksmybių sūkurį būdavo įtraukiamas ir B. Vanagas, mėgstantis tvarką bei rimtį: „Mes po truputį smulkiais juokeliais tikrinome jo ribą. Vis tikrinom ribą ir stebėdavom, ar ją peržengėm, nes mes sugebam daug. Dar ne viską atskleidėm, ką mokam!“ , – juokiasi E. Juškauskas.

„Mėgstam paįvairint savo gyvenimą smagiom emocijom. Nes sąlyginai ir iš to susideda gyvenimas. Iš tam tikrų juokų, nuotykių. Nes turi ką prisiminti“, – nestokoja geros nuotaikos lenktynininkas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės