Rungtynių vyriausiasis arbitras – Jorge Luisas Larrionda iš Urugvajaus.

Antrame G grupės susitikime viena čempionato favoričių Brazilija vėlyvą antradienio vakarą išmėgins jėgas su Šiaurės Korėjos vienuolike.

DKK rinktinėje nuo susitikimo pradžios ant atsarginių žaidėjų suolelio liko po rankos lūžio sveikstantis pagrindinis ekipos puolėjas Didier Drogba. Beje, prieš rungtynes FIFA suteikė jam specialų leidimą dėvėti rankos apsaugą. 65-ą min. puolėjas vis dėlto išbėgo į aikštę, tačiau nieko ypatingo taip ir nenuveikė.

Dramblio Kaulo Kranto rinktinės sudėtis: Boubacar Barry, Didier Zokora, Kolo Toure, Siaka Tiene, Guy Demel, Yaya Toure, Ismael Tiote, Emmanuel Eboue (88 min. Romaric), Salomon Kalou (65 min. Didier Drogba), Aruna Dindane, Gervinho (82 min. Kader Keita).

Portugalijos rinktinės sudėtis: Eduardo, Bruno Alves, Ricardo Carvalho, Fabio Coentrao, Paulo Ferreira, Pedro Mendes, Raul Meireles (85 min. Ruben Amorim), Deco (62 min. Tiago), Cristiano Ronaldo, Liedson, Danny (55 min. Simao Sabrosa).

Rungtynės

Susitikimą aktyviau pradėjo DKK komanda. Jos futbolininkai pirmieji surengė kelias atakas, tačiau portugalų gynyba dirbo patikimai.

Portugalijos ekipa žaidė ramiai ir racionaliai, ilgiau kontroliavo kamuolį ir ieškojo geresnių atakos variantų. Jau 11-ą minutę varžovų vartininko ramybę išsklaidė Cristiano Ronaldo, tolimu smūgiu sudrebinęs vartų konstrukciją. Emocionalusis portugalas po šio epizodo gestais bandė užvesti savo komandą.

Jau 14-ą min. Siaka Tiene smūgiuotas kamuolys prašvilpė šalia Portugalijos vartų. Po keleto akimirkų komandos draugo pavyzdžiu pasekė ir Ismaelis Tiote – kamuolys skriejo neaukštai virš skersinio.

Emocijos kaito – 20 min. C. Ronaldo susistumdė su Guy Demeliu. Nors konfliktas buvo nedidelis, tačiau mačo arbitras reagavo žaibiškai. Išsskyręs žaidėjus, J. L. Larrionda abiems parodė po geltoną kortelę, pranešdamas, kad panašių incidentų netoleruos.

Antroje kėlinio dalyje iniciatyvą perėmė DKK rinktinė. Ji vis dažniau rengė reidus į portugalų aikštės pusę, tačiau abiejų ekipų atsargumas buvo pagrindinis veiksnys ir pavojingų epizodų nebuvo. Sužaidus 45 min. švieslentėje vis dar degė nuliai.

Iškart po pertraukos DKK rinktinės puolėjas Gervinho pavojingai pasiuntė kamuolį šalia Portugalijos vartų, tačiau niekas iš komandos draugų prie jo nesuskubo.

Antrajame kėlinyje abi komandos ėmė žaisti aktyviau ir greičiau, daugėjo pavojingų išpuolių. 53-ą min. Salomonas Kalou pažeme pasiuntė kamuolį tiesiai Portugalijos vartininkui Eduardo į rankas. 58-ą min. po Deco perdavimo galva į vartus smūgiavo Liedsonas ir DKK vartininkui Boubacarui Barry teko paplušėti gaudant kamuolį.

65-ą min. DKK rinktinės vyriausiasis treneris Svenas-Goranas Erikksonas nusprendė išleisti į aikštę savo pagrindinį ginklą Didier Drogba, kuris pakeitė Salomoną Kalou. Tuo metu aikštę ėmė merkti lietus.

Netrukus C. Ronaldo įmušė įvartį, bet po arbitro švilpuko, kuris skelbė apie nuošalę. Vis dėlto antros geltonos kortelės už šį veiksmą – smūgį po švilpuko – portugalų lyderiui teisėjas J. L. Larrionda rodyti nesiryžo.

80-ą min. C. Ronaldo pabandė realizuoti dar vieną standartinę situaciją, tačiau iš maždaug 40 metrų baudos smūgiu pasiųstas kamuolys skriejo virš vartų.

Jau per teisėjo pridėtą laiką D. Drogba spurtavo kairiuoju kraštu, bet smūgis visai netoli nuo vartų buvo nepavykęs ir dar viena proga iššvaistyta. DKK futbolininkai paskutinėmis minutėmis paspaudė varžovus, tačiau įvarčių žiūrovai taip ir neišvydo. Atkaklus mačas baigėsi lygiosiomis – 0:0.