Dar ketvirtadienį Danijos futbolo federacija oficialiai pranešė, kad 29 metų Milano „Inter“ žaidėjui atlikta operacija – jam implantuotas kardioverteris defibriliatorius. Šis prietaisas gali gerokai pakoreguoti tolesnius Ch. Erikseno planus.

Anot 2017 metais Italijoje įsigaliojusio protokolo 29 metų danui žaisti šioje šalyje žaisti bus draudžiama, rašo „Gazzetta dello Sport“.

Pagal sveikatos apsaugos sistemos įsakus, Italijoje uždrausta su implantuojamu kardioverteriu defibriliatoriumi užsiiminėti kontaktiniu sportu. Anot ekspertų, dėl per didelės rizikos. Mat net ir nedidelis smūgis alkūne gali sulaužyti prietaisą.

Vienintelė išimtis taikoma tik atveju, kai defibriliatorius implantuojamas laikinai, rašo italų leidinys.

Tuo tarpu nuo praėjusio šeštadienio Kopenhagos ligoninėje gulėjusi Danijos rinktinės žvaigždė jaučiasi gerai ir penktadienį turėtų iš jos išeiti.

Vis dar neaišku, kas laukia Ch. Erikseno ateityje. Formaliai jo sutartis su „Inter“ klubu galioja iki 2024 metų, tačiau panašu, kad danui teks karjeroje daryti posūkį ir rinktis kitą šalį, jei jis nuspręstų toliau žaisti.

Faktas, kad su implantuotu defibriliatoriumi žaidžia ir kiti futbolo profesionalai. Pavyzdžiui, tokį prietaisą turi Daley Blindas, šiuo metu atstovaujantis Nyderlandų rinktinei Europos čempionate.

Nyderlanduose arba Anglijoje profesionalams leidžiama su tokiu prietaisu žaisti vietinėse lygose.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)