aA
Jei trečią Dakaro ralio dieną keikė patys greičiausi varžybų dalyviai, ketvirtoji Dakaro diena vienbalsiai buvo iškeikta visų Lietuvos ekipažų. „Mirtis“, „nesąmonė“ ir panašiais epitetais lenktynininkai vadino Dakaro organizatorių surengtus išbandymus.
Aisvydas Paliukėnas (kairėje) ir Edvinas Juškauskas
Aisvydas Paliukėnas (kairėje) ir Edvinas Juškauskas
© Rytis Šeškaitis

453 km ilgio greičio ruožas, dar 219 km pervažiavimo – tai kol kas ilgiausiai trukusi Dakaro ralio diena ir ne vienas ekipažas tikėjo, kad kažkur ilgiau užtrukus finišuoti, matyt, teks jau su tamsa.

Pirmasis finišavo motociklininkas Arūnas Gelažninkas, „Zigmas Dakar team“ atstovas. Ketvirtą Dakaro dieną jis užbaigė būdamas 35-oje pozicijoje, o absoliučioje motociklininkų klasės įskaitoje pakilo į 33 vietą.

Jis neslėpė, jog tikėjosi, kad važiuojant per smėlį jam seksis geriau, tačiau diena buvo gerokai sunkesnė nei lietuvis vylėsi. Negana to, paklydęs praganė 45-ias minutes brangaus laiko.

Greičiausiai iš visų lietuvių finišą pasiekė Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro. Ekipažas finišavo 19-oje vietoje ir po šio finišo pakilo į 11-ąją vietą absoliučioje įskaitoje.

„Čia buvo visiška nesąmonė“, – kalbėjo sugrįžęs „Inbank team Pitlane“ pilotas, pabrėžęs, kad ypač sunkūs buvo paskutiniai greičio ruožo kilometrai, kuriuose komandai teko paaukoti visus atsarginius visureigio ratus.

Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas, „Agrorodeo“ ekipažas, turėjo, matyt, ne ką lengvesnę dieną nei praėjusi. Komanda šiame greičio ruože „paaukojo“ du „Mini“ ratus, be to, pasakojo lenktynininkas, šiek tiek apgadino hidraulinę automobilio „koją“, tad ši ėmė smigti į purią dangą ir keičiant pramuštus ratus reikėjo ilgai vargti.

Ekipažas preliminariai finišavo 24-oje vietoje. Ir nors juokavo, kad pavyko šiek tiek atsigriebti prarasto laiko, absoliučioje klasės įskaitoje jiedu 10-ąją poziciją prarado – nusmuko į 12-ąją.

Išdalijo baudas

Treti į finišą atkeliavo Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis, „Kredos“ komanda. Ryte vienas kitam pažadėję nedaužyti ratų ir nedaryti navigacinių klaidų, pažadą lenktynininkai ne visiškai išlaikė: teko ir ratą pasikeisti, ir paklaidžioti.

„Tas, kas sako, kad vakar buvo daug akmenų, šiandien gali nusišauti – jų buvo labai daug. Nors buvo parašyta, kad bus daug smėlio“, – sakė ekipažas, finišavęs preliminariai 24je vietoje, tačiau dėl kažkokių priežasčių gavęs 6 valandų baudą. Absoliučioje įskaitoje po šio netikėtumo ekipažas atsidūrė 40-oje vietoje.

Ketvirti iš lietuvių grįžo Dakaro debiutantai – Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas, „Heston MRO team Pitlane“ ekipažas. Jiedu finišą pasiekė būdami gana aukštoje pozicijoje, tačiau po skirtos 6 valandų baudos – atsidūrė 42-oje pozicijoje – žemiau nei startavo. Taip pat nusileido žemyn ir absoliučioje įskaitoje į 41-ąją vietą.

Kaip vėliau pranešė Dakare dirbanti „iGo2Dakar“ komanda, „Heston MRO team Pitlane“ lenktynininkams bauda buvo skirta už tai, kad neutralizacijos zonoje neva taisė automobilį. Organizatoriai numatę, jog neutralizacijos zonoje taisyti ar tikrinti automobilį draudžiama. A. Juknevičius ir D. Vaičiulis po pokalbio su teisėjais pasakojo, kad bauda jiems skirta už tai, kad neutralizacijos zonoje paliktą kiaurą padangą pasiėmė jų medijos komanda.

Ekipažas pabrėžė, kad tokį sprendimą apskundė, mat pagal reglamentą turėtų būti skirta piniginė, 1000 eurų, bauda, ne laiko bauda.

PAPILDYTA: Koks sprendimas bus priimtas, kaip buvo teigiama, turėjo paaiškėti tik ketvirtadienio rytą. Nepaisant to, dar tą patį vakarą abiems lietuvių komandoms baudos buvo panaikintos. „Kredos“ ekipažas grąžintas į 24-ąją, o „Heston MRO team Pitlane“ – į 33-ąją vietas.

Lyderiai išlaiko stabilų tempą

Automobilių įskaitoje vis dar pirmauja Carlosas Sainzas su „Mini“.

Ketvirtąją Dakaro dieną motociklų įskaitoje greičiausias buvo čilietis Jose Ignacio Cornejo Florimo, nuo jo 35 sekundėmis atsiliko ir antrąją vietą iškovojo argentinietis Kevinas Benavidesas, o trečiąją vietą pelnė Botsvanos motociklininkas Ross Branch. Jis nuo lyderio atsiliko 55 sek.

Keturračių klasėje greičiausi buvo du čiliečiai. Pirmąją vietą iškovojo Ignacio Casale, antrąją vietą, atsilikęs 1 min 24 sek., pelnė Giovanni Enrico. Trečioje vietoje – nuo lyderio 3 min. 22 sek. atsilikęs prancūzas Simonas Vitse.

Automobilių įskaitoje geriausią laiką pasiekė prancūzas Stephane Peterhanselis, nuo jo 2 min. 26 sek. atsiliko katarietis Nasseras Al-Attiyah. Trečioje vietoje – ispanas Carlosas Sainzas. Jis nuo lyderio atsiliko 7 min. 18 sek.

Bagių klasės ketvirtojo greičio ruožo lyderis – amerikietis Mitchell Guthrie, antroje vietoje – lenkas Aron Domzala, kuris nuo lyderio atsiliko tik 19 sek. Trečiąją vietą užėmė taip pat amerikietis Austin Jonesas. Jį nuo pirmos vietos skiria 1 min. 14 sek.

Sunkvežimių įskaitoje ketvirtąją dieną lyderiauja Rusijos lenktynininkai pasidalinę pirmąsias tris vietas. Pirmoje – Antonas Shibalovas, antroje – Andrey Karginovas, trečioje – Dmitry Sotnikovas. Antrąją vietą nuo lyderio skiria 2 min. 41 sek., trečiąją – 9 min. 05 sek.

Dienos įvykiai gyvai

Dakaro ralis: ketvirta diena
Už ką skirta bauda A. Juknevičiui? https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/videos/453017682062201/&show_text=1&width=560
Aiškėja, už ką buvo skirta bauda Antanui Juknevičiui ir Dariui Vaičiuliui. Kaip pasakoja Paulius Garkauskas, DELFI reporteris Dakare, 6 valandų bauda skirta dėl to, kad ekipažui nuvažiavus ir palikus sprogusią padangą, jos pasiimti nuėjo medijos komanda. Medijos komanda prakiurusią ir lenktynininkų paliktą padangą paėmė neutralizacijos zonoje. Už tokį elgesį skiriama 6 valandų bauda. Pabrėžiama, kad sprendimas, ar bauda išliks, ar bus pakeista, o galbūt panaikinta, bus priimtas ketvirtadienio rytą.
Panašu, kad už ką buvo skirtos baudos, nežino nė viena iš nubaustų lietuvių komandų. https://www.facebook.com/iGo2Dakar/posts/693644851168030:0&width=500
Finišavo G. Petrus ir T. Jančys. Ekipažas šiuo metu yra 47-oje vietoje.
Oficialiose Dakaro ralio taisyklėse nurodoma, kad 6 valandų bauda gali būti skirta už nesankcionuotos pagalbos gavimą arba už komandos narių buvimą greičio ruože. Kol kas komandų atstovai nepateikia informacijos, kodėl jiems buvo skirta tokio dydžio bauda.
Po skirtų baudų nors ir abu ekipažai finišavo sąlyginai neblogose vietose, rikiuotė jie buvo nuleisti į 40 ir 41-ąją vietas. Tačiau net nėra abejonių, kad jeigu baudos buvo skirtos teisėtai, Lietuvos ekipažai gali kristi iki pat rikiuotės.
Netikėtumas: Dakaro ralio organizatoriai dviems Lietuvos ekipažams skyrė 6 valandų baudas. Nurodoma, kad tokias gavo A. Juknevičius ir E. Juškauskas.
Vaidotas Žala prisipažino, kad net nepajuto, kad sudraskė ratus – toks minkštas smėlis buvo. „Vieną ratą pramušėm ir, blogiausia, kad hidraulinės kojos apačia „pabėgo“ ir smenga, tai teko žaisti labai ilgai“, – pasakojo pilotas. https://www.facebook.com/iGo2Dakar/videos/1075331029478500/&show_text=0&width=560
„Tas, kas sako, kad vakar buvo daug akmenų, šiandien gali nusišauti – jų buvo labai daug. Nors buvo parašyta, kad bus daug smėlio“ – sakė finišą pasiekęs Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu. Ekipažas minėjo, kad susitarimo nedaryti klaidų ir nepramušti ratų beveik pavyko laikytis. Teko paaukoti vieną ratą ir buvo kelios nežymios navigacinės klaidos, tad finišą pavyko pasiekti ganėtinai sėkmingai.
E. Juškauskas ir A. Paliukėnas pasiekė finišą. Preliminariai ekipažas yra 42-oje vietoje.
Finišą pasiekė ir Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuli. Ekipažas preliminariai 41-ioje vietoje.
Vaidotas Žala, grįžęs į finišą, prisipažino, kad šis greičio ruožas buvo sunkiausias iš visų, kuriuos šiemet teko įveikti. „Labai daug akmenų, o po vakarykštės dienos akmenys varo paranoją, todėl per juos važiavau kaip pensininkas“, – pasakojo V. Žala. Kentejo ir automobilio ratai, kurių sudaužė ne vieną, kentėjo ir lenktynininkai, netrūko navigacinių klaidų, sakė DELFI reporteris Dakare Paulius Garkauskas.
Paulius Garkauskas, DELFI reporteris Dakaro ralyje, pasakojo, kad B. Vanagas labai prastais pavadino paskutinius greičio ruožo kilometrus. Visgi navigacine prasme buvo lengviau nei per trečią Dakaro dieną. Nors kai kurios vietos pareikalavo didelio susitelkimo, mat buvo itin painios. „Atrodo, kad organizatoriai tyčia stengiasi paklaidinti“, – sakė B. Vanagas.
Benediktas Vanagas pasakojo, kad pradžioje važiuoti sekėsi labai gerai, tačiau antroje greičio ruožo dalyje viena po kitos buvo sudraskytos net trys padangos. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/posts/2652520188146941&width=500
Netikėta: Samas Sunderlandas, motociklų įskaitos dalyvis, gavo 5 minučių baudą už viršytą greitį. Tai lėmė, kad pergalė šioje įskaitoje teko čiliečiui Jose Ignacio Cornejo Florimo.
Nors GPS sistema sutrikusi, panašu, kad finišą pasiekė ir V. Žala su S. Jurgelėnu. „Agrorodeo“ ekipažas – 21-oje vietoje preliminariai.
Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro pasiekė finišą. Preliminariai ekipažas 19-oje vietoje.
Su techniniais nesklandumais susidūrė Nani Roma. Ispanas, lenktyniaujantis su „Borgward“ komanda, sustojo iki finišo likus 100 km.
E. Juškauskas ir D. Vaičiulis taip pat pasiekė penktąjį greičio ruožo kelio punktą. Ekipažas čia – 43 vietoje preliminariai.
A. Juknevičius ir D. Vaičiulis pasirodė 5-ajame kelio punkte. Ekipažas yra 30-oje vietoje.
Arūnas Gelažninkas pasiekė finišą. Čia motociklininkas yra 36-oje vietoje. Sugrįžęs pasakojo, kad manė, jog smėlį pasiekus seksis geriau, tačiau taip nebuvo – teko kaip reikiant pavargti. Rezultatą sumenkino ir tai, kad lietuvis 45 minutėms buvo paklydęs. https://www.facebook.com/arunas.gelazninkas/videos/498958600757060/&show_text=0&width=560
Finišą pasiekė motociklų įskaitos dalyviai. Pirmasis čia šiandien yra Samas Sunderlandas. Artimiausias konkurentas nuo jo atsilieka tik 11 sek.
Penktąjį greičio ruožo kelio punktą pasiekė ir V. Žala su S. Jurgelėnu. Ekipažas čia preliminariai 19-oje vietoje, nuo lyderių atsilieka daugiau nei 33 min.
Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis taip pat pasiekė neutralizacijos zoną. Čia, deja, akivaizdu, kad pažado išlaikyti sportininkams nepavyko: į šią zoną komanda įvažiavo su vienu pramuštu ratu. Šį pasikeitę lėks toliau.
„Čia yra visi akmenys, kiek jų gali būti“ – stebėjosi B. Vanagas, trumpam sustojęs neutralizacijos zonoje. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/videos/2472641076291917/&show_text=0&width=560
4-ajame greičio ruožo kelio punkto pasirodė ir B. Vanagas. Čia jo ekipažas užfiksuotas 15-oje vietoje. Kadangi nuo čia atstumas iki 5-ojo punkto nedidelis, ekipažas spėjo pasiekti ir jį. Čia „Inbank team Pitlane“ – 13-oje vietoje.
Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas pasiekė 4-ąjį greičio ruožo kelio punktą. Čia ekipažas užfiksuotas 26-oje vietoje preliminariai, tačiau tarp jo ir lyderių – beveik 33 min. skirtumas, tad rezultatas neabejotinai dar keisis.
Nors Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas dėl kažkokių priežasčių tempą sulėtino, Dakare dirbantis DELFI reporteris Paulius Garkauskas akcentavo, kad vizualiai ekipažui viskas tvarkoje: „lekia toliau.“
Neutralizacijos zonoje sutiktas Arūnas Gelažninkas prisipažino, kad jei važiuoti tektų per smėlį, būtų lengviau, per akmenis tikrai labai sudėtinga. https://www.facebook.com/arunas.gelazninkas/videos/624346185002970/&show_text=0&width=560
Trečiąjį greičio ruožo kelio punktą pasiekė A. Juknevičius ir D. Vaičiulis, jiedu čia yra 29-oje vietoje. Čia pat ir E. Juškausko ir A. Paliukėno ekipažas, kurie dabar yra 33-ioje vietoje.
Trečiame kelio punkte pasirodė ir B. Vanagas su F. Palmeiro. Ekipažas palaiko stabilų tempą ir yra 15-oje vietoje.
Dakare praradimas: motociklininkas Xavieras de Soultraitas buvo priverstas pasitraukti iš varžybų. Dieną anksčiau jis į bivaką grįžo susipjaustęs ranką ir baiminosi, kad siūlės kliudys važiavimui. Panašu, taip ir nutiko – lenktynės jam baigtos.
Nenudaužti nė vieno rato ir nepadaryti nė vienos navigacinės klaidos – tokia šios dienos Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio užduotis. Kol kas sekasi. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/videos/3002674293084739/&show_text=0&width=269
Arūnas Gelažninkas laiko labai stabilų tempą ir pasiekė priešpaskutinį, penktąjį, greičio ruožo kelio punktą. Čia jis – 36-as.
Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas pirmi pasiekė 3-iąjį kelio punktą. Čia ekipažas preliminariai yra 34-oje vietoje, tačiau nuo lyderių atsilieka net 25 minutėmis.
Keturračių įskaitoje niekas pernelyg nesikeičia: Ignacio Casale nesiruošia nusileisti niekam ir toliau pirmauja.
Motociklų įskaitoje į priekį išsiveržė ir pozicijų neužleidžia tikrai labai greitas lenktynininkas Kevinas Benavidesas. Artimiausias konkurentas nuo jo atsilieka beveik 2 minutėmis.
Automobilių įskaitos lyderiai jau pasiekė trečiąjį greičio ruožo kelio punktą. Verta pastebėti, kad atstumas iki jo – dukart didesnis nei buvo tarp pirmojo ir antrojo punktų. Pirmauja – S. Peterhanselis, į antrąją vietą išsiveržė Orlando Terranova.
Arūnas Gelažninkas juda toliau ir pasiekė 4-ąjį greičio ruožo kelio puntą. Čia lenktynininkas užfiksuotas preliminariai 36-oje vietoje.
DELFI reporteris Paulius Garkauskas sutiko Arūną Gelažninką pasiekusį neutralizacijos zoną. Lenktynininkas sakė, kad greičio ruožas tikrai sudėtingas, kelyje daug akmenų, kurie kaip reikiant sulėtiną važiavimą. Koją taip pat skauda, tačiau šis nepatogumas labai smarkiai nekliudo.
A. Juknevičius ir D. Vaičiulis džiūgauja – jau kurį laiką kalba apie būtinybę pasiekti TOP20. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/posts/2626760384067323&width=500
„iGo2Dakar“ projektas priminė, kas vyko V. Žalos ir S. Jurgelėno bivake šiąnakt. https://www.facebook.com/iGo2Dakar/videos/499134874141396/&show_text=0&width=560
Antrąjį greičio ruožo kelio punktą pasiekė ir G. Petrus su T. Jančiu. Jiedu čia – preliminariai 63-oje vietoje.
Joanas Barreda, „Honda“ komandos motociklininkas, patyrė nedidelę avariją. Jis sveikas ir galės važiuoti toliau, tačiau akivaizdu, kad kritimas jam tikrai kainavo laiko.
Trečiąjį kelio punktą pasiekė Arūnas Gelažninkas, lenktynininkas ten – preliminariai 40-oje vietoje.
Antrąjį kelio punktą pasiekė ir dar du Lietuvos ekipažai. A. Juknevičius ir D. Vaičiulis pakilo į 23-iąją vietą, o E. Juškauskas ir A. Paliukėnas yra preliminariai 36-i.
Sunkvežimių įskaitoje šiokia tokia staigmena: Sergejus Viazovičius iš MAZ komandos pademonstravo greitą tempą ir antrajame kelio punkte yra užfiksuotas pirmas. „Kamaz“ komanda čia jam alsuoja į nugarą ir atsilieka tik 23 sekundėm.
Bagių įskaitoje į priekį išsiveržęs ir kol kas greičiausias yra lenkų Arono Domžalos ir Maciejaus Martono duetas. Artimiausi konkurentai atsilieka 52 sekundėmis.
Keturračių įskaitoje kaip reikiant „spaudžia“ Ignacio Casale. Jis antrajame kelio punkte yra pirmas ir artimiausią savo priešininką lenkia 37 sekundėmis.
Motociklininkų įskaitoje pirmauja Toby'is Price'as. Penktoje vietoje startavęs vyras demonstruoja, kad yra tikrai greitas lenktynininkas.
Automobilių įskaitos lyderių rokiruotė stebina. Pirmasis startavo Carlosas Sainzas, „Mini“ ekipos narys, tačiau jau pirmame kelio punkte jis atsiliko, o antrajame kelio punkte į priekį išsiveržė Stephane'as Peterhanselis. Tiesa, abu lenktynininkai yra tos pačios komandos nariai.
Vakar šiek tiek pasiginčiję, Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis sutarė, kad nors lėkti ir norisi, daryti viską reikės protingai. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/videos/2454573948135386/&show_text=0&width=560
Štai taip atrodė „Inbank team Pitlane“ ir „Agrorodeo“ komandų startas šįryt. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/videos/887122811703590/&show_text=0&width=560
Tempą prarado ir Fernando Alonso. F1 žvaigždė startavo ketvirtoje pozicijoje, tačiau antrajame kelio punkte jis jau – 17-oje vietoje preliminariai.
Panašu, kad antrajame kelio punkte V. Žalą ištiko kažkokia nesėkmė ar trikdis, mat lenktynininko tempas smuktelėjo. Ekipažas čia užfiksuotas preliminariai 33-oje vietoje.
Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro pasiekė 2-ąjį kelio punktą. Ekipažas yra preliminariai 12-oje vietoje.
Vaidotas Žala ir Benediktas Vanagas pasiekė pirmąjį greičio ruožo punktą. V. Žala čia yra 13-as, B. Vanagas - 14-as. Startavo visi lietuviški ekipažai.
Startavo dar du Lietuvos ekipažai: Benedikto Vanago ir Vaidoto Žalos.
Kaip atrodo Dakaro dalyvių startas iš bivako į ketvirtosios dienos greičio ruožą. https://www.facebook.com/paulius.garkauskas/videos/2873463282716413/&show_text=0&width=560
Arūnas Gelažninkas pasiekė ir antrąjį greičio ruožo kelio punktą. Lenktynininkas ten užfiksuotas 36-oje vietoje preliminariai.
Nasseras Al-attiyah gavo 3 minučių baudą už tai, kad trečiajame Dakaro ralio greičio ruože nepraleido konkurento, nors girdėjo skambant „Sentinel“ sistemos perspėjimą, kad už jo – greitesnis lenktynininkas.
Arūnas Gelažninkas pasiekė 1-ąjį kelio punktą. Preliminariai ten motociklininkas yra 34-oje vietoje.
Dakaro ralio organizatoriai pranešė, kad lenktynių nebetęs Adrien Van Beveren, Aaron Mare, Guillaume Chollet, Olaf Harmsen, Martien Jimmink ir David Mabbs – motociklų įskaitos atsotvai. Taip pat Dakaras baigtas ir Khalid Al Qassimi bei Vladimirui Vasilyevui, automobilių ir bagių įskaitos atstovams.
Į greičio ruožą išvažiavo Arūnas Gelažninkas. Lenktynininkas startavo iš 33 pozicijos.
Tomas Jančys, „Petrus Racing team“ komandos narys, pabrėžė, kad ekipažas važiuoja stabiliai, o jam teko pusę nakties kelio knygoje daryti korekcijas. Anot jo, šiandien lenktynininkams teks važiuoti per liūčių išplautą trasą, tad nemažai vietų joje bus kitokių nei pažymėta kelio knygoje.
Pirmasis į startą ruošiasi Arūnas Gelažninkas. Panašu, kad po dieną anksčiau patirtų traumų pilotas jaučiasi geriau. https://www.facebook.com/arunas.gelazninkas/videos/593895438060257/&show_text=0&width=560

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(40 žmonių įvertino)
4.5500

Dakare debiutavęs Lietuvos ekipažas pripažino: prieš ralį nepakeitė vienos detalės – ji ir sugedo

Šiandien „Toyota“ atstovybėje „Mototoja“ buvo surengtas „Heston Airlines“ ekipos,...

Rokas Baciuška paaiškino, kokios taktikos ėmėsi dėl pergalės Dakare: padėjo ir kitas lietuvių ekipažas

Rokas Baciuška – 22-ejų tauragiškis, parodęs, ką gali ambicijos, užsispyrimas ir ryžtas...

Žala dėlioja planą kitų metų Dakarui: naują automobilį nori nuomotis, tačiau iš ko – dar klausimas (6)

Vaidotas Žala šių metų Dakaro ralyje pakartojo geriausią Baltijos šalių pasiekimą –...

Pirmą „beduiną“ į Lietuvą iš Dakaro parvežęs Baciuška: to per dešimtmetį padaryti nepavyko nė vienam (21)

Pirmasis Lietuvai parvežtas beduinas – štai toks Roko Baciuškos, vos 22-ejų sulaukusio...

Antrą trofėjų iš Dakaro parsivežęs Gelažninkas nesako, ar į varžybas sugrįš: dabar nesinori nieko

Sekmadienį iš Dakaro ralio sugrįžo ne vienas ekipažas, sunkiausiose pasaulio varžybose...

Top naujienos

Suktas Lukašenkos žaidimas: ką reikštų atviras Baltarusijos įsitraukimas į karą ir kodėl ji to dar nepadarė (1)

Mus provokuoja. Nelieskite mūsų – ir mes jūsų neliesime. Aliaksandras Lukašenka tokiu...

Teismas leido suimti vieną įtariamųjų Šiaulių paauglės nužudymo byloje

Šiaulių apylinkės teismas antradienį dviem mėnesiams leido suimti vieną įtariamųjų 15-metės...

Maistas pabrango apie 30 procentų: prognozuoja, kad rudenį prekybininkams bus sunku (3)

Prognozuojama, kad birželį metinis maisto ir nealkoholinių gėrimų kainų pokytis bus pasiekęs 30...

Dėl kaimynų aplaidumo tenka taikstytis su liūčių padariniais: nuosavų namų savininkai skaičiuoja nuostolius

Liūtys Lietuvoje padarė žalos ne tik ūkininkų laukuose ar miestų gatvėse. Stipraus lietaus...

Karas Ukrainoje. Ukraina tvirtina atremianti puolimą Donecko srityje, smarkiai apšaudomas Slovjanskas  Zelenskio patarėjas: Lysyčansko užėmimas yra paskutinė Rusijos pergalė (1)

Nuo karo pradžios vasario 24-ąją Rusijos kariuomenė Ukrainoje sunaikino maždaug 80 tūkst....

Šiauliuose nužudyta ir į kilimą susukta paauglė neturėjo artimųjų, kurie ją apgintų (24)

Vėlų pirmadienio vakarą Šiauliuose įvykdyta žmogžudystė sukrėtė visą Lietuvą. Valstybės...

Kauno marios pažaliavo nuo dumblių: gausiai nuklojo ir miestiečių pamėgtą maudynių vietą

Kauno marių pagrindinį paplūdimį pamėgę miestiečiai šiuo metu apie maudynes galvoja...

Šykštuolė nuotakos motina pasigyrė iškėlusi pačias pigiausias vestuves: gerokai sutaupė ne tik nupirkusi suknelę iš lombardo

Shelley Watson iš Arizonos sugebėjo iki minimumo sumažinti išlaidas dukters Ashley vestuvėms....

Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu nukrito iki žemiausio lygio nuo 2002-ųjų

Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu antradienį nukrito iki žemiausio lygio nuo 2002-ųjų,...