aA
Aštuntajame Dakaro ralio greičio ruože buvo daugybė staigmenų: lyderiai keitėsi, lenkė vienas kitą, gedo ir stojo. Nepaisant to, daugumai lietuvių ši diena itin džiugi – net trys komandos finišavo tarp 20-ies geriausių.
Benediktas Vanagas, Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius
Benediktas Vanagas, Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius
© Komandos archyvas

Tiesa, sekėsi toli gražu ne visiems. Šviežiausias Dakaro ralio ekipažas iš Lietuvos, „Heston MRO team Pitlane“, grįžę į ralio trasą su šviežiai sutaisytu bolidu, deja, lenktynių nebetęs.

Aštuntajame greičio ruože Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas netgi toli nenuvažiavo. Ekipažas 62-ajame kilometre šoktelėjo per kopos viršūnę ir, deja, nusileido ne ant visų keturių rato, o ant šono.

Kurį laiką bandę atsiversti automobilį, lenktynininkai suprato, kad virtimas nepraėjo be pasekmių. Buvo pažeista automobilio galinė važiuoklė, tad iš trasos teko sukti atgal į bivaką ir pripažinti, kad šiemet Dakaro ralis jiems – baigtas.

Pradžiugino lietuvių vėliava

Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro, „Inbank team Pitlane“ ekipažas, pasinaudojo galimybe šoktelėti starto rikiuotėje aukštyn ir šiandien startavo netrukus po Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno, iš lietuvių – antri.

Po septintajame greičio ruože patirtos nesėkmės ir gausybės sugaišto laiko remontuojant pasekmes po to, kai bolido ratas tiesiog nuplyšo, B. Vanago komanda sau klaidų negali leisti. Todėl aštuntajame greičio ruože važiavo ypač drausmingai ir klaidų nedarė.

Finišą komanda pasiekė būdami 17-oje vietoje. Tai leido absoliučioje įskaitoje pakilti aukštyn, į 19-ąją vietą, ir priartėti žingsneliu arčiau prie trokštamo rezultato.

Grįžęs B. Vanagas prisipažino, kad labiausiai jį pradžiugino kopose pamatytas vaizdas – kone 30 metrų ilgio Lietuvos vėliava, ištiesta ant smėlio kalno. Pilotas prisipažino, kad po tokio vaizdo tik dar labiau ėmė didžiuotis, kad yra lietuvis.


Sugaišo brangių minučių

Antri iš lietuvių finišavo Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas, „Agrorodeo“ ekipažas. Nors į greičio ruožą jiedu išlėkė pirmi, deja, kelios smulkmenos lenktynių trasoje „apkramtė“ rezultatą.

Pirmiausia, sakė S. Jurgelėnas, važiuodami jiedu pataikė į smėlio piltuvą ir jame užstrigo. Ten užsitrigę ėmė gelbėtis ne taip, kaip derėjo, tad sugaišo geras 5 minutes. Vėliau orą ėmė leisti galinis ratas, ir, nors lenktynininkai tikėjosi finišą pasiekti ir pasikeisti jį tada, teko stoti viduryje trasos.


Pirmas kartas TOP20

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis, „Kredos“ ekipažas, pasiekę finišą neslėpė džiaugsmo, mat šiemet ekipažui tai pirmas kartas, kai jie atsiduria tarp 20-ies greičiausių lenktynininkų.

„Buvo tikra dakariška diena“, – juokėsi lenktynininkai, pridūrę, kad juos galima vadinti ir pilotais, mat daugybę kartų jų „Dykumų lape“ pavadinto bolido ratai nelietė žemės.


„Petrus Racing team“, ketvirtasis lietuvių Ginto Petraus ir Tomo Jančio ekipažas, finišą pasiekė būdami 42-oje vietoje.

Suirutė lyderių gretose

Lietuviai apie prabėgusią dieną kalbėjo santūriai, tačiau tai, kad ji nebuvo lengva, įrodo suirutė lyderių gretose. Tiesa, startuoti nereikėjo motociklininkams ir keturratininkams – tokį sprendimą Dakaro ralio organizatoriai priėmė pagerbdami sekmadienį trasoje mirusio Paulo Goncalves, portugalo motociklininko, atminimą.

Automobilių įskaitoje pergalę išplėšė Mathieu Serradori ir Fabiano ir Lurquino ekipažas. Už savo nugaros jie paliko Fernando Alonso ir Marco Comos ekipažą, atsilikusį 4 min. 4 sek. Trečias automobilių įskaitoje – Orlando Terranova su Bernardu Graue, atsilikę 6 min. 19 sek.

Bagių klasėje pirmasis – Reinaldo Varelos ir Gustavo Gugelmino ekipažas. Antroje vietoje liko Francisco Lopez Contardo ir Juano Pablo Latracho Vinagre ekipažas, nuo lyderių atsilikęs 22 sek. Treti – Austinas Jonesas ir Kellonas Walchas, atsilikę 7 min. 21 sek.

Sunkvežimių klasėje pergalę šiandien švenčia „Kamaz“ komanda. Pirmąją vietą užėmė ekipažas su Andreyum Karginovu, Andreyum Mokeevu ir Igoriu Leonovu. Nuo jų 5 min. 54 sek. atsiliko antrasis „Kamaz“ ekipažas su Antonu Shibalovu, Dmitriijum Nikitinu ir Ivanu Tatarinovu. Treti – „Instaforex Loprais Praga“ komanda su Alesu Loprais, Petru Pokora ir Khalidu Alkendi. Jie nuo lyderių atsiliko 9 min. 6 sek.

Kaip klostėsi įvykiai 8-ame Dakaro ralio greičio ruože, galite pamatyti žemiau.

Dakaro ralis: 8-asis greičio ruožas
Finišą pasiekė paskutinis Lietuvos Dakaro ralio ekipažas: G. Petrus ir T. Jančys dienos lenktynes užbaigė preliminariai 40-oje vietoje.
G. Petraus ir T. Jančio ekipažas 41-oje vietoje preliminariai pasiekė šios dienos greičio ruožo aštuntąjį, paskutinį, kelio punktą. Iki finišo jau nebetoli.
„Agrorodeo“ ekipažas taip pat neišvengė lengvų nuotykių: buvo patekę ir į smėlio piltuvą, ir teko pakeisti ratą, leidžiantį orą, tačiau iš esmnės – diena gera. https://www.facebook.com/AgrorodeoDakar/posts/1245222768999990&width=500
Benediktas Vanagas pasakojo, kad šios dienos greičio ruožas – velniškai greitas, teko „spausti“ kaip reikiant. Tačiau ekipažas dieną atlaikė be didesnių sunkumų. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/posts/2662840493781577&width=500
Absoliučioje automobilių įskaitos rikiuotėje esantis vaizdas turėtų džiuginti lietuvių akis. Trys ekipažai ne tik užbaigė Dakaro ralio 8-ąjį greičio ruožą tarp TOP20, bet tarp 20-ies geriausių yra ir absoliučioje įskaitoje.
20-uke finišavo ir Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu.
Deja, kaip ir skelbė DELFI, Dakaro naujokams Edvinui Juškauskui ir Aisvydui Paliukėnui ralis išties baigtas. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/posts/2662803393785287&width=500
Finišą pasiekė B. Vanagas ir V. Žala – ekipažai atitinkamai finišavo 19 ir 18-oje vietose.
8-ąjį greičio ruožo punktą pasiekė ir A. Juknevičius su D. Vaičiuliu. „Kredos“ ekipažas preliminariai 20-oje vietoje.
Dar viena staigmena automobilių įskaitos rikiuotėje. Čia F. Alonso iš pirmosios vietos išstūmė prancūzas M. Serradori, aplenkęs ne tik F1 žvaigždę, bet ir daugybę Dakaro ralio senbuvių.
6-ąjį greičio ruožo kelio punktą pasiekė ir Gintas Petrus su Tomu Jančiu. Ekipažas čia yra 35-oje vietoje.
„Agrorodeo“ ekipažas juokauja, kad paskutinėje greičio ruožo dalyje ir vėl turi smėliadėžę. https://www.facebook.com/AgrorodeoDakar/posts/1245170975671836&width=500
Paskutinį greičio ruožo kelio punktą pasiekė ir B. Vanagas su F. Palmeiro. Ekipažas čia yra 17-oje vietoje.
Panašu, kad 7-asis greičio ruožo kelio punktas naikinamas iš lenktynių dalyvių kelio knygų. Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas užfiksuoti 8-ajame, paskutiniame, greičio ruožo kelio punkte. Čia jie yra 19-oje vietoje.
Staigmena Dakare: automobilių įskaitoje pirmasis finišavo Fernando Alonso. Kol kas F1 žvaigždė pirmas nebuvo atvažiavęs nė vieno greičio ruožo. Antras, atsilikęs 2 min. 15 sek., liko Orlando Terranova, trečias – Ginielis De Villiersas.
A. Juknevičius ir D. Vaičiulis pasiekė 6-ąjį greičio ruožo kelio punktą. Čia ekipažas yra 24-oje vietoje.
5-ajame greičio ruožo kelio punkte – ir G. Petrus su T. Jančiu. Ekipažas čia preliminariai 35-oje vietoje.
Panašu, kad žadėtosios ilgos tiesiosios ir kopos ne visiems Dakaro dalyviams patinka. Lyderių gretose – absoliuti sumaištis. Automobilių įskaitoje pirmauja prancūzas Mathieu Serradori, kuris tik pernai startavo automobilių įskaitoje Dakare, o anksčiau važiavo motociklų klasėje. Stephane'as Peterhanselis tėra 9-oje vietoje, C. Sainzas nusmukęs net į 20-ąją vietą.
Dakaro ralio dalyviai prisimena itin svarbią Lietuvai dieną. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/videos/1027281667651001/&show_text=0&width=560
DELFI žiniomis, į „Dakar Experience“ įskaitą sugrąžinti Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėas lenktynių gali ir nebetęsti. Teigiama, kad verčiantis nukentėjo automobilio tiltas ir ekipažas grįžta į bivaką. „Team Pitlane“ komanda kol kas negali nei patvirtinti, nei paneigti, ar iš tiesų ekipažas grįžta į bivaką.
Panašu, kad B. Vanagas ir V. Žala važiuoja ratas į ratą. Ekipažai pasiekė 6-ąjį greičio ruožo kelio punktą ir čia preliminariai yra 21-oje ir 23-oje vietoje.
Penktąjį greičio ruožo kelio punktą pasiekė ir A. Juknevičius su D. Vaičiuliu. Ekipažas čia yra preliminariai 24-oje vietoje.
Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas taip pat bando susigrąžinti prarastas pozicijas. Ekipažas šiuo metu 5-ajame greičio ruožo kelio punkte yra 23-ioje vietoje.
Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro išlaiko stabilų tempą. Ekipažui jokių klaidų patirti nevalia – pasiekęs 5-ąjį greičio ruožo kelio punktą jis preliminariai 21-oje vietoje.
Du Lietuvos ekipažai pasiekė ketvirtąjį greičio ruožo kelio punktą. B. Vanagas yra 20-oje vietoje preliminariai, V. Žala - 22-oje.
Trečiąjį greičio ruožo kelio punktą pasiekė A. Juknevičius. Ekipažas čia yra 28-oje vietoje preliminariai.
V. Žala trečiame greičio ruožo kelio punkte vėl smuktelėjo žemyn – preliminariai ekipažas čia yra 23-ias.
B. Vanagas pasiekė trečiąjį greičio ruožo kelio punktą. Čia jo ekipažas yra 21-oje vietoje.
Nesėkmė ištiko Edvino Juškausko ir Aisvydo Paliukėno ekipažą. Dakaro ralio organizatoriai paskelbė, kad judviejų automobilis – virto, dabar komanda stengiasi jį vėl pastatyti ant kojų. Skelbiama, kad ekipažas apvirto važiuodamas 62-ajame greičio ruožo kilometre.
Pirmą greičio ruožo kelio punktą pasiekė E. Juškauskas, čia ekipažas 38-oje vietoje. G. Petraus ir T. Jančio duetas šioje vietoje yra 40-i.
Antrasis Dakaro ralio greičio ruožo punktas vėl pademonstravo staigmeną: V. Žalos ekipažas šoko į 15-ąją vietą, B. Vanagas ir A. Juknevičius atitinkamai yra 23-ioje ir 25-oje vietose. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/videos/2550691185188635/&show_text=0&width=560
Panašu, kad diena Dakare bus labai permaininga. Jei pirmame kelio punkte į viršų šovė Bernhardas Ten Brinke, antrajame – jau Yazeedas Al Rajhis.
Pirmąjį greičio ruožo kelio punktą pasiekė ir Antanas Juknevičius su Darium Vaičiuliu. Ekipažas čia – 24-oje vietoje preliminariai.
Taip atrodė Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio startas 8-ajame greičio ruože. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/videos/508319606468247/&show_text=0&width=560
Perspėjama, kad ralio dalyvių šiandien laukia nemažai minkšto smėlio, tačiau „Agrorodeo“ ekipažui tai nė motais. https://www.facebook.com/AgrorodeoDakar/posts/1245042575684676&width=500
Benediktas Vanagas papasakojo, kad norėdamas pasigerinti starto poziciją pasinaudojo pergrupavimo taisykle ir buvo kilstelėtas į viršų. Tą galima padaryti ekipažams, kurie dieną prieš nesėkmę finišavo tarp pirmųjų 15-os ekipažų arba absoliučioje įskaitoje buvo patekę į TOP15. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/posts/2662483787150581&width=500
Į lenktynių trasą yra išvažiavę visi penki šiandien besivaržantys lietuviški automobilių įskaitos ekipažai.
Akivaizdu, kad pirmasis greičio ruožo etapas lietuviams nėra lengvas. Startavę iš atitinkamai 15 ir 17 vietos, V. Žala ir B. Vanagas pasiekę pirmąjį greičio ruožo kelio punktą smuko žemyn ir yra 22 ir 23 vietoje atitinkamai.
Į greičio ruožą išlėkė ir „Kreda“ ekipažas su Antanu Juknevičium ir Dariumi Vaičiuliu.
Startavo ir vakar gedimą patyręs Benediktas Vanagas su Filipe Palmeiro.
Pirmasis iš lietuvių startavo Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas.
Į startą išlėkti pasiruošęs ir Benediktas Vanagas, kurio automobilis per naktį buvo sutvarkytas. Mechanikai neslėpė, kad miegoti neteko, tačiau automobilis sutaisytas, galbūt tik išbandymui pritrūko laiko. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/videos/593675064698914/&show_text=0&width=560
Šiandien ekipažų laukia 477 km ilgio greičio ruožas, tačiau startas – ankstyvas. https://www.facebook.com/AntanasJukneviciusDakar/posts/2637090409700987&width=500

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(39 žmonės įvertino)
4.1795

Juknevičius papasakojo apie nematomą Dakaro pusę: už ką ekipažams skiriamos tūkstantinės baudos (4)

Dakaro ralis – neabejotinai didžiausias ir daugiausia pasaulinio dėmesio sulaukiantis...

Po Dakaro ralio į Vanago bazę grįžo vienu automobiliu mažiau

Praėjus šiek tiek daugiau nei dviem savaitėms po Dakaro ralio finišo, komandos išvydo savo...

Edvinas Juškauskas prisipažįsta Dakaro metu tikrinęs Vanago ribas (3)

„Kauniečiai“ – tokią pravardę Dakare galėjote girdėti greta „ Heston Airlines team...

Kokios chemijos reikia ištvermės lenktynėse: kam reikalingas vario tepalas ar iki -50 šalčio šaldantis aerozolis (1)

Dakaras nuo įprastų ilgo nuotolio lenktynių be kita ko skiriasi tuo, kad čia karo lauko...

Benedikto Vanago šturmanas įvertino: jam praėjęs Dakaras – pats geriausias (1)

Dar lapkričio mėnesį Dakaro ralio organizatoriai įspėjo, jog 2021-ųjų varžybose didžiausias...

Top naujienos

Dėl pandemijos valdymo – du scenarijai: arba peržengsime ribą, arba lauks naujas smūgis lapkritį

Dėl skiepų, kaukių ir galimybių paso verdančios aistros Lietuvoje radikalėja. Nuo įtūžio ir...

Verslas valdžiai siūlo priešingą strategiją dėl degalų akcizų kėlimo: jį mažinkime benzinui (31)

Valdžiai nuo 2023-ųjų ketinant branginti degalus, o ypač, dyzeliną, kuris, skaičiuojama,...

Po „dėdės Juozo“ sulaikymo – zonos „bachūrų“ pyktis: „sudegė toks geras kelias“ (69)

Kai po ilgalaikio kriminalinės žvalgybos pareigūnų tyrimo su įkalčiais buvo sulaikytas dabar jau...

Makabriška Ellos Harper šlovė, arba kaip susiklostė sensacingosios Merginos-kupranugarės likimas (75)

XIX a. pabaigoje dėl tokių asmenų kaip garsusis Phineasas Tayloras Barnumas entuziazmo...

Vėlų vakarą Šiauliuose kilo didžiulis gaisras: užsiliepsnojo medienos sandėlis (5)

Vėlų penktadienio vakarą, 22.41 val., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų telefono...

Šamą-bananą pagavęs žvejys nepatikėjo savo akimis mokslininkai turi paaiškinimą, kas čia nutiko (41)

Lyg milžiniškas besirangantis bananas su žiaunomis – tokios išvaizdos šamą iš ežero gelmių...

Be jokių vilčių prisikelti: „Barcelona“ su žemėmis sulygino visą „Zenit“ pasipriešinimą (3)

Penktą pergalę iš eilės iškovojo ir Eurolygos viršūnėje kartu su Milano „Armani“...

Vėjas po truputį rims, savaitės pradžia bus sausesnė (1)

Šeštadienio dieną dar išliksime aktyvaus ciklono įtakoje. Diena bus debesuota su pragiedruliais....

Parodė, kokie trys vyriški plaukų kirpimai dabar patys madingiausi (70)

Kaune specializuoto vyrų grožio salono „Old Town Barbers“ salono meistrai išrinko...

Lemiamą spurtą pradėjęs Giedraitis padėjo baskams triuškinti „Monaco“ su Motiejūnu (3)

Eurolygos dvikovoje Vitorijoje penktadienį susigrūmė žaidėjus iš Lietuvos turinčios...