aA
Trečiąją Dakaro ralio dieną sugrįžę į finišą skundėsi visi lenktynininkai su retomis išimtis. Lyderiai kalbėjo dar aštriau: paskutinius kilometrus apibūdino kaip „labai žiaurius“ ir „visiška katastrofa“. Tačiau lietuvių nuomonės išsiskyrė: vieniems pavyko finišuoti neblogoje pozicijoje, kiti vieną po kitos draskė ir savas, ir skolintas padangas.
Benediktas Vanagas atsiprašė Vaidoto Žalos dėl incidento greičio ruože
Benediktas Vanagas atsiprašė Vaidoto Žalos dėl incidento greičio ruože
© Rytis Šeškaitis

Trečioji Dakaro diena ne vienai komandai tapo jėgų ir kantrybės išbandymu. Komandos pasakojo, kad keblumų kėlė ne tik navigacija, bet ir akmenys – du ekipažai „pramušė“ visus atsarginius ratus, todėl pagalbos prašė varžovų. Nesėkminga diena buvo ir motociklininkams, o Arūnas Gelažninkas neišvengė traumos.

Finišą 33-oje pozicijoje pasiekęs motociklininkas skundėsi, kad skauda ir dešinę, ir kairę koją. Į vieną pataikė akmuo, kita, pasakojo jis, nukentėjo tada, kai lenktynininkas užsižiūrėjo į kelio knygą, nesuvaldė motociklo ir krito. Incidento metu motociklas prispaudė dešinę koją.

„Dešinę skauda, tačiau galiu lankstyti, bet kairę geriau būti ištiesus, ji beveik nesusilenkia“, – traumas nupasakojo A. Gelažninkas.


Džiaugsmą pritemdė akmenys

Trečiajame greičio ruože sėkmė nelydėjo ir Vaidoto Žalos su Sauliumi Jurgelėnu, „Agrorodeo“ ekipažo. Jie finišą pasiekė būdami 32-oje pozicijoje.

„Kaip kartais sekasi, taip kartais ir nesiseka. Per dieną „pramušėm“ 6 ratus, du skolinomės iš kolegų. Išnaudoję visus rezervus,nemažą greičio ruožo dalį važiavome gana sklandžiai, tačiau likus maždaug 40 kilometrų, vėl prakiuro padanga, todėl į finišą atvažiavome ant ratlankio“, – pasakojo V. Žala.

Lenktynininkas aiškino, kad paskutinius kilometrus važiavo vis stodami ir pasikeisdami visiškai suplėšytą padangą į mažiau suniokotą.

„Paskutinius kilometrus važiavom lėtai, gal 50 km/val., norėjom kuo mažiau „reikalų“ pridaryti automobiliui, bet vis tiek pridarėm. Pamoka tokia, kad tempo turėti neužtenka, reikia mokėti ir jį valdyti. Šiandien nesuvaldžiau“, – nusivylimo neslėpė pilotas.

S. Jurglėnas pasakojo, kad išnaudojus visą ratų rezervą buvo galima laukti „Mini“ sunkvežimio, tačiau tai būtų užtrukę ganėtinai ilgai, todėl lenktynininkai nenorėjo per daug atsilikti.

Pareikalavo kantrybės

Diena nesidžiaugė ir Antanas Juknevičius ir su Dariumi Vaičiuliu, „Kredos“ ekipažas. Iš Dakaro pankais vadinamos komandos trečiasis greičio ruožas pareikalavo daug kantrybės, mat jie, kaip ir V. Žala, „pramušė“ daugiau ratų nei turėjo atsarginių ir buvo priversti vieną skolintis iš kitų dalyvių.

„Šiandien prisidarėm klaidų sočiai. Buvau nekantrus, net keturis ratus „pramušėm“. Buvom ir paklydę, bet sunkiausia buvo startuoti už sunkvežimių. Nuo jų kyla daug dulkių, juos sunku aplenkti“, – sakė lenktynininkas.

A. Juknevičius pripažino, kad kartais neišlaukdavo tinkamo momento lenkimui ir rizikuodavo, o kai kurie tokie atvejai pasibaigė sustojimu dėl prakiurusios padangos. Abu komandos pilotai, finišavę 37-oje pozicijoje, sutiko, kad tiek vargo nebūtų buvę, jei greičio ruože būtų mažiau akmenų.


Pasirinko tinkamą strategiją

Iš lietuvių aukščiausioje, 16-oje, vietoje finišą pasiekęs Benediktas Vanagas su šturmanu Filipe Palmeiro, „Inbank team Pitlane“ ekipažas, buvo nusiteikę optimistiškiau ir džiaugėsi, kad ratų keisti šią dieną nereikėjo. Pilotas pasakojo, kad trečiojo greičio ruožo pradžia ir pabaiga buvo labai klaidingos ir sudėtingos.

„Labai saugojau automobilį, todėl išsaugojau visus ratus. Filipe darbas džiugina, keliose vietose mąsčiau, kur jis mane veda, tačiau kryptis buvo teisinga“, – aiškino lenktynininkas.

B. Vanagas pasakojo, jog greičio ruože buvo sustojęs prie nelaimės ištikto kolegos – Rusijos lenktynininko Vladimiro Vasiljevo, kurio bagis užsidegė.

„Tuo metu sugaišau apie 5 minutes, tačiau organizatoriai šį laiką turėtų kompensuoti“, – pasakojo B. Vanagas.

Dienos pabaigoje paaiškėjo, kad būtent taip ir nutiko – B. Vanago pozicija buvo kilstelėta iš 16-osios, į kurią nusmuko po finišo, į 15-ąją vietą.

Prisiminė V. Žalos pamoką

Edvino Juškausko ir Aisvydo Paliukėno komanda šiandien važiavo pakankamai užtikrintai, tačiau nesklandumų neišvengė. Šiandien Dakaro naujokams, įsigijusiems kadaise V. Žalai priklausiusį automobilį, buvo „dingęs“ akceleratorių, ir jį jiems reikėjo kalibruoti iš naujo.

Edvinas pasakojo, kad keletą minučių sugaišo vien dėl to, kad buvo pamiršęs, ką V. Žala pasakojo parduodamas automobilį – serviso knygoje esanti instrukcija nėra teisinga. Lenktynininkai finišavo 39-oje pozicijoje.

Pozicijos neišsaugojo

Į Dakarą sugrįžusiam Gintui Petrui su šturmanu Tomu Jančiu, „Petrus Racing team“ ekipažui, vakarykščio rezultato pagerinti nepavyko. Trečiame greičio ruože komanda nukrito dviem pozicijom žemyn ir finišavo 47-oje vietoje.

Sunku buvo ne tik lietuviams

Trečioji Dakaro diena pareikalavo aukų. Prancūzijos motociklininkui Adrienui Van Beverenui lenktynės baigėsi itin skaudžiai – likus vos 3 kilometrams iki finišo, lenktynininkas krito ir trenkėsi į akmenis. Susilaužęs raktikaulį jis lenktynių nebetęs.

Greičio ruožui įpusėjus buvo pranešta, kad iš Dakaro traukiasi Rusijos lenktynininkas V. Vasiljevas, kurio bolidas užsidegė. Pasitraukė ir šeichas Khalidas Al Qassimis, kuris prieš įvažiuodamas į neutralizacijos zoną nsuvaldė automobilio ir jį sudaužė.

Trečiąją dieną motociklų įskaitoje greičiausias buvo JAV motociklininkas Ricky Brabecas, nuo jo 5 min. 56 sek. atsiliko ir antrą vietą užėmė Čilės lenktynininkas Jose Ignacio Cornejo Florimo, o trečias liko argentinietis Kevinas Benavidesas, kuris nuo lyderio atsiliko 7 min. 22 sek.

Keturračių įskaitoje geriausią laiką vėl pademonstravo čilietis Giovanni Enrico, antrą poziciją iškovojo prancūzas Simonas Vitse, kuris atsiliko 1 min. 1 sek. Trečia vieta atiteko taip pat čiliečiui Ignacio Casale, kuris nuo lyderio atsiliko 3 min. 29 sek.

Automobilių įskaitoje greičiausiai trasą įveikė ispanas Carlosas Sainzas, nuo jo 4 min. 19 sek. atsiliko ir antrą vietą pelnė lenkas Jakubas Przygonskis. Trečioje vietoje – Saudo Arabijos lenktynininkas Yasiras Seaidanas. Jis nuo lyderio atsiliko 5 min. 28 sek.

Bagių klasėje greičiausias buvo ispanas Gerardas Farres Guell, iškart už jo, tik 18 sek. atsilikęs, yra rusas Sergejus Kariakinas, o trečioje vietoje – JAV lenktynininkas Casey Currie, kuris nuo lyderio atsiliko 1 min. 37 sek.

Sunkvežimių klasės pirmoje vietoje – rusas Andrey Karginovas, antroje vietoje – 4 min. 54 sek. atsilikęs baltarusis Siarhei Viazovich, o trečiaja vieta džiaugiasi rusas Antonas Shibalovas.

Kaip atrodė lenktynių eiga ir svarbiausius dienos įvykius galite peržiūrėti žemiau:

Dakaro ralis: trečia diena
Finišą pasiekė ir Gintas Petrus su Tomu Jančiu. Preliminariais duomenimis, komanda yra 46-oje vietoje.
Dakaro gerbėjai, stebintys ralį Saudo Arabijoje, trumpam interviu pasigavę E. Juškauską ir A. Paliukėną, pasakojo, kad ekipažo automobiliui buvo dingęs akceleratorius. Teko kalibruoti jį apie 10 minučių. „Kai pirkau iš Vaido, gerai, kad paaiškino, nes knygoje blogai aprašyta. Po kiek laiko tik prisiminiau, kaip kalibruoti“, – pasakojo E. Juškauskas.
Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas taip pat pasirodė finiše. Preliminariai „Heston MRO team Pitlane“ ekipažas yra 38-oje vietoje.
„Panešiojo mus“, – sakė Benediktas Vanagas, pasiekęs finišą. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/videos/933963283664143/&show_text=0&width=560
Preliminariais duomenimis, Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis – 37-i.
Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis sugrįžo į bivaką kaip reikiant pavargę. Pasirodo, greičio ruože jiedu sunaudojo visus tris savo turimus ratus, be to, dar vieną teko skolintis. „Antanas pats pripažino, kad buvo nekantrus, labai norėjo lenkti, o tai kainavo nemažai laiko ir padarytas klaidas“, – sakė DELFI reporteris Paulius Garkauskas.
Finišą pasiekė ir Antanas Juknevičius su Dariumi Vaičiuliu, „Kredos“ ekipažas.
Arūnas Gelažninkas minėjo, kad teko praleisti vieną kelio punktą. https://www.facebook.com/arunas.gelazninkas/videos/673301739869708/&show_text=0&width=267
Optimizmo V. Žalos ir S. Jurgelėno komanda nepraranda. „Yra reikalų, bet mes – finiše“, – skelbia jie.
Net ir su nulaužtu ratu, V. Žala ir S. Jurgelėnas preliminariai – 31-i.
Benediktas Vanagas, pasiekęs finišą, džiaugėsi savo naujojo šturmano darbu, mat šis išvedė iš pačių kebliausių situacijų. Tiesa, lietuvis galėjo būti dar greitesnis, tačiau stojo padėti Rusijos lenktynininkui V. Vasiljevui, kurio bagis užsidegė. Dėl šito, skaičiavo sportininkas, jie galėjo prarasti 5-7 minutes. Pastarosios turėtų būti išminusuotos iš trasoje praleisto laiko šios dienos vakarą. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/posts/2650260415039585&width=500
Kaip aiškėja, Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas paskutinį Dakaro ralio greičio ruožą įveikė neturėdami vieno rato. Finišavęs ekipažas ieškojo mažiau pažeisto rato ir keitė, kad galėtų pasiekti bivaką. Panašu, kad pramušti buvo visi atsarginiai ratai ir dar daugiau.
Vaidotas Žala pasiekė finišą, tačiau – be rato.
Preliminariais duomenimis, B. Vanagas finišavo būdamas 16-as.
Finišą pasiekė Benediktas Vanagas ir Filipe Palmeiro. Kokią vietą ekipažas užėmė, kol kas dar nėra aišku.
Gera žinia lietuviams! 6-ajame greičio ruožo kelio punkte užfiksuotas B. Vanago ir F. Palmeiro ekipažas, esantis 18-oje vietoje. V. Žala ir S. Jurgelėnas čia – 24-i. Taip pat šį kelio punktą pasiekė ir A. Juknevičius ir D. Vaičiulis, kurie čia – 32-i.
Pagaliau suskaičiuoti Dakaro ralio finišo rezultatai. Preliminariai Arūnui Gelažninkui pavyko finišuoti 27-oje vietoje.
Stephane'as Peterhanselis, vienas Dakaro ralio lyderių, kalbėdamas apie tai, kas laukė paskutinėje trečiosios dienos greičio ruožo dalyje, pabrėžė, kad tai, su kuo teko susidurti, galima pavadinti tiesiog katastrofa, pasakoja DELFI reporteris Paulius Garkauskas.
Dar vienas netikėtumas Cyriliui Despres ir Mike Hornui, kurių „Mini“ bagio variklis išleido paskutinę dvasią. Ekipažas priverstas laukti pagalbos, mat judėti savarankiškai negali.
DELFI korespondentas informuoja, kad lyderiai, tik ką sugrįžę iš greičio ruožo, pasakojo, kad paskutiniai 7 kilometrai „yra žiaurūs“.
Kaip informavo DELFI reporteris Paulius Garkauskas, iš trečiosios dienos greičio ruožo A. Gelažninkas grįžo išties nuvargęs ir nepratariantis nei žodžio. Matyt, įtakos turi ir patirti smūgiai bei kritimai, ir nemažas fizinis nuovargis. Visgi sportininkas užsiminė, kad jo žiniomis, nemažai motociklininkų nepasiekė paskutiniojo kelio punkto, tad tikėtina, rikiuotėje vaizdą pakeis vakare išdalytos baudos.
Finišą pasiekė Arūnas Gelažninkas, 34 numeriu pažymėtas Lietuvos motociklininkas.
Benedikto Vanago komanda dalijasi vaizdu, kad juodos spalvos bolidas pastebėtas lenktynių trasoje. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/videos/1245531202299679/&show_text=0&width=560
Tiesiogiai iš Dakaro ralio trečiosios dienos greičio ruožo finišo. https://www.facebook.com/paulius.garkauskas/videos/2871583059571102/&show_text=1&width=560
Finišą jau mato pirmieji automobilių įskaitos dalyviai. Greičiausiais šiandien, panašu, yra Carlosas Sainzas, antroje vietoje palikęs katarietį Nasserą Al-attiyah, trečias liko Orlando Terranova, ketvirtas – Ginielis De Villiersas.
Dar viena nelaimė Dakare: užsidegė „Mini“ vairuotojo Vladimiro Vasiljevo bolidas. Nors lenktynininkas nenukentėjo, deja, Rusijos atstovams šis Dakaro ralis jau baigtas.
Ketvirtąjį kelio punktą trečios dienos greičio ruože pasiekė ir G. Petrus su T. Jančiu. Jie čia – 45-oje vietoje. E. Juškauskas ir A. Paliukėnas šioje vietoje yra 48-i.
Netikėtumas Dakaro ralio dalyvių gretose. Šeichas Khalidas Al Qassimis, važiavęs 8-oje vietoje, prieš įvažiuodamas į neutralizacijos zoną sugebėjo apversti savo automobilį ir jį visiškai sudaužyti. Lenktynės jam – baigtos. https://twitter.com/sadakoom/status/1214492609617563649?ref_src=twsrc%5Etfw
Arūnas Gelažninkas pasiekė paskutinį, 6-ąjį, greičio ruožo kelio punktą. Motociklininkui finišas – jau prieš akis. Kol kas paskutiniame etape jis – 32-oje vietoje.
4-ajame Dakaro ralio greičio ruože – A. Juknevičius ir D. Vaičiulis, „Kredos“ ekipažas. Komanda yra 35-oje vietoje.
„iGo2Dakar“ komandai A. Gelažninkas pasakojo, kad vieną kelį skauda, mat į jį pataikė akmuo iš po pravažiuojančio motociklininko ratų. Antrąjį kelį skauda, mat motociklininkas krito ir buvo prispaustas po motociklu. Visgi viskas baigėsi sėkmingai ir varžybas jis gali tęsti.
„iGo2Dakar“ komanda viename iš pervažiavimų sutiko Lietuvos motociklininką Arūną Gelažninką. Paaiškėjo, kad lietuvis gavo akmenį į kelį, dėl to varžybos vyksta sukąstais dantimis. https://www.facebook.com/iGo2Dakar/videos/2519582741616936/&show_text=0&width=560
Penktąjį greičio ruožo kelio punktą pasiekė B. Vanagas ir F. Palmeiro. Ekipažas šiek tiek smuktelėjo žemyn, tačiau yra 17-oje vietoje.
V. Žala ir S. Jurgelėnas veržiasi tolyn. Komanda užfiksuota 19-oje pozicijoje 5-ame greičio ruožo kelio punkte. Tačiau šis rezultatas – preliminarus ir dar gali keistis.
Į priekį sparčiai veržiasi ir sunkvežimių klasės dalyviai. Šiuo metu dauguma jų pasiekę trečiąjį kelio punktą. Lyderiai – „Kamaz“ ekipažas, bet jiems į nugarą kvėpuoja „Maz".
V. Žalos ir S. Jurgelėno ekipažas smunka žemyn. Diena nebuvo pati sėkmingiausia, mat ekipažą nuo lyderių skiria daugiau nei 27 minutės.
Automobilių įskaitos lyderiai – Carlosas Sainzas, Stephane'as Peterhanselis ir Nasseras Al-attiyah. Atitinkamai ekipažai išsidėstę pirmoje, antroje, trečioje vietoje.
Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas pasiekė 4-ąjį greičio ruožo kelio punktą. Jie – preliminariai 20-oje vietoje.
Trečiajį kelio punktą pasiekė Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas. Ekipažas preliminariai 45-oje vietoje.
Štai kaip lekia Benedikto Vanago ir Filipe Palmeiro ekipažas. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/videos/571625026719976/&show_text=0&width=560
Antrąjį kelio punktą pasiekė Ginto Petraus ir Tomo Jančio bei Edvino Juškausko ir Aisvydo Paliukėno ekipažai. 368 numeriu pažymėta komanda čia 47-oje vietoje, 382 numeriu pažymėtas ekipažas 48-oje vietoje.
A. Juknevičius ir D. Vaičiulis pasiekė 3-iąjį greičio ruožo kelio punktą. Čia ekipažas yra preliminariai 35-oje vietoje.
Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis važiuoja toliau: ekipažas pasiekė antrąjį kelio punktą ir yra 39-oje vietoje preliminariai.
Dakaro smėlynuose užfiksuotas pralekiantis Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno „Mini“. https://www.facebook.com/AgrorodeoDakar/videos/1445485668961371/&show_text=0&width=560
A. Gelažninkas pasiekė 5-ąjį greičio ruožo kelio punktą. Ten lenktynininkas yra 33-ioje vietoje preliminariai.
Arūnas Gelažninkas, „Zigmas Dakar team“ atstovas, pažymėtas 36-u numeriu, veržiasi į priekį. Lenktynininkas pasiekė 4-ąjį iš 6-ių kelio punktą ir jame yra 33-ias.
Pirmąjį greičio ruožo kelio punktą pasiekė ir E. Juškausko bei A. Paliukėno duetas. Čia ekipažas 36-oje vietoje. Ten pat yra ir G. Petrus bei T. Jančys, kol kas ekipažas čia – 55-as.
Trečiąjį kelio punktą pasiekė Benedikto Vanago ir Vaidoto Žalos ekipažai. Pirmauja B. Vanagas, jis preliminariai yra 14-oje vietoje. V. Žala šiuo metu – 23-oje vietoje.
Pirmąjį kelio punktą pasiekė Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis, komanda yra preliminariai 29-oje vietoje.
Antrąjį kelio punktą pasiekė Vaidotas Žala. Ekipažas sulėtino tempą ir čia yra 13-oje vietoje preliminariai.
B. Vanagas pasiekė antrąjį greičio ruožo kelio punktą. Ten jis preliminariai 16-oje vietoje.
Tiesiogiai iš Dakaro ralio trečiosios dienos starto. https://www.facebook.com/paulius.garkauskas/videos/2871236266272448/&show_text=0&width=560
Štai taip nusiteikusi „Inbank team Pitlane“ komanda prieš startą. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/videos/1669845059825423/&show_text=0&width=560
Iš 18-os pozicijos startavo ir Benedikto Vanago komanda.
Arūnas Gelažninkas užfiksuotas trečiajame kelio punkte. Ten jis užfiksuotas 41-oje vietoje.
Vaidotas Žala pasiekė pirmąjį greičio ruožo kelio punktą. Kol kas lietuvis ten preliminariai 6-oje vietoje.
Lietuviškas „Mini“ trečiosios dienos starte. https://www.facebook.com/AgrorodeoDakar/posts/1239182489604018&width=500
Startavo Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno „Agrorodeo“ ekipažas.
Panašu, kad atstumas nuo pirmojo iki antrojo kelio punkto trečiosios dienos Dakaro greičio ruože A. Gelažninkui nebuvo itin lengvas. Lenktynininkas smuktelėjo preliminariai į 42 vietą.
Rytą pradėjo ir automobilių įskaitos lenktynininkai. Benediktas Vanagas, „Inbank team Pitlane“ komandos narys, dieną pradeda dar lovoje. https://www.facebook.com/BenediktasVanagas/videos/473660006676369/&show_text=0&width=560
Arūnui Gelažninkui sekasi ganėtinai neblogai: startavęs 41 pozicijoje, lenktynininkas yra 33-ias, pasiekęs pirmąjį kelio punktą. Tiesa, rezultatas – preliminarus ir dar gali keistis.
Startavo ir Arūnas Gelažninkas. Lietuvis į 427 km ilgio trasą išvažiavo iš 40 pozicijos.
Arūnas Gelažninkas rytą pradėjo nuo procedūrų, mat startas nuo bivako vos už kilometro – tiek kūnui laiko įšilti neužteks. https://www.facebook.com/arunas.gelazninkas/videos/469157123797137/&show_text=0&width=560
Pirmieji Dakaro dieną pradeda motociklininkai. Pirmasis iš visų į trasą išvažiavo praėjusiais metais šiose lenktynėse debiutavęs Rossas Branchas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(40 žmonių įvertino)
4.3750

Dakare debiutavęs Lietuvos ekipažas pripažino: prieš ralį nepakeitė vienos detalės – ji ir sugedo

Šiandien „Toyota“ atstovybėje „Mototoja“ buvo surengtas „Heston Airlines“ ekipos,...

Rokas Baciuška paaiškino, kokios taktikos ėmėsi dėl pergalės Dakare: padėjo ir kitas lietuvių ekipažas

Rokas Baciuška – 22-ejų tauragiškis, parodęs, ką gali ambicijos, užsispyrimas ir ryžtas...

Žala dėlioja planą kitų metų Dakarui: naują automobilį nori nuomotis, tačiau iš ko – dar klausimas (6)

Vaidotas Žala šių metų Dakaro ralyje pakartojo geriausią Baltijos šalių pasiekimą –...

Pirmą „beduiną“ į Lietuvą iš Dakaro parvežęs Baciuška: to per dešimtmetį padaryti nepavyko nė vienam (21)

Pirmasis Lietuvai parvežtas beduinas – štai toks Roko Baciuškos, vos 22-ejų sulaukusio...

Antrą trofėjų iš Dakaro parsivežęs Gelažninkas nesako, ar į varžybas sugrįš: dabar nesinori nieko

Sekmadienį iš Dakaro ralio sugrįžo ne vienas ekipažas, sunkiausiose pasaulio varžybose...

Top naujienos

Avulis apie visuotinį NT mokestį: dabar turėtų būti sprendžiama kita bėda

Statybų bendrovės „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis sako, kad valdžia šiuo metu turėtų...

Istorikas sukritikavo sprendimą dėl Vytauto Landsbergio: tai daug pasako apie mūsų valdančiuosius (64)

Seimas nusprendė ir įstatymu patvirtino – profesorius Vytautas Landsbergis buvo Lietuvos...

Nedėkite skėčių į šalį: mėgautis šiluma trukdys trumpi lietūs

Ketvirtadienio naktį lietingų debesų liko nedaug, bet dieną jų vėl padaugės. Jie į daugelį...

Ukrainos saugumo tarnyba paviešino rusų kario išpažintį: tai visam gyvenimui, aš sergu (2)

„Tai visam gyvenimui, aš sergu. Ar žinai, kiek lavonų mačiau?“, – tai dalis pokalbio, kurį...

Delfi PliusDainius Sinkevičius

Dėl brendžio ir saldainių įkliuvusiai komisarei – tūkstantinė valstybės išmoka (4)

Darbo vietoje iš pavaldinės vienos verslininkės perduotą brendžio butelį ir saldainių dėžutę...

Karalių mieste sugiedota Tautiška giesmė: čia ypatinga vieta

Mindauginių vakarą Dzūkijoje visi keliai vedė į Merkinę – senąjį karalių ir miegančių...

Karas Ukrainoje. Rusija Zaporožės atominę elektrinę pavertė karine baze Donbase žmonės raginami evakuotis

Didžiojoje Ukrainos dalyje penktadienio vakarą buvo paskelbtas oro antskrydžio pavojus. Vietos...

Valstybės dienos proga – tradicinis priėmimas Prezidento rūmų vidiniame kieme: kvietimus gavo garbūs svečiai (2)

Prezidentas garbius svečius liepos 6-ąją pakvietė į surengtą tradicinį Valstybės dienos...

Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – jau tradicija tapęs Tautiškos giesmės giedojimas

Trečiadienį vyko Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dienos paminėjimas....

Mokslininkas dr. Vaičiūnas: tinkama mityba gali išgydyti lėtines, paveldėtas ir net mirtinas ligas – pokyčiai jaučiami jau po 2–3 savaičių įvardijo nesveikiausią ir geriausią mitybos būdus (2)

Jei manote, kad galite valgyti bet ką ir vėliau, gerai pasportavę, taip atpirksite organizmui...