Belgija nugalėjo varžovus iš JAV rezultatu 2:1 (0:0) ir užsitikrino kelialapį žaisti ketvirtfinalyje. Belgų priešininkė ten bus Argentina.

Belgijos rinktinė pasaulio čempionato ketvirtfinalyje vėl žais po 28-erių metų pertraukos.

Du kėlinius dominavę Belgijos futbolininkai niekaip negalėjo pelnyti įvarčio, o pagrindinio laiko pabaigoje vos nepraleido įvarčio. Pratęsimo pradžioje belgai pagaliau savo pranašumą įtvirtino dviem įvarčiais. 93-ią min. pasižymėjo Kevinas De Bruyne, o 105-ą - Romelu Lukaku. Tada atsigavo amerikiečiai ir Julianas Greenas 107-ą min. sušvelnino skirtumą 1:2. JAV rinktinės šturmas nebuvo sėkmingas ir pelnytą galutinę pergalę šventė Belgija.

Belgai užėmė pirmą vietą H grupėje - trys pergalės, 9 taškai, įvarčių santykis - 4-1). Amerikiečiai buvo antri G grupėje (4 tšk., įvarčiai - 4-4).

Belgija grupių turnyre 2:1 nugalėjo Alžyrą, 1:0 įrodė pranašumą prieš Rusiją ir 1:0 laimėjo prieš Pietų Korėją.

JAV rinktinė 2:1 įveikė Ganą, sužaidė lygiosiomis 2:2 su Portugalija ir 0:1 pralaimėjo Vokietijai.

Belgijos ir JAV keliai pasaulio čempionatuose prieš buvo susikirtę tik kartą - prieš 84 metus. Pirmose pasaulio pirmenybėse 1930 metais amerikiečiai šventė pergalę 3:0. Nuo tada iki dabar Belgija jau laimėjo penkis tarpusavio mačus iš šešių.

Rezultatas:

Belgija 2 - 1 JAV, po pratęsimo.

93' Kevin De Bruyne [1 - 0]
105' Romelu Lukaku [2 - 0]
107' Julian Green [2 - 1]

Belgija: Thibaut Courtois, Toby Alderweireld, Daniel van Buyten, Vincent Kompany, Jan Vertonghen, Marouane Fellaini, Axel Witsel, Dries Mertens (60' Kevin Mirallas), Kevin De Bruyne, Eden Hazard (111' Nacer Chadli), Divock Origi (91' Romelu Lukaku).

JAV: Tim Howard, Fabian Johnson (32' DeAndre Yedlin), Omar Gonzalez, Matt Besler, DaMarcus Beasley, Geoff Cameron, Graham Zusi (72' Chris Wondolowsky), Jermaine Jones, Michael Bradley, Alejandro Bedoya (106' Julian Green), Clint Dempsey.