Šių metų Europos čempionato bronzos medalio laimėtojas distanciją įveikė per 37,075 sek. I. Navakauskas jau pačioje pradžioje distancijos išsiveržė į priekį ir išsaugojo lyderio poziciją iki pat finišo.

Antrą vietą B finale užėmusį 2013 metų pasaulio ir Europos čempioną švedą Peterį Menningą lietuvis aplenkė 0,029 sek. Trečias finišavo Ekvadoro atstovas Cesaris de Cesare (+0,094 sek.). Ignas dar aplenkė Pietų Korėjos, Serbijos, Rusijos, Vengrijos ir Argentinos sportininkus.

Ignas Navakauskas

Olimpiniu čempionu tapo šių metų pasaulio čempionas britas Liamas Heathas (35,197 sek.). Sidabras atiteko prancūzui Maxime Beaumont (35,362 sek.). Londono olimpiados vicečempionas ispanas Saulis Craviotto ir penkiskart pasaulio čempionas vokietis Ronaldas Rauhe finišo liniją kirto vienu metu (35,662 sek.) ir pelnė po bronzos medalį. Penktą vietą užėmė Latvijos atstovas Aleksejus Rumiancevas (35,891 sek.).

A finale dar dalyvavo Italijos, Kanados ir Australijos baidarininkai.

I. Navakauskas trečiajame atrankos plaukime distanciją įveikė per 35,144 sek. ir finišavo ketvirtas. Olimpinių žaidynių debiutantas antrajame pusfinalio plaukime liko penktas (35,168 sek.), o į A finalą prasibrovė keturi geriausi plaukimo dalyviai. Nuo ketvirtą vietą užėmusio ir bilietą į pagrindinį finalą iškovojusio Latvijos atstovo Aleksejaus Rumiancevo lietuvį skyrė 0,446 sek.

Šioje rungtyje dalyvavo 22 baidarininkai.

Šeštadienį Rio de Žaneire medaliai buvo išdalinti dar trijose baidarių ir kanojų irklavimo varžybų rungtyse. Aukso medalius iškovojo bei olimpinių čempionų titulus pelnė vokiečiai ir vengrės: