Vyriausiasis rinktinės treneris Antanas Sireika lietuvių krepšininkų pasirodymą įvertino patenkinamai, o žaidėjai išreiškė paramą pastaruoju metu daug kritikuotam strategui.

A. Sireika sakė, kad Japonijoje rinktinė padarė beveik viską, ką galėjo. Treneris krepšininkų pasirodymą vertina patenkinamai - anot jo, jei ne rungtynės su Turkija, lietuvių pasirodymą reikėtų vertinti labai gerai.

Visgi jis pasakojo jaučiąsis kaip išsiųstas ginti Lietuvos garbės kareivis, kuris tik pargrįžęs į namus sužino, jog ne visi, kurie pasiuntė, buvo kartu.

“Tokie užkulisiai verčia susimąstyti – o kada kas nors džiaugėsi mumis, konkrečiai manimi, jeigu prieš kiekvienas rungtynes būdavo klausiama - jeigu nelaimėsite, ar atsistatydinsite?”, - kalbėjo A. Sireika, reaguodamas į jo ir rinktinės atžvilgiu išsakytą kritiką ir viešus raginimus trauktis. Jis prisiminė rinktinės palydas ir jau tada komandos atžvilgiu pasipylusią kritiką. A. Sireikos manymu, jau iš karto buvo linkima, kad rinktinei sektųsi blogai.

“Aš manau, kad mano sąžinė švari, ir visokios apkalbos, kurios mus tikrai pasiekdavo, nevertos dėmesio, jeigu jūs manimi netikite, galėsite paklausti žaidėjų”, - žurnalistams teigė treneris.

Komandos kapitonas Mindaugas Žukauskas sakė, kad krepšininkai stengėsi ir vykdė trenerio paliepimus, tik kartais nesisekė ir buvo klystama. Anot jo, krepšininkai rinktinei atidavė visas jėgas ir širdį.

“O skeptikams, prirašiusiems būtų nebūtų dalykų, kalbant apie tai aš siūlau užsičiaupti. Mes, žaidėjai, visomis keturiomis už šitą trenerį ir tiems, kurie ruošiasi nuversti trenerį, reikės dar daug pasistengti pasikviesti žaidėjus į rinktinę”, - visų rinktinės krepšininkų vardu kalbėjo ekipos kapitonas. Anot M. Žukausko, išskyrus rungtynes su turkais, viskas buvo gerai.

Krepšininkas mano, kad apie Lietuvos krepšinio krizę nėra ko kalbėti. ”Ką kalbėti apie krizę Serbijai, Italijai, JAV – šalims, turinčioms po daugiau kaip 50 milijonų gyventojų. Aš nematau jokios krizės”, - sakė M. Žukauskas.

A. Pavilonis: neįtinku federacijai

“Mano išvada tokia – aš esu neįtinkantis žmogus ir esu kliūtis apsistatyti savo žmonėmis”, - teigė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rėmimo fondo vadovas Algimantas Pavilonis, šį pareiškimą adresavęs pastaruoju metu jį kritikavusiai Lietuvos krepšinio federacijai (LKF). Anot jo, antras LKF neįtinkantis žmogus – A. Sireika.

Anot A. Pavilonio, fondas neįtinkąs tuo, kad pirmiausia viskuo aprūpina pirmąją rinktinę, ir tik po to kažkiek padeda jaunimo rinktinėms. Visgi jis tikina nebūsiąs prieš, jei pasirodys esą žmonių, galinčių dirbti geriau. Jis taip pat piktinosi spaudoje sviestais kaltinimais “lėšų susigrobimu”.

A.Pavilonis neigė kalbas apie Lietuvos krepšinio krizę. Jo manymu, Lietuva tik turi problemų, nes keičiantis kartoms trūksta atskirų pozicijų žaidėjų. Užtat jis įžvelgė krizę šalies krepšinio valdyme.

Anot jo, nėra gerai, kad Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vladas Garastas per rinktinės rengimosi laiką nebendravo nei su ekipa, nei su treneriu. Visgi jis pripažino, kad į rinktinės palydėtuves į Japoniją V. Garastas galėjo likti nepakviestas.

“Dėl pakvietimo, gal mes ir nespėjome visų pakvietimų išsiuntinėti, bet aš federacijos darbuotojų aiškiai paklausiau, ar bus prezidentas. Čia yra, mano nuomone, tik atsikalbinėjimas”, - teigė A. Pavilonis.

“10 žingsnių žengti iki komandos palinkėti gero čempionato buvo galima ir Vilniuje derinant jaunių rinktinės apdovanojimą. Nuo apdovanojimo baudos aikštelės iki komandos buvo netoli, bet nueita nebuvo. Vadinasi, kažkas ne taip”, - įsitikinęs Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rėmimo fondo vadovas.

Dėkojo Sėklai ir sirgaliams

Į tėvynę grįžusius Lietuvių krepšininkus oro uoste pasitiko būrys sirgalių. Plojimus nustelbė bene garsiausio Lietuvos sirgaliaus Tomo Balaišio, žinomo Sėklos pravarde, ir kolegų šūksniai “Lietuva”.

“Macas nenusiskuto!”, - klykavo keletas trispalvėmis mojavusių merginų, išvydusių žengiantį Arvydą Macijauską. Visgi vėliau paaiškėjo, kad jų “dievukas” ne A. Macijauskas, o jaunasis rinktinės žaidėjas Mantas Kalnietis ir Simas Jasaitis. Pastariesiems ir buvo skirtos merginų gėlės.

Treneris A. Sireika dėkojo ištikimai Japonijoje rinktinę palaikiusiems sirgaliams. Grįžę į Vilnių treneris ir rinktinės žaidėjai pasveikino trečiadienį 20–ąjį gimtadienį švęsiantį jaunąjį gynėją M. Kalnietį.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės