Dalaso klubas išvykoje tik po pratęsimo 119:111 (37:27, 27:23, 20:28, 20:26, 15:7) nugalėjo NBA čempionų titulą praradusius San Antonijaus "Spurs" krepšininkus ir seriją iki keturių pergalių laimėjo 4:3.

"Mavericks" žaidėjai iššvaistė po dviejų ketvirčių turėtą net 20 taškų persvarą. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 31 sekundę Emanuelis Ginobili pataikė iš trijų taškų zonos ir išvedė "Spurs" į priekį 104:101. Tačiau jau kitoje atakoje Dirkas Nowitzki pelnė 2 taškus iš po krepšio ir dar privertė tą patį E.Ginobilį prasižengti. Vokietis realizavo baudą ir išplėšė pratęsimą.

Per pridėtą laiką Dalaso krepšininkai dominavo aikštėje ir trečią kartą klubo istorijoje pateko į konferencijos finalą.

"Spurs" ekipos neišgelbėjo ir rezultatyviausios atkrintamosios komandos lyderio Timo Duncano rungtynės per karjerą.

"Mavericks": Dirkas Nowitzki 37 taškai (0/1 tritaškio, 11/19 dvitaškių, 15/16 baudų; 15 atkovotų kamuolių), Jasonas Terry 27, Joshas Howardas 18, Jerry Stackhouse'as 13.

"Spurs": Timas Duncanas 41 (0/1 trit., 12/23 dvit., 17/23 baudų; 15 atk. kam., 6 rezultatyvūs perdavimai), Tony Parkeris 24, Emanuelis Ginobili 23, Michaelas Finley 12.

Pirmose Vakarų konferencijos finalo rungtynėse trečiadienį "Mavericks" Dalase susitiks su Fynikso "Suns" ekipa, kuri pirmadienį namuose 127:107 (32:28, 33:29, 29:22, 33:28) nugalėjo Los Andželo "Clippers" krepšininkus ir taip pat laimėjo seriją 4:3.

Visą rungtynių laiką pirmavę "Suns" pakartojo komandos atkrintamųjų varžybų rekordą, pataikydami 15 tritaškių metimų. Abi serijas su Los Andželo krepšininkais - "Lakers" ir "Clippers" - žaidę "saulės" du kartus buvo atsidūrę ant iškritimo ribos, tačiau abu kartus laimėjo lemiamas septintąsias rungtynes.

"Clippers" klubas į atkrintamąsias rungtynes pateko pirmą kartą po 9 metų pertraukos ir iki patekimo į konferencijos finalą pritrūko tik vienos pergalės.

Fynikso ekipoje pirmadienį vėl rungtyniavo tik septyni krepšininkai ir visi jie pelnė 10 ar daugiau taškų.

"Clippers": Eltonas Brandas 36 (16/26 dvit., 4/4 baudų; 9 atk. kam.), Corey Maggette 18 (9 atk. kam.), Shaunas Livingstonas 14, Samas Cassellas 11, Cuttino Mobley ir Chrisas Kamanas po 10.

"Suns": Shawnas Marionas 30 (5/9 trit., 7/11 dvit., 1/1 baudos; 9 atk. kam.), Steve'as Nashas 29 (11 rez. perd.), Leandro Barbosa 18, Timas Thomasas 16, Borisas Diaw 14 (8 atk. kam.), Raja Bellas ir Jamesas Jonesas po 10.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.