Moterų 10 km persekiojimo lenktynėse pirmą kartą šį sezoną dalyvavo Natalija Kočergina. 37-erių visaginietė suko šešis baudos ratus (šaudymas 3+0+1+2) bei finišavo 51-a. Teisę dalyvauti rungtyje turėjo 60 geriausiai ketvirtadienį vykusiame sprinte pasirodžiusių biatlonininkių – tada mūsiškė buvo 45-a (0+0), pasiekusi savo sezono rekordą.

„Atvirai sakant, nieko ypatingo neatsitiko. Jei ankstesnėse varžybose šaudymas būtų toks geras, visada būčiau 60-uke. Greitis trasoje nuo sezono pradžios panašus, o tai nelabai džiugina – paskutiniame rate viską pralošinėju ne pirmą kartą, – komentavo N. Kočergina. – Startai aukštikalnėse man patinka, bet varžytis sunku, jei neturi pakankamai treniruočių stovyklų kalnuose.“

Persekiojimo lenktynių nugalėtoja tapo vokietė Denise Herrmann-Wick (0+1+0+1), 11 sek. pranokusi italę Lisą Vitozzi (0+0+0+0) bei 17,2 sek. – švedę Elvirą Oeberg (0+1+0+1). N. Kočergina nugalėtojai pralaimėjo 6 min. 24 sek. Kitą savaitę Lietuvos biatlonininkai dalyvaus Šveicarijoje vyksiančiame Europos čempionate, tuo tarpu svarbiausios sezono varžybos – pasaulio čempionatas – vasario 8-19 dienomis vyks Oberhofe (Vokietija).

„Man svarbūs abu čempionatai. Minimalus tikslas – patekti į 40-uką“, – lūkesčius įvardijo N. Kočergina.

Vyrų 12,5 km persekiojimo varžybose į pajėgiausiųjų 40-uką prasibrovė abu Lietuvos biatlonininkai. Sėkmingiau pasirodė keturiomis pozicijomis sprinte užimtą vietą pagerinęs Vytautas Strolia, kuris finišo liniją kirto 31-as (1+0+0+1). Geriausias šalies biatlonininkas taupyklę papildė 10 taškų, tuo metu Karolis Dombrovskis jų iškovojo 3 – tiek atiteko už persekiojime užimtą 38 vietą (0+0+1+0).

Rungties nugalėtoju tapo norvegas Johannesas Thingnesas Boe (0+0+1+1), 40,2 sek. pranokęs tautietį Sturlą Holmą Laegreidą (0+0+0+0). Trečias finišavo 1 min. 2,1 sek. nugalėtojui pralaimėjęs švedas Martinas Ponsiluoma (1+1+0+0).

Mūsiškiai čempionui nusileido atitinkamai 4 min. 8,3 sek. bei 4 min. 29,5 sek.

Bendroje įskaitoje V. Strolia užima 22 vietą (243 tšk.) – taškų anykštėnas nepelnė tik vieneriose sezono varžybose iš 14. Visus savo taškus po Naujųjų iškovojęs K. Dombrovskis klasifikuojamas 61-as (27 tšk.).

Šeštasis pasaulio taurės etapas baigsis moterų bei vyrų estafečių varžybomis.