Nuo pirmų metrų į priekį išsiveržusi R. Meilutytė neapleido lyderės pozicijos ir distanciją įveikė per 29.59 sek.

Savų sirgalių griausmingo palaikymo sulaukusi pasaulio rekordininkė Benedetta Pilato liko antra – 29.71 sek., bronzą iškovojo britė Imogen Clark – 30.31 sek. Arti prizininkių trejeto liko italė Arianna Castiglioni – 30.43 sek.

8.Florine GASPARD (Belgija)31.46

Primename, R. Meilutytė įspūdingą greitį demonstravo antradienį pusfinalyje, kuriame atplaukė pirma (29.44 sek.), pagerino jai priklausiusį Lietuvos rekordą, o nuo pasaulio rekordo atsiliko viso labo tik 0.14 sek.

Kotryna Teterevkova pusfinalyje nuotolį įveikė per 31.07 sek. ir bendroje įskaitoje liko devinta. Jai iki finalinio aštuntuko pritrūko vos 0.02 sek.

R. Meilutytė kvalifikacijoje nuotolį įveikė per 30.12 sek., trečiame atrankos plaukime buvo greičiausia ir į pusfinalį žengė su 3-iu rezultatu.

Tai trečias karjeroje R. Meilutytės Europos čempionato (ilgame baseine) aukso medalis.

2014 metais Berlyne ji triumfavo 50 m plaukimo krūtine rungtyje, 2016 metais – Londone dvigubai ilgesnėje distancijoje.

Beje, ji – šios rungties pasaulio čempionė: birželį Budapešte vykusiose planetos pirmenybėse lietuvė finale nuotolį įveikė per 29.70 sek. ir iškovojo aukso medalį.

Šią vasarą Londono olimpinė čempionė iš viso iškovojo keturis medalius aukščiausio rango varžybose – po du pasaulio ir Europos pirmenybių bronzos ir aukso apdovanojimus.

Romoje Lietuvos plaukikai be Rūtos paskutinio apdovanojimo iki šio vakaro jau buvo pelnę tris medalius.

Andrius Šidlauskas iškovojo bronzą 100 m plaukimo krūtine finale, tos pačios moterų rungties bronzine prizininke tapo R. Meilutytė, bronziniu apdovanojimu pasidabino K. Teterevkova (200 m krūtine).