Taškas į tašką vykusią pirmąją finalo pusę laimėjo lietuvės – 37:35. Antro ketvirčio pabaigoje mūsiškės buvo įgijusios šešių taškų pranašumą (35:29), tačiau kovingosios ispanės, per pirmus du kėlinius nusiėmusios net 12 kamuolių puolime, toliau pasprukti į priekį neleido.

Po didžiosios pertraukos Justė Jocytė pabandė suorganizuoti pabėgimą (50:43), bet tik jai prisėdus ant atsarginių žaidėjų suolo varžovės iškart pateikė savo atsaką – 52:53. Po trijų ketvirčių – 56:53.

Lemiamame kėlinyje daugiausiai J. Jocytės pastangomis Lietuva įgijo dviženklę persvarą (66:56), tačiau tai dar nebuvo viskas. Ispanijos komandą ir vėl tempė Elena Buenavida Estevez – 70:68 (likus 3 min.).

Vis dėlto Justės ranka svarbiausiu metu nedrebėjo ir Lietuvos rinktinė triumfavo 78:75.

Dvejais metais už oponentes jaunesnė čempionių vedlė J. Jocytė surinko 28 taškus (6/9 dvitaškiai, 0/2 tritaškių, 16/19 baudų), 9 atkovotus ir 3 perimtus kamuolius bei 7 rezultatyvius perdavimus. Jos sąskaitoje – iš viso net 38 naudingumo balai.

Justei būnant aikštėje lietuvės už savo varžoves buvo pranašesnės net 17 taškų, o jai prisėdus pailsėti madas ant parketo jau diktavo ispanės (-14).

Tiesiog įspūdingai viso turnyro metu žaidusi J. Jocytė tapo naudingiausia čempionato žaidėja (MVP) ir, savaime suprantama, pateko į simbolinį geriausių žaidėjų penketą.

Ugnė Sirtautaitė pridėjo 17, o Viltė Andrunavičiūtė – 16 taškų.

6 taškus parūpino Gerda Raulušaitytė, 5 – Rusnė Augustinaitė, 4 – kovingoji Neda Pliatkutė, 2 – Vivien Danguolė Pupkevičiūtė.

Taškais nepasižymėjo, bet 4 atšokusius kamuolius sugriebė Gabrielė Sederevičiūtė. Tuo metu Austė Jurevičiūtė, Eva Pernavaitė, Erika Ieva Kraujelis ir Brigita Rimkevičiūtė finalą stebėjo iš šalies.

Ispanių gretose nesulaikoma buvo E. B. Estevez, sušveitusi net 36 taškus (9/14 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 6/8 baudos). 12 taškų pasiūlė Carla Brito.

Viliaus Stanišausko auklėtinių rankose – ne tik aukso medaliai, bet ir bilietai į kitų metų U19 pasaulio pirmenybes.

Tai – pirmasis Lietuvos jaunimo rinktinių auksas nuo pat 2012-ųjų, kuomet Kazio Maksvyčio treniruojami 1992 m. kartos vaikinai U20 Europos čempionate Slovėnijoje pasidabino aukščiausios prabos medaliais.

U18 merginų rinktinė čempionių taurę į viršų kėlė ir 2008-aisiais Slovakijoje, kuomet finale 63:57 įveikė Rusiją.

Primename, kad kiek nelauktu pralaimėjimu (61:70 prieš Suomiją) čempionatą pradėjusios lietuvės vėliau įsivažiavo ir, užtikrintai iškovojusios dvi pergales iš eilės – 69:36 prieš Švediją ir 72:56 prieš Vengriją, tapo C grupės nugalėtojomis.

Aštuntfinalyje jaunės nepaliko jokių šansų Bosnijos ir Hercegovinos talentėms – 84:40.

Ketvirtfinalyje Lietuvos 87:81 palaužė bendraamžes iš Čekijos.

Pusfinalyje lietuvės 64:52 nugalėjo Vokietijos krepšininkes, o ispanės 54:36 pranoko Prancūzijos atstoves.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)