Varžovų šturmą ketvirtame kėlinyje atlaikę šeimininkai (3/2) triumfavo minimaliu skirtumu 70:69 (15:15, 18:16, 23:17, 14:21).

Prancūzai paskutiniame ketvirtyje panaikino 8 taškų deficitą ir prasidėjus paskutinei minutei po Mamo Jaiteh baudos metimo išsiveržė į priekį 69:68.

Juodkalnijos didvyriu tapo dvitaškį likus žaisti 30 sek. pataikęs Nemanja Radovičius.

Svečių gretose gelbėtojo vaidmens ėmėsi Theo Maledonas, bet nei du jo bandymai, nei desperatiškas Elie Okobo tritaškis paskutinę sekundę tikslo nepasiekė.

Tik 1 iš 15 tolimų metimų realizavusiems olimpiniams vicečempionams atsarginiai žaidėjai kartu pelnė vos 4 taškus.

Juodkalnija: Nemanja Radovičius 15 (6/6 dvit.), Jonah Radebaugh 12, Vladimiras Mihailovičius 11, Nikola Ivanovičius 10 (5 rez. perd.);

Prancūzija: Vincentas Poirier 18 (12 atk. kam.), Theo Maledonas 16, Elie Okobo 14, Mamas Jaiteh 12.

Kitame penktadienio E grupės susitikime Vengrija 69:68 palaužė autsaiderę Portugaliją.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Tiesa, Lietuvos rinktinė dar ne vienintelė išvengė nesėkmių šiame atrankos cikle.

Dėl karo Ukrainoje rungtynėmis mažiau sužaidę ispanai penktadienį savo pergalių seriją pratęsė iki keturių.

Eksperimentinę sudėti subūrusio Sergio Scariolo auklėtiniai namuose 80:44 (19:17, 26:6, 17:8, 18:13) sutriuškino Šiaurės Makedoniją (0/5).

Kitoje G grupės dvikovoje į Rygą (Latvija) persikėlusi Ukrainos komanda 79:66 pranoko Gruziją.

Ispanija: Sebastianas Saizas 19 (9 atk. kam.), Jonathanas Barreiro 11, Yankuba Sima 10;

Šiaurės Makedonija: Andrejus Jakimovskis 14, Kristijanas Nikolovas ir Bojanas Krstevskis – po 7.

Vienintelėse H grupės, iš kurios buvo pašalinta agresorės Rusijos komanda, rungtynėse Islandija (3/1) namuose be pergalių paliko Nyderlandus (0/3), laimėjusi 67:66 (16:20, 5:15, 26:16, 20:15).

Po 20 taškų nugalėtojams pelnė buvęs „Šiaulių“ legionierius Elvaras Fridrikssonas ir Tryggvi Hlinasonas, svečiams buvęs Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ atstovas Yannickas Franke pasiūlė 14 taškų ir 8 atkovotus kamuolius.