Šių metų Lietuvos čempionas pirmoje kovoje tik po pratęsimo įveikė vilnietį Vladislavą Sysojevą. Po to R.Puikis iškovojo tris užtikrintas pergales. Vienoje kovų jis privertė pasiduoti 1999 metų Europos jaunimo čempionato prizininką Vladimirą Liubimovą. Finale vilnietis R.Puikis turėjo pripažinti šių metų pasaulio jaunimo pirmenybių nugalėtojo Ukrainos atstovo Armeno Vardanjano pranašumą.

Kaip Eltą informavo Lietuvos imtynių federacijos viceprezidentas Giedrius Dambrauskas, didžiausią susidomėjimą kėlė sunkiasvorių imtynininkų dvikovos. Kaip tik šioje svorio kategorijoje garsusis K.Palusalu Berlyno olimpiadoje pelnė aukso medalius tiek graikų-romėnų, tiek laisvųjų imtynių varžybose. Vilnietis Mindaugas Mizgaitis šioje svorio kategorijoje tarp dvylikos dalyvių užėmė trečiąją vietą.

Jau pirmoje kovoje per mažiau nei dvi minutes Mindaugas įveikė estą Jarvą Argą. Antrajame rate Lietuvos atstovas 3:1 nugalėjo vieną Estijos rinktinės lyderių, trijų paskutiniųjų olimpiadų dalyvį Helgerą Haliką. Pusfinalyje M.Mizgaitis pirmavo prieš ukrainietį Ruslaną Kostenką 2:0, tačiau pralaimėjo 2:3. Kovoje dėl trečiosios vietos lietuvis nugalėjo rusą Dmitrijų Dvorniną.

Kitas Lietuvos sunkiasvoris 19-metis kaunietis Tadas Rimkevičius užėmė aštuntąją vietą, pirmoje kovoje sugebėjęs nugalėti galingą Turkijos imtynininką Olkalą Volkaną.

Šiame turnyre vilnietis Ruslanas Vartanovas (iki 54 kg) užėmė ketvirtąją vietą, o Lietuvos jaunių rinktinės nariai - klaipėdietis Dainius Daividavičius (iki 76 kg) ir kaunietis Mindaugas Klimas (iki 97 kg) liko šešti.

Varžybose, kurios šiemet pirmą kartą buvo įtrauktos į Tarptautinės imtynių federacijos (FILA) oficialiai globojamų renginių sąrašą, dalyvavo 126 sportininkai iš septynių šalių.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.