„Nemanau, kad laisvė platinti kovido 19 ar kokio maro užkratą yra šventoji žmogaus laisvė; tačiau kiekvieno, kuris šią sausio 13-ąją pasijuto sužeistas, atsiprašau“, – feisbuke rašė profesorius V. Landsbergis.

„Nemanau, kad tinkamai reagavau į negražius garsus žuvusiųjų atminimo valandą. Reikėjo tiesiog užsikimšti ausis ir galvoti: kaip gerai, kad žuvusieji negirdi. Tačiau aš irgi žmogus ir man išsprūdo netinkami žodžiai apie kai kuriuos dalyvavusius“, – aiškino jis.


„Turime suprasti, kad kiekvienoj klasėj yra berniokų, kuriems malonu kelti triukšmą erzinant klasės auklėtoją (čia aš ne apie save, nors daugelį metų buvau muzikos mokytojas). Tačiau galų gale esame vienoje mokykloje, kurią turime užbaigti neišmesti į gatvę Europos patvory“, – feisbuke mintis dėstė V. Landsbergis.

„Mes tiek nuėjome kartu, tiek ištvėrėm. Turim iškovotą laisvą tėvynę, o nelengva matyti, kaip tėvynė byra gabalais. Gali žmogus iš sopulio, iš nuovargio ir nesusikontroliuoti – atleiskite. Supraskite, kad ir man skaudu, ir šią akimirką skauda, kad ten, prie Katedros, neradau tinkamų žodžių ar nepatylėjau, nenuėjau neatsiliepęs. Susitikim nuoširdžiai pasikalbėti, kaip kadaise. Kartu juk ir dainuodavom. Ar jūs dainuojat?“, – rašė V. Landsbergis.

Delfi primena, kad Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas profesorius V. Landsbergis sausio 13-ąją vykusio Laisvės gynėjų dienos minėjimo metu šūkavusius protestuotojus lygino su Nepriklausomybės atkūrimo laikotarpiu veikusio prosovietinio judėjimo „Jedinstvo“ veikėjais.

„Tai kokie čia žmonės. Čia gi „Jedinstvo“. Nereikia jų vadinti Lietuvos žmonėmis. Fašistai, „Jedinstvo“. Na taip, problema žinoma. Pamišėlių gana daug“, – po minėjimo atsakinėdamas į žurnalistų klausimus sakė V. Landsbergis.

„Mūsų laikais „Jedinstvos“ mitingai būdavo atskirai. Kai vieną kartą buvo čia, prie Seimo, du mitingai, aš išėjau ir prašiau žmonių, kad tik nesiartintų prie jų. Tegul jie sau rėkia, ką nori, o mūsų gyvenimas eina savo keliu“, – pridūrė Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas.

Profesorius pabrėžia, kad protestuotojai savo šūksniais sutrikdė galimybę išgirsti minėjimo dalyvių kalbas ir taip atėmė jo laisvę.
„Dabar buvo leista per daug arti trukdyti. Galų gale jie atėmė laisvę klausytis, kas kalbama minėjime. Taigi, atėmė laisvę. Per radiją, televiziją Lietuvoje girdėjo, ką kalba kalbėtojai, bet, pavyzdžiui, mano laisvę atėmė, aš negalėjau girdėt, ką kalba kalbėtojai, nors ir arti sėdėjau“, – aiškino V. Landsbergis.

Primename, kad Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, premjerės Ingridos Šimonytės ir kelių kitų dalyvių sakytas kalbas Laisvės gynėjų dienos minėjime sudrumstė prie Seimo susirinkę protestuotojai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (225)