NCSC duomenimis, dalis šių kibernetinių atakų yra susijusi su „priešiškomis valstybėmis“, įskaitant Rusiją ir Kiniją.

„Tai buvo susiję ir su pasauline programišių kampanija, priskiriama Rusijos užsienio žvalgybos žinybai ir labiausiai paveikusia JAV administraciją“, – sakoma „Sky News“ pranešime.

NCSC priminė kibernetinę ataką „SolarWinds“, dėl kurios JAV apkaltino Rusiją, ir kibernetinę ataką prieš elektroninio pašto sistemą „Microsoft Exchange“, dėl kurios JAV ir virtinė kitų šalių kaltina Kiniją. Rusija visus amerikiečių kaltinimus neigia.

Didžiosios Britanijos elektroninės žvalgybos agentūros GCHQ, kuriai priklauso NCSC, vadovas Jeremy Flemingas šiuos įvykius pavadino „rimčiausiais pastarųjų metų pasauliniais incidentais kibernetinėje erdvėje“.

Kiniją J. Flemingas pavadino aukštųjų technologijų jėga kibernetinėje erdvėje, turinčia toli už šalies sienų siekiančių ambicijų, įskaitant ambicijas Britanijos prekybos sektoriuje.

Pasak GCHQ vadovo, „lyderystė technologijų srityje slenka į rytus“.

NCSC taip pat pranešė, kad 20 proc. organizacijų, kurioms reikėjo padėti dėl kibernetinių atakų, yra susijusios su sveikatos apsauga, įskaitant vakcinų nuo COVID-19 kūrimą.

NCSC pažymi, kad daugėja kibernetinių atakų siekiant išpirkos.

Ankstesniu 12 mėnesių periodu NCSC užfiksavo kiek mažiau kibernetinių atakų – 723, pranešė „Sky News“.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)