Kelionių organizatoriaus „Coral Travel Lithuania“ krypties vadovė ir kelionių mylėtoja Ramunė Krivkaitė dalinasi 7-iomis veiklų idėjomis, kurios atveria kiek kitokią, bet labai įdomią Hurgados pusę, rašoma bendrovės pranešime žiniasklaidai.

1. Aplankykite įspūdingą Abdel-Moneim Riad mečetę

Abdel-Moneim Riad mečetė dar vadinama Didžiąja ir, akivaizdu, kodėl: tai didingas architektūrinis stebuklas, patraukiantis kiekvieno praeivio dėmesį.

„Ši mečetė pasižymi klasikine ir elegantiška islamui būdinga architektūra: jos arkos, kupolai ir koridoriai išraižyti subtiliais raižiniais, o minaretai yra matomi iš tolimiausių kampelių. Prašmatnus statinys stovi tobuloje vietoje: tarp pagrindinės miesto gatvės ir Raudonosios jūros vandenų, kas suteikia galimybę kiekvienam praeiviui patirti magišką ryšį tarp senovės islamo kultūros ir kasdienio paplūdimio kurorto gyvenimo“, – pastebi R. Krivkaitė.

Pasak kelionių žinovės, kiekvieną dieną pro šias įspūdingo statinio sienas nuolat skambantys kvietimai į maldą tarsi primena: jūs esate gilios istorijos ir kultūros krašte.

2. Apžiūrėkite menininkų kurtas smėlio skulptūras

Hurgadoje įsikūręs smėlio miestas-muziejus po atviru dangumi sudomins kiekvieną: bus ką pamatyti bei sužinoti ir suaugusiam, ir vaikui.

„Dalis šio muziejaus eksponatų – tai istorinį ir mitologinį meną atspindinčios smėlio skulptūros, vaizduojančios įvairius Egipto istorijos etapus ir legendose minimus lyderius. Kita eksponatų dalis ypač pradžiugins mažuosius. Tai stebuklų šalies idėją atspindintys meno kūriniai: Volto Disnėjaus smėlio statulos ir figūrėlės iš vaikų pasakojimų “, – pasakoja R. Krivkaitė.

Pasak pašnekovės, menininkai iš viso pasaulio šių nepaprastų smėlio skulptūrų konstravimui naudojo specialią techniką: suspaustą smėlį ir vandenį, o formą sutvirtino padengiant laku.

3. Pasimokykite plaukioti burlentėmis ar jėgos aitvarais

Jei esate iš tų, kurie nemėgsta ilgai gulinėti saulės atokaitoje, išdrįskite pasimokyti plaukioti burlentėmis ar jėgos aitvarais.

„Kad ir kokią aktyvią veiklą bepasirinktumėte, Hurgada yra viena geriausių vietų pradėti mokytis vandens sporto įgūdžių. Kurorte atrasite visas sąlygas saugiai, neskubant ir su malonumu mokytis pažaboti vėją. Puikūs priėjimai prie seklių smėlio krantų idealiai tinka mokytis išlaikyti pusiausvyrą prieš išdrįstant leistis į adrenalino ir laisvės kupiną nuotykį ant vandens“, – teigia R. Krivkaitė.

4. Pamojuokite rykliams Hurgados didžiajame akvariume

Atostogautojai, kurių netraukia nardymas, bet žavi paslaptingas povandeninis pasaulis, turi puikią galimybę jį pamatyti iš labai arti. Didysis Hurgados akvariumas – vienas iš didžiausių viduje esančių akvariumų pasaulyje, galintis pasigirti didžiule gėlavandenių bei jūrinių gyventojų ir augalų ekspozicija.

„Apsilankę ten patirsite magišką jausmą: matyti čia pat, už stiklo, gausybę įvairiausių spalvų ir neįprastų formų, netikėtomis trajektorijomis judančius vandens gyvius atima žadą. Tai tarsi visa Raudonoji jūra už stiklo“, – pasakoja kelionių žinovė.

Šis akvariumas, talpinantis net virš 4 milijono litrų vandens, suteikia pastogę net 1200 jūrų gyvių. Be aštriadančių ryklių ten dar stebėsite draugiškuosius vėžlius ar elegantiškai sklandančias rajas.

5. Patyrinėkite istoriją menančius vienuolynus

Leiskitės į Egipto krikščioniškųjų šaknų pažinimą, aplankant ramybe dvelkiančius Šv. Antano ir Šv. Pauliaus vienuolynus, esančius visai netoli Hurgados.

„Šv. Antano vienuolynas – seniausias veikiantis vienuolynas pasaulyje, įkurtas 4-jame mūsų eros amžiuje. Šis vienuolynas – tai tarsi savarankiška gyvenvietė, turinti didelį pastatų kompleksą: bažnyčią, koplyčias, kepyklą ir gražiai išpuoselėtą sodą. Vienuoliai mielai jums aprodys gražiąją Šv. Antano bažnyčią, laikoma seniausiu vienuolyno pastatu“, – pasakoja krypties vadovė.

Šv. Pauliaus vienuolynas – dar vienas istoriškai patrauklus palikimas, priskiriamas 5 amžiui. Vienuolynas buvo įkurtas šv. Pauliui atminti, kuris, manoma, gyveno oloje net 85 metus. Virš tos uolos jo mokiniai ir pastatė šį gražų koptų meną atspindintį statinį.

6. Dykumos platybėse išgerkite arbatos su beduinais

Egiptas – nuostabus kontrastų kraštas. Prisimaudę Raudonosios jūros vandenyse, pažinkite kitą šio unikalaus krašto gamtos kūrinį – plačiai besidriekiančias dykumų platybes. Geriausia tai padaryti karštu smėliu skriejant keturračiais bei užmezgant ryšį su vietiniais kalnų ir dykumų gyventojais – beduinais.

„Hurgada yra visad šurmuliuojantis kurortinis miestelis. Išvykimas į Egipto dykumos smėlynus jus tarsi nukels į visai kitą pasaulį: laukinį, su savomis taisyklėmis, persmelktą kaitros, bet kartu ir pripildantį magiškos ramybės“, – pasakoja R. Krivkaitė.

Pasak kelionių žinovės, nusprendę išvykti keturračiais po Egipto dykumas, apdovanosite save nepakartojamais potyriais.

„Skriejant įkaitusio dykumos smėlio kalvomis ir pakalnėmis užlieja malonus adrenalino pliūpsnis, o beduinų palapinėje drauge geriama tradicinė itin saldi arbata suteikia galimybę iš arčiau prisiliesti prie vietinių pasaulėžiūros bei gyvenimo būdo“.

7. Aplankykite vietinį žuvies turgų

Jeigu norite įsilieti į tikrąjį Hurgados vietinių gyventojų ritmą, aplankykite senąjį žuvies turgų. Turgus miesto centre šalia vandens įsikūrė neatsitiktinai: čia pat švartuojasi iš jūros sugrįžę žvejybiniai laivai, kurie skubėdami užpila laimikį ledu, kad jis dar šviežias atsidurtų tiesiai ant turgaus prekystalių.

„Kvapas Hurgados žuvies turguje – stiprus ir aštrus, bet apsilankyti ten tikrai verta: pajusite autentišką turgaus kasdienį ritmą, o žuvies pasirinkimas savo gausybe ir įvairybe jus tikrai nustebins. Būtinai užsukite ir į šalia turgaus veikiančius žuvies restoranus: mėgausitės šviežiausiais ir gardžiausiais jūros gėrybių patiekalais (ir iš turgaus laimikių). Omarai, krabai, langustai – čia bus patenkinti ir išrankaus gurmano lūkesčiai. Įdomu tai, kad įmantresnių jūros gėrybių kaina restorane nustatoma pagal tos dienos turgaus kainas“, – pažymi R. Krivkaitė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)