Planetos čempionato debiutantai patyrė pralaimėjimą 0:3 (0:1).

Rungtynės „Žalgirio“ arenoje Lietuvos komandai prasidėjo košmariškai: jau pirmą minutę viena iš Kazachstano žvaigždžių Taynanas išvedė saviškius į priekį.

Vis dėlto „geltonieji“ nesubyrėjo, nors beveik visą laiką turėjo leisti savoje aikštės pusėje. Tuo metu ją apgulę kazachai neišvengė grubių klaidų, po kurių perėmę kamuolį lietuviai turėjo kelias realias progas kontratakuodami.

Pavojingą smūgį per visą aikštę atliko net lietuvių vartininkas Egidijus Žagaras, po kurio mėginimo kamuolys nusileido greta virpsto.

Antrame kėlinyje teisėjai net po ilgokos vaizdo peržiūros nesiryžo įskaityti Alberto Akbalikovo įvarčio į lietuvių vartus, suabejoję, ar kamuolys nuo vidinės vartų konstrukcijos atšoko visas kirtęs vartų liniją.

Vis dėlto jokių diskusijų nebekilo 30-ą min., kuomet pasinaudojęs varžovų klaida rezultatą padvigubino Daurenas Tursagulovas.

Netrukus pasižymėjo ir Tomo Bučmos gynybą įveikęs A. Akbalikovas.

Kitoje aikštės pusėje arčiausiai tikslo buvo iš Douglaso kamuolį pavogęs ir į tete-a-tete su keturiskart geriausiu planetos vartininku Higuita pabėgęs Genaras Samsonikas. Tačiau įveikti tituluoto varžovo 20-mečiui nepavyko.

Pergalė kazachams garantavo vietą atkrintamosiose varžybose.

Pasauliniame reitinge lietuviai užima žemiausią poziciją tarp visų turnyro dalyvių – 75-ą. Kazachstanas klasifikuojamas 7-as.

Primename, kad praėjusį sekmadienį Lietuvos ekipa čempionatą atidarė apmaudžiu pralaimėjimu 1:2 Venesuelai.

Grupės varžybas šeimininkai užbaigs šeštadienį Kaune rungtynėmis su Kosta Rika. Tik pergalė Jevgenijaus Ryvkino auklėtiniams suteiktų bent teorinių vilčių prasprūsti į pirmenybių aštuntfinalį.

Kitose trečiadienio A grupės rungtynėse Venesuela 1:0 palaužė Kosta Riką.

B grupėje trečiadienį Egiptas 6:3 pranoko Gvatemalą, o Rusijos futbolo sąjungos komanda antrąją pergalę įsirašė 4:2 pranokusi uzbekus.

Į aštuntfinalius pateks po dvi geriausias kiekvienos grupės komandas bei 4 iš 6, užimsiančių trečias vietas.