JAV krepšininkai ketvirtą kartą paeiliui pateko į olimpinių žaidynių finalą.

Nugalėtojų gretose Kevinas Durantas pelnė 23 taškus bei atkovojo 9 kamuolius. Jam sėkmingai talkino Devinas Bookeris, pelnęs 20 taškų.

Tarp keturių stipriausių olimpiadoje „Boomers“ pravardžiuojama komanda pateko penktą kartą istorijoje, tačiau jai dar nė sykio nėra pavykę iškovoti bet kokios spalvos medalių. Ketvirti australai liko ir praėjusiame pasaulio čempionate.

Pakiliai rungtynes pradėjusi Australija per pirmas 15 minučių diktavo sąlygas, antro ketvirčio viduryje turėjo 15-os taškų pranašumą (41:26).

Po Greggo Popovichiaus minutės pertraukėlės JAV spurtavo ir prieš pat pertrauką skirtumą aptirpdė iki vieno tikslaus metimo (42:45).

JAV tęsė savo dominavimą po pertraukos, aukščiausią pavarą įjungę G. Popovichiaus auklėtiniai sužaidė sėkmingiausią kėlinį, kurį laimėjo net 32:10 bei susikrovė solidų pranašumą 74:55.

Lemiamame kėlinyje JAV nepaleido rungtynių kontrolės ir iškovojo užtikrintą pergalę 97:78 (18:24, 24:21, 32:10, 23:23).

JAV: Kevinas Durantas 23 (9/12 dvit., 9 atk. kam.), Devinas Bookeris 20 (4/5 dvit., 3/5 trit.), Jrue Holiday (8 atk. kam., 8 rez. perd.) ir Khrisas Middletonas po 11, Zachas LaVine'as ir Jaysonas Tatumas po 9 taškus.

Australija: Patty Millsas 15 (2/9 dvit., 3/5 trit.), Dante Exumas 14 (2/3 trit.), Jockas Landale'as 11 (6 atk. kam.), Joe Inglesas 9, Nickas Kay 7 taškai.