„Bucks“ tapo 5-ąja komanda, kuri laimėjo NBA finalą serijoje atsilikdama 0-2 bei pirmoji ekipa nuo 2006-ųjų Majamio „Heat“ triumfo, kuri tą padarė laimėdama 4-ias rungtynes paeiliui.

Mačo pradžią geriau sužaidė šeimininkai, pirmą ketvirtį laimėję 29:16. Antrame kėlinyje smogė „Saulės“, kurios ne tik pavijo, bet ir po pirmos rungtynių pusės turėjo 5 taškų persvarą 47:42.

Po trijų kėlinių švieslentė fiksavo lygybę – 77:77. Įpusėjus lemiamam kėliniui „Bucks“ pirmavo 94:88.

Likus 3 min. po Giannio Antetokounmpo dvitaškio šeimininkai atitrūko 98:90. Devino Bookerio dvitaškis ir Jae Crowderio baudų metimai likus 1:14 min. sumažino „Suns“ deficitą iki 4-ių taškų (96:100).

Khrisas Middletonas dvitaškiu artino „Elnius“ prie pergalės (102:96). Po „Suns“ minutės pertraukėlės D. Bookeris prametė tritaškį, o Kh. Middletonas baudų metimais didino persvarą – 104:96.

Svečiai išsigelbėjimui turėjo 44 sekundes. Tritaškį prametė Chrisas Paulas, o kamuolį atkovojo Kh. Middletonas. Per likusias sekundes svečiai nesukūrė stebuklo, „Bucks“ laimėjo šeštąsias finalo rungtynes 105:98, o seriją – 4-2, bei iškovojo NBA čempionų titulą.

Fantastišką pasirodymą surengė „Bucks“ lyderis Giannis Antetokounmpo, kuris per 42 min. pelnė net 50 taškų, atkovojo 14 kamuolių bei blokavo 5 varžovų metimus.

Kaip ir buvo galima tikėtis, graikas pripažintas NBA finalo naudingiausiu krepšininku.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 50 (15/22 dvit., 17/19 baud., 14 atk. kam., 5 blokai), Khrisas Middletonas 17 (5/9 dvit., 5 atk. kam., 5 rez. perd., 4 per. kam.), Bobby Portis 16 (4/5 dvit., 2/5 trit.), Jrue Holiday 12, Brookas Lopezas 10 taškų.

„Suns“: Chrisas Paulas 26 (10/17 dvit.), Devinas Bookeris 19 (8/15 dvit., 0/7 trit.), Jae Crowderis 15, Deandre Aytonas 12, Cameronas Payne'as 10, Mikalas Bridgesas 7 taškai.

Beje, vienintelį kartą istorijoje lygos čempionais „Bucks“ yra tapę lygiai prieš pusę amžiaus, 1971-aisiais, kai dar priklausė Vakarų konferencijai, o komandos lyderiu buvo Kareemas Abdulas-Jabbaras.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (55)